Muži naletěli na svlékací video na Instagramu, teď jsou vydíráni

15.01.2023 20:08:20 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Muži naletěli na svlékací video na Instagramu, teď jsou vydíráni

V tomto týdnu přijali policisté v Libereckém kraji dvě oznámení o vydírání, které se odehrálo v prostředí sociálních sítí, kde si na dva mladé muže počíhali neznámí vyděrači.

V jednom případě oslovili dospělého mladého muže prostřednictvím falešného profilu na Instagramu s fotografií pohledné tmavovlásky. Ta po velmi krátké seznamovací konverzaci, prokládané smajlíky se srdíčky, přešla rovnou na věc a nabídla mu videohovor, ve kterém ho uvítala ve spodním prádle. A i to brzy odložila a předvedla mu své umění autoerotiky. Když skončila, vyzvala k tomu samému i jeho, a on nebyl proti. Virtuální dostaveníčko ale mělo pro mladíka trpký závěr.

Poté, co ukončili videochat, obdržel zprávu o tom, že je jeho intimní video zálohováno a pokud nezaplatí 5500 euro, bude rozesláno jeho všem kontaktům na Instagramu, rodinným příslušníkům a také zveřejněno na několika dalších sociálních sítích. Ačkoliv to mladíka vyděsilo, žádné peníze vyděrači neposlal, překonal stud a našel v sobě kuráž vše oznámit na policii. 

Druhý případ se odehrál podle stejného scénáře, jen s tím rozdílem, že se na falešném profilu na Instagramu objevila blondýnka a za nezveřejnění intimní nahrávky oznamovatele, ve které účinkoval, pachatelé požadovali 2000 euro. Ani on nezaplatil a statečně se obrátil na policii.

„Oba muži samozřejmě  udělali dobře, že vyděračům žádné peníze neposlali, protože i kdyby zaplatili, jistotu, že se kompromitující nahrávka nedostane na veřejnost, nebudou mít nikdy. Jakmile se cokoliv dostane do internetového prostředí, zůstává v něm navždy, a tudíž může být zneužito kdykoliv," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

V této souvislosti varuje policejní mluvčí všechny uživatele sociálních sítí, aby zvažovali, jakých aktivit se na nich účastní, protože to, co může člověka vážně společensky poškodit, se pro vyděrače stává vyhledáváným obchodním zbožím. Když na sebe žádné kompromitující materiály nevyrobíte, nebudete ani vydíratelní.

„Oběma případy se intenzivně zabývá služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru Policie ČR," dodala Ivana Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zloděje s odcizenou peněženkou v Rokytnici zadržela obětavá dvojice
Žena zneužila důvěřivosti lidí v Železném Brodě, zadrželi ji v Semilech
Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
Policie hledá svědkyni krádeže v domě na Železnobrodsku
Falešní bankéři opět útočili, obezřetný muž ze Semilska je prohlédl
Semilští policisté dopadli pachatele loupeže
Podvodníci nadále útočí na seniory v Libereckém kraji
Policie pátrá po pachatelích ozbrojené loupeže v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum zve na malování v plenéru
Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT