Na domácím turnaji jilemničtí futsalisté nebodovali

25.11.2021 19:51:54 | Autor: Petr Ježek, cfsf | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Na domácím turnaji Celostátní ligy v sálovém fotbale - futsale jilemničtí hráči nedokázali v sobotu bodovat. Neodehráli proti Větřní a Brnu špatná utkání, ale v závěru vždy stříleli góly už jen soupeři.

SK Sico SC Jilemnice - Bombarďáci Větřní 2:5 (1:4)

Domácí vstoupili do utkání svižně, hned ve 2. minutě se ocitl Brádle sám před brankářem Beránkem, ale z bezprostřední blízkosti minul hostující bránu. Stejně si počínal ve 4. minutě domácí Kršík, kterému se nepodařilo dobře postaveného strážce hostující svatyně prostřelit a otevřít skóre zápasu.

Jak být efektivní ukázali v krátkém sledu hosté, kdy v 8. a 11. minutě jednoduše získali po rychlých akcích dvoubrankové vedení. Domácím se nedala upřít snaha, bojovali o každý míč, ale v koncovce byli zcela bezzubí. V závěru první části se podařilo z volného kopu Kubešem snížit na 1:2.

Druhá část se vyvíjela podobně jako na začátku, a to velkou šancí domácího Doležala, který po samostatném úniku minul hostující branku. Hosté tvrdou střelou z 15 metrů Weinhardem odskočili na 1:3, aby vzápětí využil chybu v rozehrávce domácí Kraus a snížil na 2:3. Domácí ve snaze vyrovnat, více otevřeli hru, čehož dokázal zkušený soupeř využít a po dvou hrubkách v rozehrávce, stanovil konečný účet na 2:5.

Branky: 18. Kubeš, 37. Kraus - 8. Vávra, 11. a 39. Carda, 30. Weinhard, 38. Hami. Rozhodčí: Pánek - Střelec, ŽK: 1:0. Nejlepší hráči: Kubeš Lukáš - Carda Jan. Sestava Jilemnice: Tomeš, Brádle, Šnorbert, Smolík, Kubeš, Fink, Doležal, Kršík, Kraus.

SK Sico SC Jilemnice - Royal Flush Brno 2:5 (0:2)

Před závěrečným utkáním jilemnického turnaje domácí funkcionáři popřáli stálici nejen jilemnické, ale i české sálovky Pavlu Krausovi u příležitosti čtyřicátých narozenin a předali patrový dort.

Vlastní utkání bylo zpočátku vyrovnané, domácí si vytvořili mírný tlak, ale jejich bezzubost v útoku jim žádnou radost nepřinesla. Hosté postupně získávali převahu na svou stranu včetně brankového vyjádření Benešem a Bělákem 0:2, poté se hra vyrovnala, ale změnu ve výsledku první části již nepřinesla.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe hostům z Brna, kdy Ferby zvýšil náskok 0:3. Z volného kopu se domácím podařilo oslavencem snížit na 1:3, vstřelená branka je nakopla, výrazně zvýšili aktivitu, ve 29. minutě hosty podržel po sólovém nájezdu Doležala výtečným zákrokem strážce branky Jakubčík. Naděje na lepší výsledek pro domácí stoupla po dalekonosné střele Kubeše, který vymetl levý růžek Jakubčíkovy branky a snížil na 2:3. Hostující hráči ovšem drama nepřipustili a dvěma zásahy v závěru potvrdili dobrou formu a zaslouženou výhru.

Branky: 23. Kraus, 35. Kubeš - 4. a 38. Beneš, 7. Bělák, 21. Ferby, 39. Burac. Rozhodčí: Střelec - Sýkora, ŽK: 1:0. Nejlepší hráči: Kraus Pavel - Beneš David. Sestava Jilemnice: Tomeš, Brádle, Šnorbert, Smolík, Kubeš, Fink, Doležal, Kršík, Kraus.

„Doplatili jsme na nezkušenost nových hráčů. Nezklamali, ale šance na vyrovnání nevyužili a v situacích jeden na jednoho se neprosadili. V obou utkáních jsme bojovali o bod, ale v posledních čtyřech minutách zápasy ztratili. Chyby pramenily právě z přemíry snahy o vyrovnání. Z posil určitě nezklamal Kubeš, který ve 42 letech patřil k nejlepším na hřišti," hodnotil domácí turnaj za SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

9.SK Sico SC Jilemnice 60156:27 1

Další turnaj se hraje v sobotu 27. listopadu v Otrokovicích a jilemničtí futsalisté se utkají s týmy FK Adria Kladno a Futsal Zlín.