Na turnovské Špéře jsou aktivní

23.03.2023 19:46:59 | Autor: Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ v Turnově | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Na turnovské Špéře jsou aktivní

Jaké jsou novinky na SUPŠ a VOŠ v Turnově? Škola se stala fakultní a dále rozšiřuje spolupráci i s jinými školami z regionu. Nedávno ji navštívil japonský fotograf a maturanti se pustili do praktických maturitních prací. V rámci technických inovací má škola nové zařízení.

Fakultní škola

Na "Špéře" se v posledních měsících udála spousta věcí. Stali jsme se fakultní střední školou Fakulty materiálně-technologické Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava! Co to znamená? Pro naše studenty jedinečná možnost výměny zkušeností, praxí, navazujícího studia, přednášek a úzké spolupráce. Těšíme se!

Studentky SUŠ Liberec<br />Autor: Archiv SUPŠ a VOŠ v Turnově Spolupráce se SUŠ Liberec

V hledáčku máme nejen vysoké školy. Úspěšně probíhá i spolupráce se studenty ze Střední umělecké školy v Liberci. Již podruhé u nás byli v rámci výuky trénovat reportážní fotografii. Využili zajímavé interiéry školy včetně výtvarných ateliérů a dílen. Mnohé z jejich fotografií využíváme pro naši prezentaci. Za to děkujeme a opět se těšíme na další skvělé fotky.

Návštěva z Japonska

Školu navštívil úžasný fotograf z dalekého Japonska Jun Ishikura! Zabývá se focením kovářských interiérů a kovářů. Během návštěvy Turnova a okolí nevynechal ani několik našich absolventů a našich kolegů. Například Marii Sitkovou, otce a syna Davida a Filipa Skrbkovy, našeho kolegu Filipa Turka, kolegu Václava Nikendeye a jeho otce Jana Nikendeye, naše kolegy Tomáše Mikuleho a Davida Szalaye. 

Maturanti

Naši maturanti již mají za sebou maturitní výkres a s vervou se pustili do realizace svých praktických maturitních prací. Jako každý rok vznikne řada zajímavých děl. O tom jsme se přesvědčili při výstavě předmaturitních prací na společenském sále školy.

Novinky technického rázu

Podařilo se nám dosáhnout úspěchu v materiálně technickém zabezpečení ve škole - po nekonečných jednáních mají žáci zaměření Design litých objektů k dispozici novou moderní sušící pec za téměř třičtvrtě milionu. Stěhování do suterénu byl hodně logistický problém, ale nakonec se vše podařilo. V nejbližší době očekáváme přírůstek do dílny Design grafické a plastické rytiny. Jedná se o mikroskop s kamerou, která umožňuje přenos obrazu na monitor, záznam obrazu, videa, atd.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT