Mladík pod vlivem drog rozbil v Jilemnici pěstí sklo dveří auta

01.11.2016 19:47:02 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Jilemnice

Mladík pod vlivem drog rozbil v Jilemnici pěstí sklo dveří auta

Sedmitisícovou škodu způsobil v sobotu 29. října po 8. hodině ranní 21letý mladík na vozidle značky Škoda Fabia zaparkovaném v Jungmanově ulici v Jilemnici. Viděli ho přitom náhodní svědci, kteří kontaktovali tísňovou linku 158. Díky jejich pozornosti se tak policistům podařilo pachatele dopadnout nedaleko místa činu.

Mladík se snažil sice policistům utéct, ovšem zradila ho jeho špatná fyzická kondice. Důvod, proč zaútočil na vozidlo, policisty překvapil. Do policejního protokolu vypověděl, že chtěl pomoci svému kamarádovi, který byl v tomto vozidle uvězněn. Nic takového se neprokázalo, nicméně najevo vyšly jiné skutečnosti. Zadržený muž je totiž dlouhodobým uživatelem drog a trpí bludy. Naposledy hledal po Jilemnici svoji údajnou přítelkyni, která existovala jen v jeho fantazii.

„V sobotu před činem mladík nejprve oslovil na ulici majitele dotčené fabie a poprosil ho, aby mu otevřel kufr auta, protože je v něm uvězněný jeho kamarád. Oznamovatel to vzal jako nepovedený vtip a odešel na nákup. Za 15 minut mu pak volala manželka, že jim někdo poškodil auto. Když se k fabii vrátil, stál u ní stejný mladík, se kterým se ráno potkal. Ačkoliv měl zakrvácené ruce od toho, jak úderem pěstí rozbil sklo dveří auta, byl klidný a řekl mu, že už kamaráda našel. Na otázku, kde ho má, odpověděl, že zase odešel. Mladík začal utíkat až potom, co zaregistroval přijíždějící policisty," popsala událost tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Z chování podezřelého bylo patrné, že je ovlivněný alkoholem nebo drogami. „Orientační test, kterému ho podrobili přivolaní policisté, potvrdil, že požil drogy. Vzhledem k dalším souvislostem případu policisté případ nekvalifikovali jako krádež, ale jako přečin poškození cizí věci. Jeho chování bude pro potřeby tohoto trestního řízení zkoumat příslušný soudní znalec," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Opilý řidič v Turnově před policií zpanikařil a narazil do zábradlí
Policisté zadrželi v Turnově dva mladé výtržníky
Dva muži v Harrachově napadali posádku sanitky
Frajeřinka na lomnickém náměstí se nevyplatila mladému Liberečákovi
Řidiči v Turnově jezdili pod vlivem drog i alkoholu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. prosince
Jak funguje odchytové zařízení v Turnově?
Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Nejčtenější články

09.12.: Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
07.12.: Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
09.12.: Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT