Nabídku Českého ráje doplňují tipy na bezbariérové a filmové výlety

25.08.2015 10:28:14 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj

Nabídku Českého ráje doplňují tipy na bezbariérové a filmové výlety

Pestrou nabídku propagace Českého ráje doplnily nové propagační materiály, které vydalo během léta Sdružení Český ráj. Konkrétně se jedná o 20 elektronických tipů na výlety zpracovaných na téma Český ráj bez bariér a Český ráj ve filmu a pohádkách. Každý tip na výlet obsahuje itinerář, profil trasy, ilustrační fotografie a popis zajímavostí nacházejících se na dané trase nebo v její blízkosti.

„Co se týká filmových výletů, trasy byly vybírány tak, aby zájemce provedly po místech natáčení těch nejznámějších pohádek a filmů a představily náš region i jako filmový ráj," uvedla Lucie Rakoušová ze Sdružení Český ráj. Pokud si turisté budou chtít výlet příjemně zpestřit, mají možnost stáhnout si do svých chytrých mobilních telefonů i novou aplikaci České centrály cestovního ruchu CzechTourism Czech Film Trips, která jim umožní na konkrétním místě porovnat, jak si filmaři poradili s reáliemi daného místa a třeba si pustit i úryvek z daného filmu či pohádky.

Hlavním smyslem bezbariérových výletů je usnadnit orientaci a cestování po regionu konkrétní cílové skupině návštěvníků, především rodinám, které cestují s malými dětmi v kočárcích, vozíčkářům, seniorům a dalším osobám se sníženou pohyblivostí. „U této kategorie jsme se snažili výlety navrhnout tak, aby návštěvníky zavedly do všech oblastí Českého ráje a k těm nejzajímavějším atraktivitám regionu. Při jejich trasování byla využita metodika sestavená Pražskou organizací vozíčkářů a jsou v nich označena i takzvaná kritická místa, kde je nutné dbát zvýšené opatrnosti," dodala Rakoušová. U výletů je zpracován podrobný popis trasy, který obsahuje i informace o povrchu terénu, sjízdnosti i stupni obtížnosti určeném dle metodiky Klubu Českých turistů.

K oběma druhům elektronických tipů na výlety byly vydány také tištěné informační skládačky, které obsahují přehledy výletů a jednoduchou mapku regionu se zakreslenými trasami. Ve skládačkách k filmovým výletům najdou jejich uživatelé i přehled filmaři nejvyhledávanějších lokalit v Českém ráji a seznam nejznámějších filmů a pohádek natočených v regionu. Skládačky k bezbariérovým výletům navíc seznámí jejich uživatele i s jednotlivými stupni obtížnosti tras a vysvětlují systém hodnocení přístupnosti objektů.

Tištěné informační skládačky jsou k dispozici v informačních centrech v regionu a ke stažení ve formátu pdf na webu Českého ráje www.cesky-raj.info.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Informační centrum Turnov je rájem sběratelů
Osvětlený Valdštejn láká o prázdninách k noční procházce
Questing je nový způsob putování po Českém ráji
Český ráj navštívíte i bez bariér
Na druhou polovinu prázdnin jsou připraveni i na hradech a zámcích!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závody Světového poháru ve slalomu se jedou v Krkonoších

Svátkem pro české fanoušky alpského lyžování je víkendový závod Světového poháru ve sjezdu žen ve Špindlerově Mlýně i s hvězdami Michaelou Shiffrinovou a Petrou Vlhovou! Oba dny jsou na programu slalomy, v sobotu se jede v 9.30 a 12.30 a v neděli 9.15 a 12.15. Přehled pozvánek na aktuální víkend

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
V noci z pátku na pondělí aneb Obrazy Pavly Soukupové
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
Výsledky měření kvality ovzduší v Turnově 2022
Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Nejčtenější články

26.01.: Jablonecká hala 2023 byla světová
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT