Na přejezdu v Sedmihorkách se srazil vlak s automobilem

14.05.2024 15:28:23 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Na přejezdu v Sedmihorkách se srazil vlak s automobilem

Aktualizováno: K dopravní nehodě osobního automobilu a vlaku vyjeli v pondělí 13. května odpoledne turnovští profesionální i dobrovolní hasiči do Sedmihorek. Ke střetu došlo u přejezdu, zraněná osoba z auta byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Po provedení protipožárních opatření krajští hasiči místo předali jednotce HZSp Správy železnic. Ve vlaku jeli čtyři cestující, průvodčí a strojvůdce, nikdo z nich se při kolizi nezranil. Provoz na trati byl obnoven po necelých 4 hodinách, vlaková souprava z Hradce Králové přijela do stanice Turnova se zpožděním 219 minut! Nehodou se zabývají policisté ze semilského dopravního inspektorátu.

„Dnes krátce po 19. hodině na železničním přejezdu v obci Karlovice se střetl osobní vlak, jedoucí ve směru z Hradce Králové na Turnov, s osobním vozidlem tovární značky Škoda Octavia. Octavii řídila 45letá žena, která podle vlastních slov z nepozornosti přehlédla červené světlo na signalizačním zařízení přejezdu. Ve vlaku se v té době nacházeli čtyři cestující, průvodčí a strojvůdce. Nikdo z nich se při kolizi nezranil. Řidička žádné zjevné zranění neutrpěla, nicméně udávala zdravotní potíže, se kterými ji zdravotnická záchranná služba převezla na vyšetření do zdravotnického zařízení. Nehodu dokumentujeme ve spolupráci s Drážní inspekcí," shrnula tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Během týdne se na stejné trati odehrála další nehoda, ta první se stala minulý týden u Turnova, kdy se na železničním přejezdu v Turnově střetl vlak s dodávkou, řidič byl lehce zraněn. Podle webu Českých drah na trati Turnov - Hrubá Skála je v úterý 14. května od 8 do 16 hodin kvůli údržbě technického stavu tratě přerušen provoz a vlaky jsou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidič ujížděl policistům v okolí Turnova, zadrželi ho až v Hodkovicích
V Železném Brodě řídila bez řidičáku a pod vlivem alkoholu
Traktor v Libštátě narazil do rodinného domu
Na přejezdu v Turnově došlo ke střetu vlaku s autem
V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
FOTO: Na přejezdu v Libštátě se srazil vlak s autem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT