Na Valdštejně chystají v září koncerty i audienci u vévody

06.09.2017 12:03:44 | Autor: Jana Kepková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Na Valdštejně chystají v září koncerty i audienci u vévody

Hrad Valdštejn zůstává veřejnosti otevřený každý všední den i v září. Pro návštěvníky správci hradu chystají několik zajímavých akcí. V rámci celoevropského projektu Dny evropského dědictví proběhnou na hradě hned dva koncerty, slavit se budou narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna a poslední zářijový den se v areálu hradu představí myslivci.

Pátek 8. 9. 2017

Zářijové babí léto odstartuje varhanním koncertem Radka Rejška, hudebníka a organologa, který o tamní varhany pečuje už několik let. Páteční koncert začne ve valdštejnské kapli svatého Jana Nepomuckého v 17 hodin. Zazní široká škála skladeb z dílny předních českých i zahraničních varhaníků.

Neděle 10. 9. 2017

Začátkem měsíce si také připomeneme Albrechta z Valdštejna, který se v září roku 1583 narodil. Vévoda bude oslavovat spolu s ostatními šlechtici a návštěvníky hradu už tuto neděli. Slavnostní audienci, na které se bude podávat i drobné pohoštění, poskytne generalissimus ve 13, 14 a 15 hodin odpoledne. „U příležitosti oslav Albrechtových narozenin proběhne audience bohatší, uvolněnější, rozšafnější i humornější," slibuje kastelán Martin Hašek.

Sobota 16. 9. 2017

Při druhém zářijovém koncertu vystoupí na Valdštejně historicky poprvé Duo Quintana, které tvoří pražská harfenistka a sopranistka Kateřina Ghannudi a italská loutnistka Ilaria Fantin. Při vystoupení s názvem Od Středozemního moře do království českého hudebnice přestaví posluchačům nejen španělskou a italskou barokní hudbu, ale také skladby dvou českých skladatelů - Václava Holana Rovenského a Adama Michny z Otradovic. Koncert začne v 17 hodin.

Sobota 30. 9. 2017

Symbolickým rozloučením se sezonou bude už tradiční Svatohubertská myslivecká slavnost, která proběhne poslední zářijovou sobotu pod záštitou Odboru životního prostřední v Turnově. Návštěvníci uvidí cvičené dravce, ukázku vábniček a přehlídku loveckých psů. Součástí slavnosti bude i Svatohubertská mše, vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže a pasování na myslivce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hradozámecká noc se konala již potřetí i na Valdštejně
Středověký konec července přilákal na Valdštejn 1750 lidí
Rocková duchovní hudba rozezněla kapli na Valdštejně
Netradiční představení proběhlo v netradičním prostoru
FOTO: Dominanta hradu Valdštejna se už skví v novém hávu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
První ročník festivalu Rokytnice zní propojí literaturu a hudbu
Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT