Na Výšince dojde k rekonstrukci teplovodu

26.04.2024 23:11:33 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Na Výšince dojde k rekonstrukci teplovodu

Městská teplárenská Turnov chystá rozsáhlou rekonstrukci rozvodů tepelné energie a teplé vody na sídlišti Výšinka. Proběhne v několika etapách, první je plánovaná od května 2024.

Městská teplárenská Turnov, s. r. o., plánuje první etapu celkové rekonstrukce teplovodů ve vnitřním areálu sídliště bytových domů Výšinka na letní měsíce roku 2024. Cílem činností je zajištění účinnějšího a méně ztrátového rozvodu tepelné energie a teplé vody. Současně dojde k přípravě napojení plánované bytové výstavby, a stávající sítě budou plně připraveny pro nadcházející revitalizaci veřejných prostranství.

Původní velkokapacitní kolektorové teplovody z roku 1985 budou nahrazeny předizolovaným potrubím se zvýšenou třídou izolace a s dimenzemi odpovídajícími budoucím potřebám sídliště.

„Stavební práce odstartují podle vývoje počasí těsně před ukončením této topné sezony, tj. od první poloviny května 2024, ukončeny musí být do 31. srpna 2024 (tedy do zahájení příští topné sezony). Výkopy a výměna potrubí v této etapě budou realizovány od propojovací šachty nad „náměstíčkem" směrem k Diamantové ulici, nad schodištěm se trasa rozvětví na úsek dolů kolem prodejny a na úsek nahoru k Rubínové ulici," uvedla tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Provedení stavby vzhledem k nutným výkopovým pracím přinese také kácení, a to v nezbytně nutném rozsahu. Dotkne se čtyř okrasných třešní v Diamantové ulici, které rostou přímo na teplovodu. Dojde také k částečnému odstranění keřového porostu v místě prací (v součtu 250 m2). Byla provedena předběžná kontrola hnízdění a ke kácení dojde po odkvětu těsně před realizací stavby. Finalizace stavebních prací pak přinese zatravnění místa. Nová zeleň bude osazena v rámci plánované první etapy revitalizace, která by se měla dotknout právě „náměstíčka" a okolí.

„Zdvořile prosíme občany a řidiče o trpělivost a opatrnost v průběhu stavby. Podle odhadovaného postupu dalších etap revitalizací městských sídlišť budou na Výšince navazovat další úseky rekonstrukcí - druhý za domem s pečovatelskou službou k bývalé čerpací stanici, třetí dolů k teplárně a čtvrtý uvnitř teplárny. Výměna tepelných rozvodů je prvním krokem, který je nutné realizovat před revitalizací sídliště," upřesnila Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT