Modernizace turnovských škol bude pokračovat

28.05.2021 20:40:04 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Modernizace turnovských škol bude pokračovat

Vloni došlo k realizaci projektu Modernizace učeben a konektivity tří základních škol v Turnově. V rámci této akce byly modernizovány odborné učebny výpočetní techniky, učebny jazykové a přírodních věd, a to počítači i nábytkem, byla řešena bezbariérovost či konektivita.

Projekt přinesl do třech největších škol v Turnově (ZŠ Turnov Skálova, ZŠ Turnov Žižkova a ZŠ Turnov 28. října) zhruba 22 milionů korun.

Provedená vylepšení na školách rozhodně nebyla výjimkou. Zlepšování podmínek ve školství je jednou z priorit turnovské radnice. Cílem je postupně rekonstruovat budovy i materiálně vybavovat učebny.

Modernizace odborných učeben byla i jedním z bodů nedávného jednání turnovských zastupitelů. V předloženém materiálu byly vytipovány další možné úpravy, rekonstrukce a vybavení ve třech základních školách - ZŠ Turnov Skálova, ZŠ Turnov Žižkova a ZŠ Turnov 28. října. Na záměr za více než 43 milionů chce požádat město Turnov o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na období 2021 - 2027.

Díky projektu by v ZŠ 28. října mohla vzniknout speciální učebna na výuku přírodních věd, polytechnická dílna, jazyková učebna či úplně nová venkovní učebna. ZŠ Skálova by se mohla pyšnit učebnami polytechniky a robotiky či další jazykovou učebnou. Na podobné novinky by ráda dosáhla i ZŠ Žižkova, kde by v rámci učebny přírodních věd byly laboratoře. Stejně tak by stavební úpravy i nákup techniky umožnily vznik nových učeben výpočetní techniky a robotiky.

„Získané finanční prostředky z evropských zdrojů významně pomohly ke zkvalitnění zázemí pro výuku na našich školách. Modernizované učebny odpovídají potřebám výuky 21. století, rovněž potřebnost bezbariérovosti byla akutní. Mým cílem byla minimálně jedna bezbariérová škola s 1.-9. ročníkem do roku 2020 a díky tomuto projektu máme potřebnou úpravu na dvou školách. V další etapě jsou prioritou učebny polytechnické výchovy a robotiky, tak aby byly dostupné a modernizované na třech největších základních školách. Do modernizace je nově zahrnuto i vytvoření učeben pro smíšenou výuku, tzn. výuku umožňující propojení prezenční i distanční výuky," přiblížila detaily místostarostka Turnova Petra Houšková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Chodby secesní budovy umělecké průmyslovky v Turnově se zas blýskají
Rekonstrukce základní školy v Mašově viditelně pokročila
Nové oddělení MŠ Zborovská v Turnově bylo slavnostně otevřeno
Na ZŠ 28. října v Turnově probíhají dvě stavební akce
Učebny na turnovských školách procházejí modernizací
Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce na ZŠ Žižkova Turnov
Dokončili opravu povrchu hřiště u Obchodní akademie v Turnově
Turnovské školy o prázdninách nespí
Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT