Na Semilsku roste nová silná hasičská generace

24.05.2012 07:51:15 | Autor: Ladislav Bruckner | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Na Semilsku roste nová silná hasičská generace

Jak čas plyne, tak každý začátek má i svůj konec. Ale to se dozajista netýká hasičské drobotiny na Semilsku a ve městě Semily samotném, protože ta je velice úspěšná v hasičských soutěžích.

Semily se skládají z pěti částí: Semily I., Semily - Podmoklice, Bítouchov, Nouzov a Cimbál. V nich dnes najdeme čtyři funkční sbory dobrovolných hasičů, každý z nich je svým způsobem specifický. Jak svou činností, vybavením nebo zaměřením. Ale tři z nich mají jedno společné, hasičský potěr - hasičskou mládež. Asi nejrozšířenější a nejpočetnější základna mládeže je nejspíše u SDH Semily I., kde je celkem registrováno 26 dětí ve věku do 15 let a jejich počet neustále stoupá.

Je dobře, že se o tuto záslužnou činnost děti zajímají. Za krátkou dobu, kdy sbor začal pracovat s mládeží v takovém rozsahu, má v současné době dvě početná soutěžní družstva, po jednom v každé kategorii (mladší i starší). A právě u mladších se v letošním roce ukazují první velké úspěchy a je potěšitelné, že v tomto trendu nejsou osamoceny.

Spřátelený sbor z Bítouchova je v této kategorii též velice úspěšný a těžkým konkurentem pro semilské Parničky. Nezaostává ani mládež v Semilech - Podmoklicích, ale to se týká kategorie starších. V letošním roce jsou úspěchy těch mladších z Bítouchova a ze semilské jedničky velice zřetelné a je znatelná i jejich síla v celé letošní soutěži mládeže o pohár OSH Semily „O dráčka Soptíka". Po jarní části obě tato mládežnická družstva mezi sebou udržují nepatrný bodový rozdíl. Bítouchovští Soptíci na třetím místě a semilské „Parničky" o 3 body za nimi na místě čtvrtém. S velkým náskokem na další páté místo a s nepatrnou ztrátou na první dvě místa.

Starší družstvo mládeže SDH Semily I. se zatím takto významně neprosazuje a drží se ve středu soutěžního pole. Ale je to spíše tím, že v této kategorii je teprve nováčkem. Chce to jen čas, trpělivost a hodně práce.

Je pochopitelné, že největší podíl a zásluhu na tom, co naše semilská mládež umí a jak prezentuje svoje znalosti i um na soutěžích, je na bedrech jejich instruktorů a trenérů v jedné osobě. Za to jim dozajista patří velké dík. Bez jejich vedení a trpělivosti by bylo asi nemožné dosahovat na posty nejvyšší. Je potěšitelné oku i srdci, když na stupních nejvyšších vedle sebe právě stojí mládež z obou těchto semilských sborů jako vyslanci našeho města Semily.

Věřím, že obyvatelé a představitelé města Semily mohou být na tyto sbory a jejich mládež právem hrdi a nezapomenou na to, co ti mladí Semiláci dokáží. Jak vzorně reprezentují své rodné město a budou tu hasičskou drobotinu a tyto sbory podporovat, vždy a v každém směru. Věřte, ostudu určitě nedělají.

Ladislav Bruckner - místostarosta SDH Semily I.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT