Na závěr podzimu Přepeře porazily první Jablonec B

03.11.2021 17:26:36 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V sobotu se v přepeřské RTW Areně hrál šlágr podzimní části ČFL. Na dobře upravený pažit proti sobě vyběhl druhý a první celek tabulky. První poločas vyhrála favorizovaná rezerva FK Jablonec, ale ve druhém se domácí zlepšili a otočili zápas dvěma góly ve svůj prospěch. Po podzimní části je tak FK Přepeře druhý, jen dva body za Jabloncem.

FK Přepeře - FK Jablonec B 2:1 (0:1)

V úvodu se hra odehrávala víceméně ve středu hřiště, Jablonec měl sice více míč na svých kopačkách, ale ani jeden celek si nevypracoval šanci ke skórování. V 10. minutě unikl Haitlovi Janošík, jeho centr těsně před Martanem odklidil Vošahlík. V 15. minutě napřáhl z 20 metrů jablonecký Černák, Truksa si se střelou poradil. Ve 20. minutě se ke střela z vápna dostal opět Černák, Knejzlík jeho střelu zblokoval těsně vedle branky. Ve 30. minutě se po centru Nováka dostal do veliké šance Synek, ale hlavičku z malého vápna brankář Ježek chytil. Ve 33. minutě po Haitlově centru sebral Truksa míč z hlavy Ali Abubakarovi a Martan ho uklidil na roh. Ten zahrával Daníček a Skuhravý ve skrumáži na přední tyči míč hlavou prodloužil do sítě - 0:1. Ve 45. minutě hodil Krasnický dlouhý aut, ve vápně Jablonce vznikl velký závar, ale střely Kventsara i Novotného obránci zablokovali. V nastaveném čase zahrával Novák přímý kop, odražený míč na vápně zpracoval Dvořák, ale bomba prolétla těsně nad břevnem.

Do druhého poločasu poslal trenér Petřík na hřiště Pavlatu a obraz hry se rázem změnil. Přepeře ovládly střed hřiště, dostaly soupeře pod tlak a vytvářely si šance. V 53. minutě nejprve hosté se štěstím odvrátili předlouhý aut Krasnického, vzápětí domácí rychle rozehráli další aut. Krasnický ho hodil na Novotného, ten z první posunul do uličky za obranu na nabíhajícího Pavlatu, jenž také z první poslal prudký přizemní centr na malé vápno a osamocený Synek se nemýlil - 1:1. V 62. minutě našel Truksa výkopem Martana, který z pravé strany odcentroval a těsně před nabíhajícím Novákem odvrátil Haitl na roh. Ten rozehrál Novák na přední tyč a Pavlatův pokus vykopl obránce na další roh. V 66. minutě po Dvořákově průnikové přihrávce chyběl Bulířovi půlkrok, aby šel šel sám na brankáře. V 72. minutě hodil Krasnický opět dlouhatánský aut až na penaltu, Vošahlík před Kvensarem odvrátil na roh. Ten zahrál Dvořák, Pavlata na přední tyči hlavou prodloužil a Synek na zadní míč uklidil do sítě na 2:1. Po této brance Přepeřští zahustili střed hřiště a úspěšně eliminovali jakýkoliv pokus Jablonce o útočení a po zisku balónu hrozili rychlými kontry. V 83. minutě vysunul Novák Bulíře, ten se na vápně zbavil dvou obránců, ale jeho střela šla nad. V 85. minutě se k vůbec jediné střele Jablonce za druhý poločas dostal Ali Abubakar. Truksa s jeho slabou střelou z 20 metrů neměl žádný problém.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním byl o něco lepší Jablonec a po zásluze se dostal do vedení. Do druhé půlky přišel Pavlata a ovládli jsme střed hřiště. Navíc se dvakrát před brankou prosadil kanonýr Synek a skóre jsme zaslouženě otočili. Jablonec byl ve druhém poločase dopředu zcela neškodný. Hodně problémů jim nadělal i Krasnický se svými 40 metrovými auty. Potvrdili jsme, že jsme dopředu velice silní, za 15 zápasů v ČFL máme 40 vstřelených branek...," hodnotil zápas za FK Přepeře Miroslav Kvapil.

„Soupeř nakonec vyhrál zaslouženě. My jsme si za celý druhý poločas nevytvořili absolutně nic. Druhý poločas byl z naší strany hodně špatný. Neudělali jsme směrem dopředu vůbec nic, nepovedly se nám ani střídání. Pro výhru jsme udělali málo. Asi jsme si mysleli, že to přijde samo. Teď si v kabině můžeme říkat, co chceme, ale bylo to z naší strany slaboučké," zhodnotil závěrečnou porážku v posledním kole ČFL rozmrzelý jablonecký kouč Jaroslav Vodička.

Branky: 53. a 72. Synek - 34. Skuhravý. Rozhodčí: Lerch - Polena, Hlaváček, ŽK: 2:1. Diváků: 350. Přepeře: Truksa - Krasnický, Knejzlík, Kventsar, Janošík - Novotný, Novák (86.Tobiaš) - Martan (63. Bulíř), Fingerhut (46. Pavlata), Dvořák (79. Elbel) - Synek (79. Prokopec). Jablonec B: Ježek - Haitl, Skuhravý (C), Koblížek, Černák (58. Werani) - Rozkovec, Munzar - Vošahlík, Daníček (81. Štěpánek), Nykrín (58. Kinčl) - Ali-Abubakar.