Na turnovské radnici proběhla setkání v rámci kulatých stolů

08.06.2021 17:00:42 | Autor: Klára Preislerová, lk, pjs | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Na turnovské radnici proběhla setkání v rámci kulatých stolů

Město Turnov vytváří podmínky pro postupné zabezpečování úkolů v oblasti sportu, které vychází z Koncepce tělovýchovy a sportu ve městě pro období 2021 - 2024. Od roku 2021 vznikly diskuzní platformy, takzvané kulaté stoly. Na nich se setkává vedení města, zástupci odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Turnov, zástupci sportovních spolků, širší sportovní veřejnost a zástupci Výboru pro sport turnovského zastupitelstva.

„V letošním roce se zatím uskutečnily tři kulaté stoly. První setkání proběhlo 28. dubna a obsahem byla ucelená prezentace systému financování sportu v Turnově," sdělila místostarostka Jana Svobodová, která má sport ve své gesci. Došlo také k vysvětlení rozdělování dotací z rozpočtu města Turnov a poukázání na jeho nedostatky a navržení postupu k jejich odstranění.

„Další jednání proběhlo ve stejný den v návaznosti na první jednání. „Obsahem bylo seznámení sportovní veřejnosti s připravovaným investičními záměry v městské společnosti Městská sportovní Turnov," dodala Svobodová. Cílem bylo následné získání informací o záměrech sportovních spolků ohledně jejich zázemí a plánovaných investic.

Třetí setkání se uskutečnilo 26. května a bylo určené zejména pro trenéry turnovských sportovních oddílů. „Na tomto setkání byl představen metodik tělesné výchovy a následně proběhla diskuze trenérů o jejich činnosti a podmínkách pro činnost a rozběhu sportování po rozvolnění," doplnila Jana Svobodová.

Prezentace a zápisy z jednotlivých uskutečněných setkání jsou zveřejněny na webových stránkách města Turnov v sekci Sport a volný čas pod záložkou Kulaté stoly k tématice sport v Turnově. Kulaté stoly k tématice sport v Turnově - Město Turnov

V roce 2021 je v plánu uskutečnit čtvrtý kulatý stůl (22. 9. 2021), který bude věnován organizaci sportovních akcí v souvislosti s oslavami výročí 750 let od vzniku města Turnov ve spolupráci se sportovními spolky.

„Ke konci roku by mělo proběhnout páté setkání, k návrhům a výstupům metodika tělesné výchovy. Termín jednání není prozatím stanoven," dodala Martina Marková, vedoucí odboru školství, kultury a sportu.

Termíny a obsahová náplň kulatých stolů:

Kulatý stůl č. 1:

FINANCOVÁNÍ SPORTU V TURNOVĚ, středa 28. dubna 2021 od 15.30 hod, zasedací místnost Nové radnice ve Skálově ulici

Cílem je prezentovat uceleně a v souvislostech systém financování sportu v Turnově, vysvětlení rozdělování dotací města, poukázat na jeho případné nedostatky a navrhnout postup k jejich odstranění

- seminář byl již avizován v listopadu 2020

Kulatý stůl č. 2:

ZÁZEMÍ PRO SPORT, PŘIPRAVOVANÉ OPRAVY A STAVBY SPORTOVIŠŤ, středa 28. dubna 2021 od 16.30 hod., zasedací místnost Nové radnice ve Skálově ulici

Cílem je následné získání informací o záměrech sportovních spolků ohledně jejich zázemí, prezentace Městské sportovní Turnov, s. r. o. o probíhajících realizacích a přípravách investic.

Kulatý stůl č. 3:

TRENÉŘI A JEJICH ČINNOST, PODMÍNKY PRO JEJICH ČINNOST, SPORTOVÁNÍ PO PANDEMII, středa 26. května 2021 od 16.00 hod., zasedací místnost Nové radnice ve Skálově ulici

Cílem je diskuze trenérů o jejich činnosti, podmínkách pro činnost a rozběhu sportování po rozvolnění opatřeních spojených s pandemií.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT