Na Valdštejně chystají v září koncerty i audienci u vévody

06.09.2017 12:03:44 | Autor: Jana Kepková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Na Valdštejně chystají v září koncerty i audienci u vévody

Hrad Valdštejn zůstává veřejnosti otevřený každý všední den i v září. Pro návštěvníky správci hradu chystají několik zajímavých akcí. V rámci celoevropského projektu Dny evropského dědictví proběhnou na hradě hned dva koncerty, slavit se budou narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna a poslední zářijový den se v areálu hradu představí myslivci.

Pátek 8. 9. 2017

Zářijové babí léto odstartuje varhanním koncertem Radka Rejška, hudebníka a organologa, který o tamní varhany pečuje už několik let. Páteční koncert začne ve valdštejnské kapli svatého Jana Nepomuckého v 17 hodin. Zazní široká škála skladeb z dílny předních českých i zahraničních varhaníků.

Neděle 10. 9. 2017

Začátkem měsíce si také připomeneme Albrechta z Valdštejna, který se v září roku 1583 narodil. Vévoda bude oslavovat spolu s ostatními šlechtici a návštěvníky hradu už tuto neděli. Slavnostní audienci, na které se bude podávat i drobné pohoštění, poskytne generalissimus ve 13, 14 a 15 hodin odpoledne. „U příležitosti oslav Albrechtových narozenin proběhne audience bohatší, uvolněnější, rozšafnější i humornější," slibuje kastelán Martin Hašek.

Sobota 16. 9. 2017

Při druhém zářijovém koncertu vystoupí na Valdštejně historicky poprvé Duo Quintana, které tvoří pražská harfenistka a sopranistka Kateřina Ghannudi a italská loutnistka Ilaria Fantin. Při vystoupení s názvem Od Středozemního moře do království českého hudebnice přestaví posluchačům nejen španělskou a italskou barokní hudbu, ale také skladby dvou českých skladatelů - Václava Holana Rovenského a Adama Michny z Otradovic. Koncert začne v 17 hodin.

Sobota 30. 9. 2017

Symbolickým rozloučením se sezonou bude už tradiční Svatohubertská myslivecká slavnost, která proběhne poslední zářijovou sobotu pod záštitou Odboru životního prostřední v Turnově. Návštěvníci uvidí cvičené dravce, ukázku vábniček a přehlídku loveckých psů. Součástí slavnosti bude i Svatohubertská mše, vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže a pasování na myslivce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hradozámecká noc se konala již potřetí i na Valdštejně
Středověký konec července přilákal na Valdštejn 1750 lidí
Rocková duchovní hudba rozezněla kapli na Valdštejně
Netradiční představení proběhlo v netradičním prostoru
FOTO: Dominanta hradu Valdštejna se už skví v novém hávu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli počasí uzavírají pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova
Marschnerova louka je domovem pro vachtu i cvrčilku
Obrazem: Předvánoční Vrchlabí 2021
Turnov online rozsvítil vánoční strom
Turnovský Dalmach stačil Baníku Chomutov jen do poločasu

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice
27.11.: Český ráj nabízí i trasy pro návštěvníky s hendikepem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT