Nabídku Českého ráje doplňují tipy na bezbariérové a filmové výlety

25.08.2015 10:28:14 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj

Nabídku Českého ráje doplňují tipy na bezbariérové a filmové výlety

Pestrou nabídku propagace Českého ráje doplnily nové propagační materiály, které vydalo během léta Sdružení Český ráj. Konkrétně se jedná o 20 elektronických tipů na výlety zpracovaných na téma Český ráj bez bariér a Český ráj ve filmu a pohádkách. Každý tip na výlet obsahuje itinerář, profil trasy, ilustrační fotografie a popis zajímavostí nacházejících se na dané trase nebo v její blízkosti.

„Co se týká filmových výletů, trasy byly vybírány tak, aby zájemce provedly po místech natáčení těch nejznámějších pohádek a filmů a představily náš region i jako filmový ráj," uvedla Lucie Rakoušová ze Sdružení Český ráj. Pokud si turisté budou chtít výlet příjemně zpestřit, mají možnost stáhnout si do svých chytrých mobilních telefonů i novou aplikaci České centrály cestovního ruchu CzechTourism Czech Film Trips, která jim umožní na konkrétním místě porovnat, jak si filmaři poradili s reáliemi daného místa a třeba si pustit i úryvek z daného filmu či pohádky.

Hlavním smyslem bezbariérových výletů je usnadnit orientaci a cestování po regionu konkrétní cílové skupině návštěvníků, především rodinám, které cestují s malými dětmi v kočárcích, vozíčkářům, seniorům a dalším osobám se sníženou pohyblivostí. „U této kategorie jsme se snažili výlety navrhnout tak, aby návštěvníky zavedly do všech oblastí Českého ráje a k těm nejzajímavějším atraktivitám regionu. Při jejich trasování byla využita metodika sestavená Pražskou organizací vozíčkářů a jsou v nich označena i takzvaná kritická místa, kde je nutné dbát zvýšené opatrnosti," dodala Rakoušová. U výletů je zpracován podrobný popis trasy, který obsahuje i informace o povrchu terénu, sjízdnosti i stupni obtížnosti určeném dle metodiky Klubu Českých turistů.

K oběma druhům elektronických tipů na výlety byly vydány také tištěné informační skládačky, které obsahují přehledy výletů a jednoduchou mapku regionu se zakreslenými trasami. Ve skládačkách k filmovým výletům najdou jejich uživatelé i přehled filmaři nejvyhledávanějších lokalit v Českém ráji a seznam nejznámějších filmů a pohádek natočených v regionu. Skládačky k bezbariérovým výletům navíc seznámí jejich uživatele i s jednotlivými stupni obtížnosti tras a vysvětlují systém hodnocení přístupnosti objektů.

Tištěné informační skládačky jsou k dispozici v informačních centrech v regionu a ke stažení ve formátu pdf na webu Českého ráje www.cesky-raj.info.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Informační centrum Turnov je rájem sběratelů
Osvětlený Valdštejn láká o prázdninách k noční procházce
Questing je nový způsob putování po Českém ráji
Český ráj navštívíte i bez bariér
Na druhou polovinu prázdnin jsou připraveni i na hradech a zámcích!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.

61. Podještědské derby: Ten bod je pro Jablonec docela zlatý

Veledůležitý zápas pro oba celky, tedy FK Jablonec a Slovan Liberec, krásné počasí, vynikající trávník, přes tři tisícovky diváků a nakonec výsledek, který nepotěšil asi ani jednoho z rivalů. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
Po nabitých prázdninách se Náruč nadechla k podzimnímu programu
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Turnovské muzeum na výstavě ukáže, jak vznikají hory
V Turnově začíná Evropský týden mobility 2023

Nejčtenější články

18.09.: Na průtahu Libercem na silnici I/35 pokládají litý asfalt
19.09.: V Plavech řádně oslavili fotbalovou stovku
18.09.: Dlaskův statek oživí se svatováclavskou zábavou i loutkové divadlo

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT