Na veteránský šampionát dorazí i Nykänen
27.02.2011 18:07:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov
Ve dnech 7. až 12. března 2011 bude Harrachov hostit neoficiální Mistrovství světa veteránů ve skoku na lyžích a severské kombinaci. Na významnou akci se přihlásilo téměř 200 závodníků z 19 zemí, mimo jiné známý Matti Nykänen z Finska.
„V minulosti se konalo Mistrovství veteránů (IMC) v USA, Kanadě, Finsku, Norsku, Švédsku, v německém Ruhpoldingu a Hinterzartenu, na Bledu ve Slovinsku i polském Zakopanem. Harrachov byl již jednou úspěšným pořadatelem v roce 2002 a je prvním, kterému se dostává pocty uspořádat IMC podruhé," uvedl prezident organizačního výboru Stanislav Slavík.
Skákat se bude na můstcích K40, K70 a K90 na Čerťáku, připraven bude i můstek K26 na Kamlu. Běžecká část severské kombinace se uskuteční na standardních tratích v klasickém areálu Harrachov.
Již nyní je přihlášeno téměř 200 závodníků z 19 zemí celého světa - Norsko, Finsko, Švédsko,USA, Kanada, Německo, Rakousko, Slovinsko, Slovensko, Rusko, Švýcarsko, Ukrajina, Polsko, Maďarsko, Estonsko, Kazachstán, Velká Británie, Lotyšsko a samozřejmě Česko ve věkových kategoriích od 30 do více než 80 let. Nejznámějším skokanem bude několikanásobný olympijský vítěz a mistr světa Matti Nykänen z Finska, který se v posledních letech proslavil spíše několika aférami.
„Závodníci jsou rozděleni v kategoriích po pěti letech, dohromady tedy na všech můstcích a v kombinaci bude více než 50 kategorií. Kromě toho je uspořádán i závod týmů ve skoku i v severské kombinaci," vysvětlil Stanislav Slavík.
Skokanští veteráni v Harrachově vystřídají mladou generaci, protože ještě před nimi se ve dnech 4. - 6. března uskuteční Mistrovství ČR ve skoku a severské kombinaci v kategoriích žáků, dorostu a žen. Letošní status neoficiálního Mistrovství světa veteránů je vlastně jakýmsi povýšením dvoudenního závodu Veteraniáda, která se v Harrachově koná každoročně a letos by to byl její 33. ročník.
Vedle sportovních klání budou připraveny i doprovodné akce, slavnostní zahájení s průvodem městem, každodenní ceremoniály s předáváním cen nejlepším i slavnostní zakončovaní gala večer v jehož průběhu bude organizována i tombola.
Program IMC 2011:
Pondělí 7. 3. 2011 9:00 - 11:30 a 13:30 - 16:30 trénink všechny můstky.
Úterý 8. 3. 2011 9:00 - 11:30 a 13:30 - 16:30 trénink všechny můstky.
Středa 9. 3. 2011 10:00 závod K70, 20:00 slavnostní zahájení, vyhlášení výsledků K70.
Čtvrtek 10. 3. 2011 09:30 závod K40 14:00 závod SK Team Sprint, 20:00 vyhlášení výsledků K40, NC Team.
Pátek 11. 3. 2011 10:00 závod K90, 15:00 závod K26 (neoficiální) 20:00 vyhlášení výsledků K90.
Sobota 12. 3. 2011 9:30 závod K70 Team 13:00 závod SK 19:30 Gala večer vyhlášení výsledků K70 Team, NC.
Související články o skocích v Harrachově:
Harrachov zlomil letité prokletí, pořadatelé jsou spokojeni
Roman Koudelka: Vím, že je lepší být nohama na zemi
Koudelka bral po osobním rekordu skvělé třetí místo
Favority zaskočil Rakušan Koch veleskokem ve druhém kole
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště
První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Řidič v Jablonci porazil na přechodu nezletilého chlapce
Jablonečtí dopravní policisté šetří nehodu, při které řidič s vozidlem nedal přednost nezletilému chlapci na přechodu pro chodce. K nehodě došlo v úterý 17. března v 16 hodin v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce v ulici Chelčického. Podrobnosti na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
Kam za sportem a zábavou o víkendu 3. až 6. dubna
Hasiči pomáhali zachránit zraněnou turistku v Besedických skalách
Začala výstavba hasičské zbrojnice na Vesecku
Divadelní hru Potopa světa uvidíte v Roprachticích
Nejčtenější články
02.04.: Řemeslné trhy s prodejní výstavou pořádají v Roprachticích
02.04.: Harrachov čeká Velikonoční lyžování, pomlázka, kino i fotbal
03.04.: Začala výstavba hasičské zbrojnice na Vesecku
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.