Mladší žákyně TJ Turnov úspěšně bojovaly na turnaji v Kutné Hoře

25.04.2013 22:33:43 | Autor: Vlaďka Ševrová | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po tříměsíční herní přestávce nastoupilo družstvo mladších žákyň v sobotu 20. dubna k turnaji Přeboru Prahy v Kutné Hoře. Kromě domácího družstva bojovaly turnovské hráčky v dalších čtyřech utkáních proti hráčkám pražských celků.

Nejlepší výkon předvedly turnovské házenkářky proti hráčkám z Vršovic a proti soupeřkám z Astry. První poločas utkání s Vršovicemi byl hodně vyrovnaný, i když v poločase prohrával turnovský tým o jedinou branku (6:7). V druhé půli zapasu se už tak nedařilo. I tak však prohra o tři branky s fyzicky vyspělejšími, sehranějšími a bojovnějšími hráčkami určitě nemusí mrzet.

Utkání s Astrou bylo po celou dobu velmi vyrovnané a Turnovačky si téměř po celou dobu držely nepatrné vedení. Ve 27. minutě soupeřky vyrovnaly na 10:10 a o minutu později vedly 11:10. To se trenérky z Turnova začaly o výsledek bát. Jejich svěřenkyně, které po celý zápas „táhla" Týna Brožová (9 branek v tomto utkání), toužily po vítězství, zabojovaly a 12:11 vyhrály!

Škoda, že podobný výkon nedokázaly turnovské hráčky předvést i v dalších utkáních. Měření sil s celky čela tabulky (Háje a Slavia) vyznělo jednoznačně ve prospěch soupeřek.

V posledním utkání se házenkářky z Českého ráje střetly s domácími hráčkami a po prvním poločase dokázaly získat vedení 5:0. Nikdo by nečekal, že soupeřky odpoví během 10 minut druhého poločasu stejně - ony vstřelily 5 branek, zatímco Turnovačky ani jednu a rázem bylo srovnáno 5:5! Trenérce nezbylo nic jiného než si vzít time out a důrazně svým svěřenkyním domluvit. To pomohlo a do Turnova se tak z Kutné Hory přivezly 4 body za dvě vítězství.

Po lednovém turnaji v Turnově vyvstal v družstvu mladších žákyň opět problém s brankářkou, bez které házená opravdu hrát nejde. Mezi tyče se postavila Jana Krupařová, která na tomto postu již občas zaskakovala, ale žádné velké zkušenosti neměla. V Kutné Hoře předvedla výborný výkon, za který zaslouží pochvalu a uznání. Za příkladnou bojovnost, předvedený výkon a střeleckou úspěšnost chválí trenérky Týnu Brožovou a Žanetu Palounkovou. Snad se k těmto hráčkám na dalším turnaji přidají i ostatní. Premiéru v soutěži si odbyly nové hráčky - Pavla Lednejová a Aneta Christovová.

Výsledky Turnova: TJ Turnov - Sokol Vršovice 9:12 (7:6); - HC Háje Praha 6:16 (4:11); - Astra Praha 12:11 (6:6); - DHC Slavia Praha 6:20 (5:13); - TJ Sparta Kutná Hora 8:5 (5:0).

Sestava TJ Turnov na turnaji (branky): Krupařová J. - Brožová K. (23/5), Palounková Ž. (11/6), Nosková L. (3), Víšková V. (2), Berndtová E. (1), Hrancová A. (1), Christovova A., Lednejová P. Rozkovcová A.