Na turnovskou radnici zavítala návštěva z Holandska

01.06.2023 14:45:22 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Na turnovskou radnici zavítala návštěva z Holandska

Simon van der Kooij, který v doprovodu své ženy turnovskou radnici navštívil v pátek 26. května, stál u zrodu mezinárodní spolupráce našeho města s holandským Reeuwijkem.

Město Reeuwijk se v 90. letech stalo prvním z partnerských měst Turnova, spolupráce oficiálně započala už v září 1991 podpisem deklarace o přátelství Turnova a holandského Reeuwijku. V době svého trvání partnerství znamenalo živou spolupráci nejen na úrovni města, ale především mezi spolky a organizacemi. V roce 2011 se Reeuwijk stal součástí většího územního celku Bodegraven-Reeuwijk, partnerství našich měst tedy po letech skončilo. Ovšem stále se jistě najde řada Turnováků, kteří si na návštěvy z Holandska nebo v Holandsku rádi vzpomenou.

Simon van der Kooij v Turnově 2023<br />Autor: Marcela Jandová Na historické radnici manželskou dvojici přivítali starosta Tomáš Hocke, místostarosta Jan Lochman i tajemnice městského úřadu Eva Honzáková. Simon van der Kooij nyní žije ve městě Gouda nedaleko Reeuwijku. Obě města se nachází velmi blízko holandskému pobřeží, a tak se nabízelo první téma rozhovoru - jeden ze zásadních problémů, které Holandsko řeší. Zvedání hladiny moře je vážným tématem nejen pro místní vládu, ale už se dotýká i běžných obyvatel, kteří problém stoupající hladiny vody začali výrazně pociťovat například na základech svých domů. Mluvilo se rovněž o uprchlické nebo ekonomické krizi, která se dotýká i obyvatel Holandska.

Na řadu přišla také příjemnější témata, a to včetně vzpomínky na osoby, které byly u prvních partnerských aktivit našich měst počínaje emeritní starostkou Turnova Hanou Maierovou. Mluvilo se o rozvoji našeho města, nových projektech nebo českém jídle a dobrém pivu.

Příjemné setkání zcela odpovídalo dojmu, který Simon van der Kooij při mezinárodní spolupráci našich měst vždy vyvolával, vstřícnost a otevřenost ho stále neopustily.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do Turnova zavítala návštěva z partnerských měst
Probíhají přípravy projektu Turnova s polským městem Jawor
Setkání zástupců partnerských měst Turnova proběhlo v Niesky
V Turnově se konalo setkání partnerských měst
Realizace projektu mezikulturní spolupráce Turnov - Jawor zahájena

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT