Na Velké ceně Jilemnice startovalo na Mísečkách 371 běžců

20.12.2015 18:34:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Krkonoše

Na Velké ceně Jilemnice startovalo na Mísečkách 371 běžců

Přes nepříznivý průběh letošní zimy se podařilo lyžařům z Jilemnice v sobotu 19. prosince uspořádat Velkou cenu Jilemnice v běhu na lyžích v areálu na Horních Mísečkách. V závodě mužů na 9,9 kilometru zvítězil Daniel Máka v dresu SK Nové Město na Moravě v čase 29:10,7, s odstupem 1:45,3 doběhl druhý Matěj Kubina z HSK Benecko a třetí byl se ztrátou 2:23,1 Martin Hušek ze Ski klubu Jablonec.

V závodě žen na 6,6 kilometru zvítězila Karolína Bícová z Dukly Liberec v čase 23:32,2. Závodu se zúčastnili závodníci ve všech věkových kategoriích téměř z celého Česka a také z Polska. Celkem startovalo 371 závodníků a závodilo se za vlhkého počasí při teplotě +3 stupně na standardních tratích 1, 2 a 3,3 km. Na dobře připravenou trať si například přijel zatrénovat i po rekonvalescenci znovu se vracející Lukáš Bauer.

V mládežnických kategoriích byl nejúspěšnější domácí ČKS SKI Jilemnice, když vítězství slavili Daniel Salaba, Tomáš Lukeš, Marie Rysulová a Eliška Votočková. Jedno vítězství získal LSK Lomnice n. P. zásluhou Elišky Rysulové, a také jedno pro Český ski klub Vysoké n. J. vyběhla Valerie Křížová.

Závod se uskutečnil díky obětavosti jilemnických pořadatelů, ale také díky pochopení a pomoci Skiareálu Špindlerův Mlýn. „Ukazuje se, že je důležité pořádat závody již v tomto předvánočním období, aby se závodníci rozzávodili již před hlavními celostátními a mezinárodními závody. Je vidět, že Jilemnice ukazuje oprávněně, že je nejstarším klubem, který udržuje tradice, a snaží se i nadále táhnout káru lyžování dál," byl spokojený po uspořádání závodu v hodně složitých podmínkách předseda ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych.

22. ročník Velké ceny Jilemnice:

Velká cena Jilemnice 2015 v areálu na Horních Mísečkách<br />Autor: Archiv ČKS SKI Jilemnice Žactvo nejmladší (1 km): 1. Křížová (ČSK Vysoké n. J.), 2. Matějková (Senohraby), 3. Šírová (Dukla Liberec) - 1. Salaba (SKI Jilemnice), 2. Kulhánek (Spartak Vrchlabí), 3. Plecháč (SKI Jilemnice).

Žactvo mladší (2 km): 1. Leblechová (Olfin Car-Vella Trutnov), 2. Ježková, 3. Dvorská (obě Dukla Liberec) - 1. Hellmich (Dukla Liberec), 2. Salaba (SKI Jilemnice), 3. Zuna (Plzeň).

Žactvo starší (3,3 km): 1. M. Rysulová (SKI Jilemnice), 2. Prokešová (Dukla Liberec), 3. Baráková (Spartak Vrchlabí) - 1. Kadlec (Sokol Stachy), 2. Zawada (Polsko), 3. Pokorný (SKI Jilemnice).

Dorost mladší (3,3 a 6,6 km): 1. Rucka (Polsko), 2. Gallová (Krkonoše Vrchlabí), 3. Trojanová (SKI Jilemnice) - 1. Lukeš (SKI Jilemnice), 2. Gebouský (Dukla Liberec), 3. Schütz (SKI Jilemnice).

Dorost starší (6,6 km): 1. Hanušová, 2. E. Rysulová (LSK Lomnice n. P.), 3. Suchá (SKP Kornspitz Jablonec) - 1. Hájek (SKP Kornspitz Jablonec), 2. Žalčík (Fenix Jeseník), 3. Hornig (SKI Jilemnice).

Juniorky (6,6 km): 1. Votočková (SKI Jilemnice), 2. Němečková (SKP Kornspitz Jablonec), 3. Krčková (Dukla Liberec).

Ženy (6,6 km): 1. Bícová (Dukla Liberec), 2. Řádová (Krkonoše Vrchlabí), 3. Kolínová (VSK Humanita Praha).

Junioři (6,6 km):  1. Dudek (Olfin Car - Vella Trutnov), 2. Kudrnáč (LSK Lomnice n. P.), 3. Kožnar (SKI Jilemnice).

Muži (9,9 km): 1. Máka (SK Nové Město na Moravě), 2. Kubina (HSK Benecko), 3. Hušek (Ski klub Jablonec n. N.), 4. Suchý (ČVUT Praha), 5. Herbs (SKI Jilemnice), 6. Šimek (Olfin Car - Vella Trutnov).

Kompletní výsledky i s dosaženými časy si můžete stáhnout v příloze pod článkem.

Předchozí ročníky:

2014: 21. ročník se kvůli sněhovým podmínkám neuskutečnil

2013: Na Velké ceně Jilemnice si rozdělili vítězství Řezáč, Koukal a Moravcová

2012: FOTO: Na Velké ceně Jilemnice se vrátil Bauer a překvapili cizinci

2011: FOTO: Velká cena Jilemnice odstartovala běžeckou sezonu v Česku

2010: Prvním běžeckým závodům v Česku kralovali Novák a Nývltová

Více zpráv z běhu na lyžích najdete v rubrice SPORT - Lyžování

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky Velká cena Jilemnice 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští předškoláci si užili den na dopravním hřišti
Vojenský den na Valdštejně připomene vylodění v Normandii
Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Spolek ZAzemí pečuje o školní sady, ale má i další aktivity

Nejčtenější články

19.06.: Víc než sto bruslařů zápolilo v areálu turnovské Maškovy zahrady
19.06.: Složky IZS se veřejnosti představí na semilském Ostrově
19.06.: Městská knihovna Semily rozdala ceny vítězům literární soutěže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT