Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
09.06.2023 23:10:53 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod
Z ouřadu purkmistrovského staroslavného města Železného Brodu se všem domácím i cizím na vědomost dává, že se opět v našem městě bude konat 9. až 11. června slavný Železnobrodský jarmark.
Na Malém náměstí se bude odbývat tradiční hudební program. V ulicích kolem náměstí budou stánky všeho druhu, včetně řemeslných výrobků a mnoho atrakcí po celém městě. Ze známějších skupin a zpěváků vystoupí kapely Broďanka, Hallodrn, Alibi rock či Makule.
Železnobrodský jarmark 2023:
Pátek 9. 6.
Malé náměstí
17.30 - Revival 60´s, rock Železný Brod
21.00 - Logr, rock Turnov
Sobota 10. 6.
náměstí 3. května (balkon radnice)
10.00 - Slavnostní předání jarmarečních práv
Malé náměstí
10.30 - Broďanka, dechová hudba Železný Brod
12.30 - Taneční a swingový orchestr ZUŠ Železný Brod
14.00 - Crazy dog, rock´n´roll Praha
16.00 - Ben a Mateo, pěvecké duo Praha
18.00 - Krásná práce, rock Železný Brod
20.00 - Hallodrn, rock Chuchelna
22.00 - Alibi rock, rock Jilemnice
Neděle 11. 6.
Malé náměstí
11.00 - Bandit Country Music band, country Nová Paka
14.00 - Sofian Medjmedj, pop Praha
15.30 - Makule, electronica-schlager Tanvald
Stánkový prodej všeho druhu, prodej řemeslných výrobků, lidové hospody a mnoho dalších atrakcí po celém městě. Přejeme všem líbezné užití kratochvílí, nákupů, dobrého jídla i pití, veselou mysl a družnou pobavu.
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o aktuálním víkendu
Připomenutí minulých ročníků:
VIDEO: Železnobrodský jarmark 2022
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2022
2020: Železnobrodský jarmark se v letošním roce konat nebude
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2019
Jaký byl program jarmarku v roce 2018?
Jaký byl program jarmarku v roce 2017?
Jaký byl program jarmarku v roce 2016?
Občané Železného Brodu si znovu přejí klasický jarmark
Jaký byl program jarmarku v roce 2015?
Jaký byl program jarmarku v roce 2014?
Jaký byl program jarmarku v roce 2013?
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.