Muž kradl v Turnově i Jablonci a ještě napadl pracovníka ostrahy

13.10.2017 21:12:11 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Muž kradl v Turnově i Jablonci a ještě napadl pracovníka ostrahy

V minulém týdnu si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečiny krádeže, porušování domovní svobody a výtržnictví 27letý muž z Turnova. Pro místní policisty je to "známá firma". Ačkoliv vyšel po tříletém trestu odnětí svobody z věznice teprve v červenci letošního roku, už má na kontě tři nové střety se zákonem.

Kriminalisté ho usvědčili z vloupání do zahradnictví v Turnově, kde 7. srpna způsobil škodu za 10 200 korun. Odtud si odnesl nejen peníze v hotovosti, ale také sekyru a pět balení kávy.

Pořádnou pozornost na sebe strhnul 28. srpna v Penny Marketu v Jablonci nad Nisou v Palackého ulici, když se tu snažil pronést přes pokladnu bez zaplacení balení tabáku v hodnotě 106 korun. Sledoval ho přitom 50letý pracovník ostrahy a potom, co mu oznámil, že zavolá policisty, ho recidivista uhodil pěstí do obličeje takovou razancí, až upadl do krátkého bezvědomí. Kromě toho utrpěl poranění nosu a ramene, což si vyžádalo několikadenní pracovní neschopnost. Incident v obchodě ukončila až přivolaná policejní hlídka, se kterou se podezřelý už raději nepral.

„Policisté mu již prokázali vloupání na soukromý pozemek v Turnově ze dne 5. září, při kterém zde odcizil dvě sekyry výrobní značky Fiskars, jízdní kolo Leader fox, motorovou pilu, kalové čerpadlo a další věci za celkem 13 900 korun. Za to vše mu nyní hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. V roce 2014 ho přitom Okresní soud v Semilech poslal na tři roky do věznice za zločin loupeže a přečin krádeže. Je zřejmé, že u něj žádná sebereflexe zatím neproběhla," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Seniorka nosila do baru 180 tisíc, ke krádeži naštěstí nedošlo
V Turnově kradl muž z Kroměřížska, policisté již případ objasnili
Turnovské strašidlo je 26letý recidivista. Po zadržení zůstává ve vazbě
Semilští policisté žádají o pomoc při identifikaci ženy u bankomatu
Policie varuje seniory, na Semilsku obchází domy falešný energetik

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT