Mříčenský Frčák slaví desáté výročí

06.06.2024 07:20:20 | Autor: Vláďa Rožánek | Rubrika: KULTURA | Obce: Mříčná

Mříčenský Frčák slaví desáté výročí

Červnový termín dalšího country folk hudebního festivalu má před sebou obec Mříčná v blízkosti Jilemnice. Obecenstvo desátého jubilejního ročníku oblíbeného hudebního představení místních country kapel očekává opět zajímavé kapely, ale také se představí v kompletně předělaném pódiu, které zajišťuje obec Mříčná. Zvětšené a prohloubené pódium se právě dostavuje.

Festivalové začátky country večerů hledejme u počátků prvního ročníku, které vznikly, jak jinak nápadem pořádat nějakou zajímavou hudební akci tam, kde je předpoklad, že by mohl diváky zaujmout. Od nápadu u stolu se Standou Holubcem uplynulo pár večerů, než došlo k realizaci a v roce 2012 stáli u zrodu prvního ročníku Kopečkáři. První ročník se odehrál v restauraci U Zapadlů ve Mříčné. Se skupinou Kopečkáři pokračovali další ročníky na koupališti do roku 2014. Od roku 2015 se odehrály další ročníky již v areálu mříčenského hřiště. Od původního adventního hraní koled v letech 2011 se postupně vyvinul tento country festival. V roce 2018 vzniká uskupení místních hudebníků Mříčenští muzikanti, u jehož zrodu stáli Jana a Zdeněk Čupíkovi a Miloš Farský a Jolana Hořčičková, basák Bohouš Kadleček ze Semil, houslistka Martina Černochová ze Sytové a na bicí výborný Vašek Matěcha.

Ve vzpomínkách na ročník 2012 zůstaly také kapely Trosky a Naboso. Mříčenští muzikanti hrají pravidelně nejen na Mříčenském Frčáku, ale také jsou pravidelnými účastníky adventního hraní ve Mříčné, Jilemnických jarmarků, Semilského Pecnu, zahráli také na tanvaldském country festivalu, nebo na 600 let obce Mříčná. Dobrovolné vstupné z některých ročníků putovalo na podporu místních škol. Bývají zvykem i návštěvy 400 lidí během hudební produkce u kterých nechybí občerstvení.

V předchozím ročníku se představili Máňa band, Mříčenští muzikanti, Miloš Farský s Mickem Willamsonem a Tomabor ze Slané u Semil. Ve výročním ročníku se letos 8.6. na novém pódiu představí postupně Vejlupci z Jablonce n/ Nisou, Miloš Farský společně s Mickem Williamsonem, Mříčenští muzikanti, Máňa band z Mladé Boleslavi a na závěr vystoupí uskupení Naboso z Rokytnice nad Jizerou.

Mříčenští muzikanti, tedy hlavní místní kapela vystoupí ve složení Miloš Farský kytary a zpěv, Zdeněk Čupík na kytaru a akordeon, na bicí zahraje Láďa Kolačný, na basu Petr Hájek, s houslemi vystoupí Jiří Lízler, zpěvem pak doplní Jana Čupíková a Jolana Hořčičková.

Na jubilejní 10. ročník se těší pořadatelé Mříčenského Frčáku, vstupné bude opět dobrovolné. O zvuk se postará Jiří Janda. Přijďte pobejt! Začíná se v sobotu 8. června ve 14 hodin ve Mříčné.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 7. až 9. června

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT