Modernizace turnovských škol bude pokračovat

28.05.2021 20:40:04 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Modernizace turnovských škol bude pokračovat

Vloni došlo k realizaci projektu Modernizace učeben a konektivity tří základních škol v Turnově. V rámci této akce byly modernizovány odborné učebny výpočetní techniky, učebny jazykové a přírodních věd, a to počítači i nábytkem, byla řešena bezbariérovost či konektivita.

Projekt přinesl do třech největších škol v Turnově (ZŠ Turnov Skálova, ZŠ Turnov Žižkova a ZŠ Turnov 28. října) zhruba 22 milionů korun.

Provedená vylepšení na školách rozhodně nebyla výjimkou. Zlepšování podmínek ve školství je jednou z priorit turnovské radnice. Cílem je postupně rekonstruovat budovy i materiálně vybavovat učebny.

Modernizace odborných učeben byla i jedním z bodů nedávného jednání turnovských zastupitelů. V předloženém materiálu byly vytipovány další možné úpravy, rekonstrukce a vybavení ve třech základních školách - ZŠ Turnov Skálova, ZŠ Turnov Žižkova a ZŠ Turnov 28. října. Na záměr za více než 43 milionů chce požádat město Turnov o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na období 2021 - 2027.

Díky projektu by v ZŠ 28. října mohla vzniknout speciální učebna na výuku přírodních věd, polytechnická dílna, jazyková učebna či úplně nová venkovní učebna. ZŠ Skálova by se mohla pyšnit učebnami polytechniky a robotiky či další jazykovou učebnou. Na podobné novinky by ráda dosáhla i ZŠ Žižkova, kde by v rámci učebny přírodních věd byly laboratoře. Stejně tak by stavební úpravy i nákup techniky umožnily vznik nových učeben výpočetní techniky a robotiky.

„Získané finanční prostředky z evropských zdrojů významně pomohly ke zkvalitnění zázemí pro výuku na našich školách. Modernizované učebny odpovídají potřebám výuky 21. století, rovněž potřebnost bezbariérovosti byla akutní. Mým cílem byla minimálně jedna bezbariérová škola s 1.-9. ročníkem do roku 2020 a díky tomuto projektu máme potřebnou úpravu na dvou školách. V další etapě jsou prioritou učebny polytechnické výchovy a robotiky, tak aby byly dostupné a modernizované na třech největších základních školách. Do modernizace je nově zahrnuto i vytvoření učeben pro smíšenou výuku, tzn. výuku umožňující propojení prezenční i distanční výuky," přiblížila detaily místostarostka Turnova Petra Houšková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Chodby secesní budovy umělecké průmyslovky v Turnově se zas blýskají
Rekonstrukce základní školy v Mašově viditelně pokročila
Nové oddělení MŠ Zborovská v Turnově bylo slavnostně otevřeno
Na ZŠ 28. října v Turnově probíhají dvě stavební akce
Učebny na turnovských školách procházejí modernizací
Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce na ZŠ Žižkova Turnov
Dokončili opravu povrchu hřiště u Obchodní akademie v Turnově
Turnovské školy o prázdninách nespí
Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tajemnou Barmu představí v Železném Brodě cestovatelka Pavla Bičíková

Cestovatelská přednáška Tajemná Barma se bude konat 17. ledna od 18 hodin v kině v Železném Brodě. V únoru 2020, těsně před vypuknutím koronavirové pandemie, se cestovatelka Pavla Bičíková s Pavlem vydali do tajemné země ležící v jihovýchodní Asii na břehu Bengálského zálivu. „Objevili jsme zde kromě tisíců pagod, buddhistických chrámů a zlatých soch Buddhy i jezera, vodopády, krápníkové jeskyně, vysoké hory, rýžová pole, pláže, neprostupnou džungli a stále se usmívající místní obyvatele," dodala Pavla Bičíková. Více podrobností v předchozím článku

Mezinárodní rok skla v Křišťálovém údolí přinese velký letní festival

Mezinárodní rok skla letos vyhlásila Organizace spojených národů. Stejně jako další světové sklářské regiony i Křišťálové údolí využije této mimořádné příležitosti a zapojí se řadou akcí. Chystá se velký skleněný festival, krajinu ozdobí dekorace ze skla, bude také možné nahlédnout do sklářských provozů a výrobu skla si vyzkoušet. Již týden před Velikonocemi, a sice 9. a 10. dubna, se budou moci návštěvníci podívat na řadě míst přímo do výroby. Největší novinkou bude velký letní festival Crystal Valley Week v Liberci, který se uskuteční od 23. do 28. srpna. „Představíme zde Křišťálové údolí z mnoha nových úhlů nejen místním, našim cílem je pozvat k nám návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu
Do Tříkrálové sbírky přispěl i kraj. Burza knih vynesla několik tisíc
Občané Železného Brodu se mohou zeptat na cokoliv hejtmana!
Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje

Nejčtenější články

16.01.: Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod
15.01.: Hořel rodinný dům v obci Líšný
15.01.: Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT