Na turnovské radnici se setkali s církvemi

12.01.2023 15:07:31 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Na turnovské radnici se setkali s církvemi

Ve čtvrtek 5. ledna na turnovské radnici proběhlo každoroční setkání vedení města se zástupci církví.

V úvodu odpoledního setkání starosta města Tomáš Hocke poděkoval všem přítomným za účast a popřál příjemný rok 2023, který by v ideálním případě přinesl ukončení válečného konfliktu na Ukrajině a zažehnání energetické krize. Zároveň poděkoval za komunikaci a péči o farníky i společenství jednotlivých církví v průběhu pandemie covid-19.

Během neformálního odpoledne se pak diskutovalo o tom, jak se svět po téměř dvou letech různých epidemických opatření proměnil. Zástupci církví v této souvislosti zmiňovali, jak se různorodost pohledů na opatření během pandemie odrážela na častějších názorových střetech v rámci církví i samotných rodin.

V této souvislosti přišlo na řadu i téma života v dnešním mediálním světě a jeho složitost. Doba přinesla zrychlení proudu informací i reakčních časů, což může vést k většímu vyhranění názorů i selektivnímu vidění světa. K tomu ještě více nahrávají sociální sítě, které nás mohou sevřít do vlastní sociální bubliny, aniž bychom mohli vnímat další názory. Diskuze se dotkla otázky populismu i šíření polopravd a dezinformací, které se dotýkají hranice svobody slova.

Zástupci církví svou úlohu v dnešním světě vidí mimo jiné v podpoře pozitivity a aktivity v pozitivní diskuzi, podpoře rodin ve vzájemné komunikaci a otevřenosti. Jak zmínil Stanislav Lanc z Církve adventisté sedmého dne: „I v dnešním světě existuje místo pro pochvalu."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově proběhlo Novoroční setkání s představiteli církví
Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
Setkání členů Řídicího výboru projektu MAP Turnovsko II
Na turnovské radnici proběhla setkání v rámci kulatých stolů
Na turnovské radnici proběhlo setkání s církvemi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kampaň A dost… aktuálně pro seniory
Enduro ples opět chystají v bozkovské sokolovně
Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy

Nejčtenější články

23.02.: Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
24.02.: Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
24.02.: Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT