Muzejní noc v Semilech láká na prohlídky i hudební vystoupení

23.05.2024 19:28:35 | Autor: mpg, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Muzejní noc v Semilech láká na prohlídky i hudební vystoupení

Během letošní Muzejní noci v Semilech můžete navštívit komentované prohlídky, pohádku pro děti nebo živý koncert na muzejní zahrádce. Celý večer v pátek 24. května začne v 17 hodin besedou a komentovanou prohlídkou výstavy Svět očima Jindřicha Štreita.

Černobílými fotografiemi z Francie i České republiky zaměřenými na mezilidské vztahy vás provede jejich autor, legendární fotograf a držitel mnoha mezinárodních cen Jindřich Štreit.

V 18 hodin na půdě muzea zahrají dámy z Roprachtic maňáskové divadlo O veliké řepě. A určitě nenechají zahálet ani diváky! Spolu s Tomášem Chvátalem můžete nahlédnout do vznikající expozice v Jílovecké ulici anebo vystoupat na kostelní věž.

Velkým lákadlem večera bude vystoupení taneční skupiny The Wings, která předvede tance z 19. století. Od osmé hodiny měl původně vystupovat zpěvák a kytarista Zdeněk Pokorný, ale z důvodů jeho nemoci našli v semilském muzeu skvělou náhradu v podobě kapely Šumný jazz.

Ředitel muzea Miroslav Šnaiberk Vás provede výstavami Konečnost v nekonečnu a Malíř za železnou oponou. Během celého večera si můžete dát dobroty z grilu, zahrát si velké Člověče, nezlob se nebo si s dětmi vyzkoušet pátrací hru po muzeu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V semilském muzeu otevřou novou výstavu Konečnost v nekonečnu
V semilském muzeu připomenou 100. výročí narození Lubo Králíčka

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT