Na trať Jičínské 50 vyrazilo 300 bikerů, nejrychlejší byl Bubílek
06.06.2013 12:12:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou
Peloton téměř tří set bikerů i přes velmi nepříznivé počasí vyrazil v sobotu 1. června z Lidického náměstí v Jičíně na 8. ročník MTB závodu Weber Jičínská 50. Závodu vládl už od startu Michal Bubílek, který vyhrál postupně rychlostní i dvě vrchařské prémie.
Vlivem týden trvajících dešťů se staly tratě závodu, vedoucího i v okolí Lomnice nad Popelkou, rozbahněnými potoky, takže vyhrál opravdu každý kdo dorazil do cíle. Až na Tábor Bubílkovi z týmu Kellys Bike Ranch zdárně sekundoval Jan Jobánek z Merida Biking Teamu. Znalost z loňského ročníku zde však Bubílek zúročil a v technických pasážích Johánkovi odjel a vybudovaný náskok udržel až do cíle. Na třetím místě skončil Martin Splítek (IVAR CS - Author Team) a čtvrtý byl bývalý profesionální silničář Jan Hruška (Toyota Dolák). Mezi ženami si nejlépe vedla Marcela Prskavcová (SIX Monkeys).
Trasu 25 km stejně jako v loňském ročníku ovládl František Vágenknecht (Bakako Nová Paka). Michal Bubílek si suverénně vedl i v kritériu, které je závodem po závodě. „Bubílek zkrátka nenechal promočené diváky na pochybách kdo je králem sobotního dne. Diváci si vychutnávali sportovní akci i díky velkoplošné obrazovce na které bylo možno sledovat závodníky přímo z kamer na trati, tak i detailní kamery přímo v prostotu startu a cíle," osvětlil za pořadatele Petr Kordík.
I přes extrémní počasí byla hojná účast i v dětských závodech. Další akcí, kterou Fit club pořádá je MTB seriál Jičínský Weber cup, jehož druhé dějství proběhne 19. června na Těšíně. Dále se blíží 8. ročník Dřevěnického triatlonu, který se koná v polovině července.
Další zprávy z cyklistiky v rubrice SPORT - Cyklistika
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Řidič v Jablonci porazil na přechodu nezletilého chlapce
Jablonečtí dopravní policisté šetří nehodu, při které řidič s vozidlem nedal přednost nezletilému chlapci na přechodu pro chodce. K nehodě došlo v úterý 17. března v 16 hodin v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce v ulici Chelčického. Podrobnosti na Našem Jablonecku
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího jarního kola
Obrazem: Jak Krakonoš přivítal v Harrachově jaro
Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. až 29. března
V Bozkově budou soutěžit radiově řízené modely
Kominíky a jejich řemeslo představí Eva Bažantová
Nejčtenější články
29.03.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího jarního kola
27.03.: V Bozkově budou soutěžit radiově řízené modely
28.03.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. až 29. března
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.