Na prvním místě I.B třídy přezimuje Horní Branná

07.11.2011 21:18:20 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Podzimním půlmistrem I.B třídy je Horní Branná, přesně podle prohlášení trenérů Stanislava Klápštěho a Zdeňka Otmara před sezonou. Překážkou nebyla v posledním kole ani rezerva Železného Brodu. Hornobranští neprohráli na domácí půdě celkem 21 utkání v řadě.

V dalších zápasech 13. kola I.B třídy východ byl k vidění debakl Víchové ve Mšeně, bod ze soubojů se soupeři vytěžily Rovensko a Rokytnice. Harrachov naopak neudržel druhé místo v tabulce, když doma podlehl Plavům.

Mšeno - Víchová 12:2 (4:0)

Od začátku bylo patrné, že domácí jsou lepším týmem. Navíc hostům se nedařili ani nejjednodušší přihrávky, měli problémy se zpracováním míče a ani pohybem moc nehýřili. Když navíc dostali v 11. a 12. minutě dva rychlé góly, vidina rozumného výsledku se rychle vzdalovala. Až za stavu 11:0 se v rozmezí tří minut prosadil Klimenta a díky jeho dvěma trefám neskončil výprask s nulou. A tak jediný důvod k úsměvu měli hráči na konci zápasu při pohledu na ukazatel skóre, kde svítil stav 2:2, protože elektronické zařízení jabloneckého hřiště nezná dvojciferná čísla.

Obrazem: Jiskra Mšeno B vs. Víchová Branky: 10., 48., 53., 58., 77. a 85. Pokorný, 43. a 44. Hadidi, 13. Petrtýl, 65. Kobylka, 72. Vrabec, 76. Koudelka - 83. a 85. Klimenta. Rozhodčí: Marek, ŽK: 1:1. Diváků: 20. Víchová: Pivoňka - Hanč, Lampa, Bartoň, Vrhel (35. Krause) - Kuřík P. Hartig, Hamáček, Klimenta - Špidlen, Tuže. Fotogalerie ze zápasu

Rovensko - Držkov 2:2 (1:2)

V prvním poločase byli hosté jasně lepší a po zásluze vedli o dva góly, ale ještě před poločasem snížil domácí Vondráček. Ve druhé půli se domácí zvedli i díky žlutým kartám hostů za řečnění a nakonec červené Dvořáka. Poté srovnal na 2:2 Vondráček, ale další šance už domácí spálili.

Branky: 41. a 77. Vondráček - 21. a 27. Prousek. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 0:3, ČK: 0:1 (73. Dvořák). Diváků: 40. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Perger, Pařízek (30. Čmelík), Houška - D. Malý, L. Malý, Špína, Vondráček, Novotný (46. Trnka), Hanzl.

Lučany - Rokytnice 1:1 (0:0)

Domácí hráli od 20. minuty bez vyloučeného hráče, ale hosté početní převahu nedokázali dlouho využít. Až v 75. minutě se trefil Hanko, ale další branku hosté nepřidali. Domácí proto dokázali ještě šest minut před koncem vyrovnat a další šance nevyužili, takže nakonec byla obě mužstva ráda za bod.

Branky: 84. Sochůrek  - 75. Hanko. Rozhodčí: Jirák, ČK: 0:1 (21. Bělohlávek). Rokytnice: Sedláček - Vrdlovec, Kuřina, Havrda, M. Martínek - Neumann ml., Tulka, Pičman, Zahradník - Hanko (76. Pavel Martínek), Halíř (80. Kulhavý).

Horní Branná - Železný Brod B 4:0 (1:0)

Hrálo se důrazně a oboustranně byl k vidění útočný fotbal, který se líbil. Domácí nejvíce hrozili ze standardních situací. Hosté lépe kombinovali, ale do vyložené šance se nedostali. První příležitost měl ve 12. minutě domácí Nýdrle, ale z otočky dal vedle. Ve 26. minutě se po jednom zákroku zranil brankář hostů Kordík a musel být vystřídán. Ve 39. minutě se Horní Branná poprvé prosadila. Vašek prudce nacentroval před branku, Šimek dorážkou trefil břevno a odražený míč do branky uklidil Pešina.

Druhý poločas domácí začali aktivněji. Ve 46. minutě Zuzánek stříleným centrem zprava trefil tyč a následnou dorážku Illner přestřelil. V 62. minutě přišli ke slovu hosté. Přísnou penaltu však Kuhn neproměnil, brankář Hofman vystihl střelu a výborným zákrokem uhájil čisté konto. Následně v 63. minutě Pešina na levé straně převzal míč a zvýšil na 2:0. Tyhle dvě důležité minuty prakticky rozhodly utkání. Domácí se snadno dostávali do dalších šancí a některé z nich i proměnili. V 77. minutě Vašek centroval před branku, kam si naběhl Nýdrle a hlavou zvýšil na 3:0. V 80. minutě skončil trestný kop Vaška tam, kam byl určen - 4:0. Nejlepšími hráči utkání byli vyhodnoceni Pešina a Illner.

„Považuju celý podzim za vydařený a doufám, že jarní poslední kolo skončíme tam, kde jsme, na prvním místě v tabulce. Největší osobností našeho týmu je podle mého názoru Ota Vašek," uvedl po utkání kapitán Horní Branné Jan Pešina.

Branky: 39. a 63. Pešina, 77. Nýdrle, 80. Vašek. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 5:0. Diváků: 100. Horní Branná: Hofman - Beneš (71. Jindřišek), Dusík, Vašek, Novotný - Zuzánek, Pešina, Illner, Gaudel (82. Kocourek) - Nýdrle, Šimek (73. Kobrle). Železný Brod B: Kordík (26. Mařík) - Halama, Burkoň, P. Hadač, Podstavek - Linka (74. Škaloud), Havrda, Král, Havlíček (46. Hlubuček) - Kuhn, L. Hadač.

Harrachov - Plavy 2:3 (0:3)

Fotbalový zápas dvou rozdílných poločasů. Hosté harrachovské fotbalisty zaskočili rychlou a agresivní hrou, kterou využili ke vstřelení tří gólů do první půlhodiny střetnutí. Domácí, když se gólově ujala střela Halamy z trestného kopu, zlepšili kombinaci a získali převahu, ale tu se jim podařilo zužitkovat ve druhý gól až v nastaveném čase.

Branky: 52. Halama, 93. Kroupa - 14. a 27. Brezár, 25. Čermák. Rozhodčí: Bukvička. ŽK: 0:6. Diváků: 110. Harrachov: Vrána - Chlup (52. Jiroutek), Halama, Kroupa, Horáček - Barbořák ml., Trepera (52. Barbořák st.), David, Veselý - Bergmann, Jech (85. Jech). Plavy: Benda - Jelínek, Černý, Votoček (62. Jón), Korotvička - Galbavý, O. Tomíček, Prousek, Kafka (89. L. Tomíček) - Čermák (65. Šimerda).

Zásada - Ruprechtice 1:3 (1:1)

Zásadu doma sestřelil dvěmi dalekonosnými brankami Záveský z Ruprechtic. Na začátku utkání to pro domácí vypadalo nadějně, zejména když Šourek vstřelil hned v 5. minutě vedoucí branku. Hosté působili fotbalovějším dojmem a postupem času výsledek utkání otočili na 1:3 a zaslouženě zvítězili.

Branky: 5. Šourek - 8. a 80. Záveský, 83. Dědič. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 2:0. Diváků: 60.

13.Lučany12219 16:25  7

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola sezony 2011/ 2012