Na Ještěd se sjedou čerti na lyžích i bez

02.03.2018 17:30:52 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Na Ještěd se sjedou čerti na lyžích i bez

Stará pověst o Ještědu vypráví příběh o třech čertech, kteří tu žili v jeskyni. Kolik myslíte, že se jich objeví na ještědských svazích v rámci akce pod příznačným názvem Čerti na Ještědu? Velkým lákadlem bude v sobotu 3. března denní permanentka za symbolickou stovku pro všechny lyžaře v masce čerta nebo čertice. Pro děti je připravena sněhová kupa plná cen. Každý si ale musí svou odměnu vyhrabat sám, čerti je totiž ukryli pod sníh.

Pro všechny soutěživé lyžaře čerti v noci upraví sjezdovku F10 a ten nejrychlejší závodník získá sportovní hodinky Suunto. Kdo uhodne vítězný čas, získá zájezd pro celou rodinu do Egypta od CK Blue Style. Tatínkové jistě ocení ukázky vozů Volvo.

„Podmínky ve skiareálu Ještěd jsou opravdu čertovské, mrzne a sjezdovky jsou tvrdé, ale skvěle upravené po celý den. A abychom se u lyžování i pobavili, sáhli jsme do historie a to do pověstí spisovatele Patočky. Čerti na Ještědu je tradice a my doufáme, že se jich objeví co nejvíce. Kdo přijde v sobotu v masce čerta, dostane skipas za sto korun. Závod v obřím slalomu s deseti bránami se pojede na dolní části F10, kde proběhne i doprovodný program pro děti. Poklady ukryté pod sněhem a zájezd do Egypta, to už je výzva," zve na akci do skiareálu Renata Balašová.

Startovné je zdarma a závodníci se mohou registrovat emailem na soutez@skijested.cz nebo až na místě v den akce od 8:30 do 10 hodin. Dětské závody slouží jako nábor nových členů do SK Ještěd. Dle pravidel hlavní cenu zájezd do Egypta pro celou rodinu od CK Blue Style získá ten, kdo nejpřesněji tipne čas vítěze ve slalomu. Závody začínají v 10 hodin a vítěze budeme znát před 13. hodinou.

Čerti na Ještědu 3. 3. 2018 - program dne:
8:30-10:00 hod. - registrace na dojezdu F10
- DJ, moderátor představuje pravidla soutěže
10:00-10:30 hod. - měřený závod mezi brankami na F10 - děti - 2 závodní kola
10:30-11:00 hod. - kopání pokladu ve sněhu pro děti na dojezdu F10
10:30-12:00 hod. - měřený závod mezi brankami na F10 - dospělí - 2 kola
12:00-12:30 hod. - vyhlášení vítěze závodu a přítomný tipující lyžař z veřejnosti získá
zájezd do Egypta

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. března
Skiareál Ještěd nabízí jako adrenalinový zážitek jízdu s rolbou
Závod Tvoje lyže mají známou tvář na Ještědu ovládl Borek Zakouřil
Skiareál Ještěd je už pod taktovkou Tatry mountain resorts

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.

Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově

V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potravinová banka Libereckého kraje se opět dočká podpory
Dvojnásobný držitel Magnesia Litera vydává svoji pátou knihu
Turnovská socha sv. Jan Nepomuckého je zpět!
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT