Na radnici proběhlo jednání s provozovateli barů a restaurací v Turnově

27.04.2023 07:10:21 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Na radnici proběhlo jednání s provozovateli barů a restaurací v Turnově

Vedení města Turnov, včetně několika zastupitelů, společně s Policií ČR i městskou policií, během setkání na historické radnicí jednalo s provozovateli barů i restaurací v Turnově.

Pozvánka na odpolední setkání mířila na provozovatele restaurací, barů a dalších podniků ve městě. Pozvání nakonec přijalo sedm podnikatelů. Jednalo se o tom, jak zajistit dodržování nočního klidu nebo úklid okolí provozoven, ale také o tom, jak s limity chování může pomáhat policie nebo městská policie.

Starosta města Ing. Tomáš Hocke hned v úvodu řekl, že město má zájem na dobrých podmínkách pro podnikání ve městě, ale zároveň se snaží zachovat možnost klidného života v centru. Jak řekl: „Nikdo si nepřeje vylidněné domy, kde se lidé pohybují pouze během všedních dnů a v průběhu pracovní doby, ani prázdné obchody a restaurace."

Setkání si kladlo za cíl nastartovat komunikaci mezi zájmovými skupinami a sdílet pohled na problematiku nočního klidu nebo chování návštěvníků podniků s večerním a nočním provozem. Jak zmínil vedoucí obvodního oddělení Policie ČR npor. Mgr. Milan Drahoňovský: „Také Policii ČR nejde o represi, jde o spolupráci s provozovateli. Je nutné vnímat, že i okolí podniků je jejich provozem ovlivněno. Policie ČR může zasahovat až ve chvíli, kdy dochází k porušení zákona. Ale okolí je často výrazně ovlivněno i chováním, které nepřekračuje hranice zákona." Velitel Městské policie Turnov Luboš Trucka k tomu dodal: „Provozovatel často míní, že jejich starost končí na hranicích provozovny, kde si pořádek ošetří. Ale velmi problematické je i kouření venku, kdy skupinky v běžném hovoru v časných ranních hodinách budí velký rozruch, ačkoli neporušují žádné zákonné limity."

Zmínka padla o pravidelně poškozeném mobiliáři města nebo nepořádku v okolí podniků. Mezi dotazy na provozovatele byla možnost minimalizace pobytu zákazníků ve venkovních prostorách, prověření možnosti pronájmu prostorů pro kuřárnu nebo zajištění pravidelného úklidu v okolí podniků, případně umístění informačních tabulí k zajištění prevence porušování nočního klidu po 22. hodině.

Provozovatelé pak v diskuzi zmínili své snahy o odhlučnění prostor, omezení vynášení skla nebo pravidelný úklid v okolí. Na druhou stranu zmínili požadavky sousedních obyvatel, které často nejsou schopni splnit. Přáli by si také větší frekvenci projíždějících hlídek městské policie.

Na závěr starosta požádal provozovatele o další součinnost v oblasti dodržování nočního klidu a pořádku ve veřejném prostoru. Všem poděkoval za účast a zájem situaci řešit.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
Kraje se zavázaly ke spolupráci při podpoře geoparků

Nejčtenější články

28.09.: Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
01.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT