Na silnice už po zimě vyjeli cyklisté! Řidiči, dávejte pozor!

25.03.2023 22:05:29 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj,Pojizeří

Na silnice už po zimě vyjeli cyklisté! Řidiči, dávejte pozor!

Řidič v Lomnici nad Popelkou při couvání narazil ve čtvrtek do cyklistky. Všechny řidiče upozorňuje policie na to, že se začínajícím jarem vyjíždějí na silnice také již cyklisté, kteří jsou společně s chodci těmi nejzranitelnějšími v silničním provozu. Cyklistům připomínají základní rady bezpečného chování při jízdě na komunikacích.

Ve čtvrtek 23. března před půl sedmou hodinou ráno se stala dopravní nehoda v Lomnici nad Popelkou v ulici Palackého. Řidič s vozidlem Škoda vyjížděl couváním kolmo z parkovacího stání, přičemž narazil do cyklistky, která jela po uvedené hlavní silnici na jízdním kole City 2 ve směru od Husova náměstí.

„Po tomto střetu žena upadla na vozovku a utrpěla zranění, se kterým byla převezena na vyšetření do turnovské nemocnice. Charakter jejího zraní a doba léčení jsou nyní předmětem probíhajícího šetření. Alkohol policisté u řidiče i cyklistky vyloučili provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Veškeré okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Semilech," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

V souvislosti s touto dopravní nehodu upozorňuje policie řidiče na to, že s končící zimou začínají na silnice také již vyjíždět i cyklisté, kteří jsou společně s chodci těmi nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Samozřejmě i cyklistům připomínají základní rady bezpečného chování při jízdě na komunikacích. „Cyklisté, buďte opatrní a při jízdě v silničním provozu myslete na svoji bezpečnost. Uvědomte si, že každý střet s vozidlem je pro vás velmi bolestivý a na jeho následky můžete i zemřít. Na závěr vás, řidiči a cyklisti, žádáme, buďte v silničním provozu na sebe vzájemně ohleduplní a respektujte se tak, abyste všichni vždy v pořádku dojeli do cíle své cesty," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Motocyklista zemřel v Jablonci po srážce se sanitkou
Mladý řidič v Lomnici nezvládl řízení a skončil s vozem na střeše
VIDEO: Nečekaný sníh zkomplikoval 11. března dopravu
Pod vlivem alkoholu a bez řidičáku jel v Libštátě pro cigarety
Řidička v hustém sněžení nezvládla v Košťálově řízení a havarovala
Ve Zlaté Olešnici narazilo auto do stromu, řidič na místě zemřel
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Udržitelný rozvoj podpoří kraj šestisty tisíci korun

Poskytnutí příspěvku z krajského dotačního fondu, jehož cílem je naplňování zásad udržitelného rozvoje, schválilo Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo Na podporu místní Agendy 21 je v něm připraveno 600 tisíc korun. „Smyslem této podpory je popularizace a propagace konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji. Program je také zaměřen na podporu zapojování veřejnosti do plánování rozvoje regionu," popsal Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Čtyřletý chlapec se odpoutal z dětské sedačky a vběhl do silnice
Turnovská radnice poděkovala odcházejícím ředitelkám mateřských škol
Začínají prázdniny: připomeňme si základní pravidla KRNAP
Pěšky, na kole, po vodě i z výšky: Liberecký kraj stokrát jinak
Hasiči v Libereckém kraji mají za sebou nejnáročnější červnový víkend

Nejčtenější články

24.06.: Hasiči v Libereckém kraji mají za sebou nejnáročnější červnový víkend
23.06.: Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
24.06.: Pěšky, na kole, po vodě i z výšky: Liberecký kraj stokrát jinak

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT