Na Valdštejně chystají v září koncerty i audienci u vévody

06.09.2017 12:03:44 | Autor: Jana Kepková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Na Valdštejně chystají v září koncerty i audienci u vévody

Hrad Valdštejn zůstává veřejnosti otevřený každý všední den i v září. Pro návštěvníky správci hradu chystají několik zajímavých akcí. V rámci celoevropského projektu Dny evropského dědictví proběhnou na hradě hned dva koncerty, slavit se budou narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna a poslední zářijový den se v areálu hradu představí myslivci.

Pátek 8. 9. 2017

Zářijové babí léto odstartuje varhanním koncertem Radka Rejška, hudebníka a organologa, který o tamní varhany pečuje už několik let. Páteční koncert začne ve valdštejnské kapli svatého Jana Nepomuckého v 17 hodin. Zazní široká škála skladeb z dílny předních českých i zahraničních varhaníků.

Neděle 10. 9. 2017

Začátkem měsíce si také připomeneme Albrechta z Valdštejna, který se v září roku 1583 narodil. Vévoda bude oslavovat spolu s ostatními šlechtici a návštěvníky hradu už tuto neděli. Slavnostní audienci, na které se bude podávat i drobné pohoštění, poskytne generalissimus ve 13, 14 a 15 hodin odpoledne. „U příležitosti oslav Albrechtových narozenin proběhne audience bohatší, uvolněnější, rozšafnější i humornější," slibuje kastelán Martin Hašek.

Sobota 16. 9. 2017

Při druhém zářijovém koncertu vystoupí na Valdštejně historicky poprvé Duo Quintana, které tvoří pražská harfenistka a sopranistka Kateřina Ghannudi a italská loutnistka Ilaria Fantin. Při vystoupení s názvem Od Středozemního moře do království českého hudebnice přestaví posluchačům nejen španělskou a italskou barokní hudbu, ale také skladby dvou českých skladatelů - Václava Holana Rovenského a Adama Michny z Otradovic. Koncert začne v 17 hodin.

Sobota 30. 9. 2017

Symbolickým rozloučením se sezonou bude už tradiční Svatohubertská myslivecká slavnost, která proběhne poslední zářijovou sobotu pod záštitou Odboru životního prostřední v Turnově. Návštěvníci uvidí cvičené dravce, ukázku vábniček a přehlídku loveckých psů. Součástí slavnosti bude i Svatohubertská mše, vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže a pasování na myslivce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hradozámecká noc se konala již potřetí i na Valdštejně
Středověký konec července přilákal na Valdštejn 1750 lidí
Rocková duchovní hudba rozezněla kapli na Valdštejně
Netradiční představení proběhlo v netradičním prostoru
FOTO: Dominanta hradu Valdštejna se už skví v novém hávu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kšanda Jaroslava Sypala pobaví diváky ve Velkých Hamrech

V pátek 31. března od 19 hodin bude ve Velkých Hamrech hostovat známý komik Jaroslav Sypal s Agenturou Snů se svojí skvělou komedií Kšanda. Známá jména jako Heidy Janků, Martin Maxa, Milan Pitkin a další jsou zárukou dobré zábavy.

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

S rezervou Pardubic vyválčily Přepeře bod za remízu
Těsná prohra a jasná výhra volejbalistů Malé Skály s rezervou Kladna
Na Jizerskohorské železnici budou dál jezdit vozy Českých drah
Vojtěch Trka vyhlášen nejvěrnějším čtenářem knihoven v kraji
Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno

Nejčtenější články

19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Turnov vybojoval cennou výhru v Letohradu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT