Na Lomnicku byla odhalena varna pervitinu

19.01.2011 20:41:44 | Autor: tk a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Na Lomnicku byla odhalena varna pervitinu

Semilští kriminalisté odhalili v těchto dnech v rodinném domku na Lomnicku výrobnu pervitinu. Žena ve věku 31 let a muž ve věku 27 let vyráběli a distribuovali drogu zvanou pervitin.

Tuto činnost prováděli muž a žena od poloviny roku 2009 do současné doby. Oba byli obviněni ze zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

„Muž byl vzat do vazby, žena je stíhána na svobodě. Na místě činu byly zajištěny chemikálie, prostředky a zařízení sloužící k výrobě pervitinu a také větší množství této drogy," uvedl za semilskou policii Petr Kmínek.

Při domovní prohlídce zde policisté zajistili i věci pocházející z majetkové trestné činnosti, například mobilní telefony.

Infoblok:

pervitinMetamfetamin (též pervitin, perník, péčko, piko, peří, párno) je syntetická stimulační droga, má nahořklou příchuť a je rozšířená především na území bývalého Československa, kde ji z efedrinu buď extrahovaného z léků (nurofen, modafen, aspirin) nebo ukradeného z farmaceutických provozů podomácku vyrábí takzvaní „vařiči".


Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT