Modernizace turnovských škol bude pokračovat

28.05.2021 20:40:04 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Modernizace turnovských škol bude pokračovat

Vloni došlo k realizaci projektu Modernizace učeben a konektivity tří základních škol v Turnově. V rámci této akce byly modernizovány odborné učebny výpočetní techniky, učebny jazykové a přírodních věd, a to počítači i nábytkem, byla řešena bezbariérovost či konektivita.

Projekt přinesl do třech největších škol v Turnově (ZŠ Turnov Skálova, ZŠ Turnov Žižkova a ZŠ Turnov 28. října) zhruba 22 milionů korun.

Provedená vylepšení na školách rozhodně nebyla výjimkou. Zlepšování podmínek ve školství je jednou z priorit turnovské radnice. Cílem je postupně rekonstruovat budovy i materiálně vybavovat učebny.

Modernizace odborných učeben byla i jedním z bodů nedávného jednání turnovských zastupitelů. V předloženém materiálu byly vytipovány další možné úpravy, rekonstrukce a vybavení ve třech základních školách - ZŠ Turnov Skálova, ZŠ Turnov Žižkova a ZŠ Turnov 28. října. Na záměr za více než 43 milionů chce požádat město Turnov o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na období 2021 - 2027.

Díky projektu by v ZŠ 28. října mohla vzniknout speciální učebna na výuku přírodních věd, polytechnická dílna, jazyková učebna či úplně nová venkovní učebna. ZŠ Skálova by se mohla pyšnit učebnami polytechniky a robotiky či další jazykovou učebnou. Na podobné novinky by ráda dosáhla i ZŠ Žižkova, kde by v rámci učebny přírodních věd byly laboratoře. Stejně tak by stavební úpravy i nákup techniky umožnily vznik nových učeben výpočetní techniky a robotiky.

„Získané finanční prostředky z evropských zdrojů významně pomohly ke zkvalitnění zázemí pro výuku na našich školách. Modernizované učebny odpovídají potřebám výuky 21. století, rovněž potřebnost bezbariérovosti byla akutní. Mým cílem byla minimálně jedna bezbariérová škola s 1.-9. ročníkem do roku 2020 a díky tomuto projektu máme potřebnou úpravu na dvou školách. V další etapě jsou prioritou učebny polytechnické výchovy a robotiky, tak aby byly dostupné a modernizované na třech největších základních školách. Do modernizace je nově zahrnuto i vytvoření učeben pro smíšenou výuku, tzn. výuku umožňující propojení prezenční i distanční výuky," přiblížila detaily místostarostka Turnova Petra Houšková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Chodby secesní budovy umělecké průmyslovky v Turnově se zas blýskají
Rekonstrukce základní školy v Mašově viditelně pokročila
Nové oddělení MŠ Zborovská v Turnově bylo slavnostně otevřeno
Na ZŠ 28. října v Turnově probíhají dvě stavební akce
Učebny na turnovských školách procházejí modernizací
Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce na ZŠ Žižkova Turnov
Dokončili opravu povrchu hřiště u Obchodní akademie v Turnově
Turnovské školy o prázdninách nespí
Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT