Mladík pod vlivem drog rozbil v Jilemnici pěstí sklo dveří auta

01.11.2016 19:47:02 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Jilemnice

Mladík pod vlivem drog rozbil v Jilemnici pěstí sklo dveří auta

Sedmitisícovou škodu způsobil v sobotu 29. října po 8. hodině ranní 21letý mladík na vozidle značky Škoda Fabia zaparkovaném v Jungmanově ulici v Jilemnici. Viděli ho přitom náhodní svědci, kteří kontaktovali tísňovou linku 158. Díky jejich pozornosti se tak policistům podařilo pachatele dopadnout nedaleko místa činu.

Mladík se snažil sice policistům utéct, ovšem zradila ho jeho špatná fyzická kondice. Důvod, proč zaútočil na vozidlo, policisty překvapil. Do policejního protokolu vypověděl, že chtěl pomoci svému kamarádovi, který byl v tomto vozidle uvězněn. Nic takového se neprokázalo, nicméně najevo vyšly jiné skutečnosti. Zadržený muž je totiž dlouhodobým uživatelem drog a trpí bludy. Naposledy hledal po Jilemnici svoji údajnou přítelkyni, která existovala jen v jeho fantazii.

„V sobotu před činem mladík nejprve oslovil na ulici majitele dotčené fabie a poprosil ho, aby mu otevřel kufr auta, protože je v něm uvězněný jeho kamarád. Oznamovatel to vzal jako nepovedený vtip a odešel na nákup. Za 15 minut mu pak volala manželka, že jim někdo poškodil auto. Když se k fabii vrátil, stál u ní stejný mladík, se kterým se ráno potkal. Ačkoliv měl zakrvácené ruce od toho, jak úderem pěstí rozbil sklo dveří auta, byl klidný a řekl mu, že už kamaráda našel. Na otázku, kde ho má, odpověděl, že zase odešel. Mladík začal utíkat až potom, co zaregistroval přijíždějící policisty," popsala událost tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Z chování podezřelého bylo patrné, že je ovlivněný alkoholem nebo drogami. „Orientační test, kterému ho podrobili přivolaní policisté, potvrdil, že požil drogy. Vzhledem k dalším souvislostem případu policisté případ nekvalifikovali jako krádež, ale jako přečin poškození cizí věci. Jeho chování bude pro potřeby tohoto trestního řízení zkoumat příslušný soudní znalec," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Opilý řidič v Turnově před policií zpanikařil a narazil do zábradlí
Policisté zadrželi v Turnově dva mladé výtržníky
Dva muži v Harrachově napadali posádku sanitky
Frajeřinka na lomnickém náměstí se nevyplatila mladému Liberečákovi
Řidiči v Turnově jezdili pod vlivem drog i alkoholu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT