Na dopravní výchovu věnuje kraj vybavení za 1,4 milionu korun

12.05.2024 07:16:34 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Košťálov,Turnov,Liberecký kraj

Na dopravní výchovu věnuje kraj vybavení za 1,4 milionu korun

Dopravní výchově školáků dlouhodobě a systematicky pomáhá Liberecký kraj mimo jiné i tím, že přispívá miliony korun na údržbu a nové vybavení dětských dopravních hřišť. Kromě běžné podpory nyní navíc rozšířil nabídku nad rámec uzavřených smluv o další dotace.

„Dobrý řidič se učí celý život a někde je potřeba začít. To, aby dětská dopravní hřiště dobře fungovala, je důležité, protože právě na nich si žáci základních škol osvojí první řidičské krůčky a seznámí se, samozřejmě nanečisto, s tím, jak to v provozu chodí," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Podmínkou poskytnutí mimořádné dotace bylo spolufinancování ze strany příjemce dotace ve výši 30 %; spoluúčast Libereckého kraje činila 70 %, a to při maximální výši příspěvku 500.000 korun.

O nabídku peněz na obnovu povrchů dopravních hřišť, vodorovného a svislého dopravního značení na nákup kol, koloběžek či šlapadel a další investice projevilo zájem pět dětských dopravních hřišť, mezi něž rozdělí 1.392.000 korun.

V České Lípě opraví vozovku, rozvodnou skříň a signalizační zařízení, pořídí pět jízdních kol a namalují vodorovné dopravní značení. Příspěvek činí 195 tisíc korun. Půl milionu korun investují ve Frýdlantu do světelné signalizace a stejná částka poputuje v Jablonci nad Nisou na revitalizaci povrchů a vodorovného i svislého dopravního značení.

Mladým cyklistům bude na hřišti v Košťálově sloužit pětadvacet jízdních kol, přičemž před jízdou si mohou obléci jednu z pětadvaceti nových přileb. Obnovou projde svislé dopravní značení a nafouknout si duše bude možné pomocí nového kompresoru. Dotace činí 155 tisíc korun. Hřiště v Turnově obdrží dvaačtyřicet tisíc korun na nákup kol a inventáře.

Na dopravní výchovu na dětských hřištích v letech 2003 až 2025 poskytuje kraj celkem 1.260.000 korun. Česká Lípa obdrží 267 tisíc korun, Český Dub a Chrastava 30 tisíc, Frýdlant 75 tisíc, Jablonec nad Nisou 255 tisíc, Košťálov 153 tisíc, Liberec 360 tisíc a Turnov 90 tisíc korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT