Na turnovské Špéře jsou aktivní

23.03.2023 19:46:59 | Autor: Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ v Turnově | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Na turnovské Špéře jsou aktivní

Jaké jsou novinky na SUPŠ a VOŠ v Turnově? Škola se stala fakultní a dále rozšiřuje spolupráci i s jinými školami z regionu. Nedávno ji navštívil japonský fotograf a maturanti se pustili do praktických maturitních prací. V rámci technických inovací má škola nové zařízení.

Fakultní škola

Na "Špéře" se v posledních měsících udála spousta věcí. Stali jsme se fakultní střední školou Fakulty materiálně-technologické Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava! Co to znamená? Pro naše studenty jedinečná možnost výměny zkušeností, praxí, navazujícího studia, přednášek a úzké spolupráce. Těšíme se!

Studentky SUŠ Liberec<br />Autor: Archiv SUPŠ a VOŠ v Turnově Spolupráce se SUŠ Liberec

V hledáčku máme nejen vysoké školy. Úspěšně probíhá i spolupráce se studenty ze Střední umělecké školy v Liberci. Již podruhé u nás byli v rámci výuky trénovat reportážní fotografii. Využili zajímavé interiéry školy včetně výtvarných ateliérů a dílen. Mnohé z jejich fotografií využíváme pro naši prezentaci. Za to děkujeme a opět se těšíme na další skvělé fotky.

Návštěva z Japonska

Školu navštívil úžasný fotograf z dalekého Japonska Jun Ishikura! Zabývá se focením kovářských interiérů a kovářů. Během návštěvy Turnova a okolí nevynechal ani několik našich absolventů a našich kolegů. Například Marii Sitkovou, otce a syna Davida a Filipa Skrbkovy, našeho kolegu Filipa Turka, kolegu Václava Nikendeye a jeho otce Jana Nikendeye, naše kolegy Tomáše Mikuleho a Davida Szalaye. 

Maturanti

Naši maturanti již mají za sebou maturitní výkres a s vervou se pustili do realizace svých praktických maturitních prací. Jako každý rok vznikne řada zajímavých děl. O tom jsme se přesvědčili při výstavě předmaturitních prací na společenském sále školy.

Novinky technického rázu

Podařilo se nám dosáhnout úspěchu v materiálně technickém zabezpečení ve škole - po nekonečných jednáních mají žáci zaměření Design litých objektů k dispozici novou moderní sušící pec za téměř třičtvrtě milionu. Stěhování do suterénu byl hodně logistický problém, ale nakonec se vše podařilo. V nejbližší době očekáváme přírůstek do dílny Design grafické a plastické rytiny. Jedná se o mikroskop s kamerou, která umožňuje přenos obrazu na monitor, záznam obrazu, videa, atd.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT