Na jilemnickém náměstí se opět pravidelně konají farmářské trhy

19.04.2018 16:37:50 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Na jilemnickém náměstí se opět pravidelně konají farmářské trhy

Tradiční farmářské trhy na Masarykově náměstí v Jilemnici jsou po zimě znovu zpět a další z nich je připraven již na pátek 20. dubna. Další budou následovat pravidelně vždy po 14 dnech. V sobotu 12. května na trhy naváže i Férové snídaně v Jilemnici.

Termíny farmářských trhů v Jilemnici:
20.4. (7:00 - 14:00)
4.5. (7:00 - 14:00)
18.5. (7:00 - 14:00)
1.6. (7:00 - 14:00)
15.6. (7:00 - 14:00)
29.6. (7:00 - 14:00)
atd.
Další informace naleznete: www.trhyjilemnice.cz, nebo na fb https://cs-cz.facebook.com/trhyjilemnice/. Pořadatel: Farmářské trhy Jilemnice, trhyjilemnice@seznam.cz

Archiv Farmářské trhy Jilemnice<br />Autor: Jiří Novák. Ilustrační fotografie Férová snídaně (12. 5. 2018, 10:00)

Férová snídaně je celorepublikový piknikový happening na podporu pěstitelů v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Piknik zahájí Klára Hálová a Michaela Vitáková hrou na violoncella. Společně můžete posnídat vlastní donesené dobroty vyrobené pokud možno z fairtradových nebo lokálních surovin, které si bude možné navzájem ochutnávat, a tak se inspirovat a objevovat nové recepty.

Férová snídaně není jen o fair trade surovinách jako jsou kakao, třtinový cukr, kokos, čokoláda, káva nebo čaj, ale také o surovinách, které pocházejí od místních výrobců nebo přímo z vaší zahrádky (med, sýry, mléko, zelenina, vajíčka ad.) Můžete tak upéct bábovku, koláč nebo chléb, vyrobit pomazánku ze sousedovic vajíček či přinést první jarní výpěstky ze své zahrádky nebo marmeládu z vlastního ovoce. Na místě pak bude k dispozici horká voda (na zalití donesené kávy nebo čaje), prostor k sezení a také čerstvě upečené palačinky.

S sebou deku nebo něco jiného na sezení a dobrotu z lokálních nebo fair trade surovin. Hodit se bude i hrneček a talířek. Pro děti bude připravená malá hudební dílnička.Několik fair trade receptů a další inspiraci k tématu najdete na webu www.ferovasnidane.cz.

Pořadatel: Farmářské trhy Jilemnice a sbor Českobratrské církve evangelické, celorepublikovým koordinátorem je společnost NaZemi. Místo konání: zahrada sboru Českobratrské církve evangelické (Jungmannova 268, Jilemnice).

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT