Nadace Euronisa letos rozdělila 920 tisíc korun
11.12.2022 14:18:44 | Autor: Jiří Helis | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj
Nadace Euronisa letos podpořila v otevřeném grantovém kole 21 organizací částkou 870 tisíc korun a další finance rozdělila v rámci Programu vzdělávání a jako účelový dar.
Na konci listopadu správní rada Nadace EURONISA v otevřeném grantovém kole vybrala 21 projektů, které podpořila celkovou částkou 870 000 Kč. Částky, které nadace podpořeným organizacím ještě během prosince vyplatí, se pohybují od 30 000 do 100 000 Kč. Všechny podpořené organizace působí v Libereckém kraji a Šluknovském výběžku.
Částkou 30 000 Kč byla např. podpořena organizace Amina - služby pro rodinu s projektem individuálního doučování dětí z pěstounských rodin. Částku 40 000 Kč obdržel Selesiánský klub mládeže z Rumburku na akce pro rodiny, děti a mládež v rámci projektu Aktivní rodiče, děti a mladí. Nejvyšší částka 100 000 Kč bude vyplacena Spolku střední školy Jana Blahoslava na 3. fázi vybavení učeben na SŠ pedagogické a sociálně-právní a SZŠ v Hejnicích. Tato škola byla podpořena také účelovým darem 20 000 Kč, který nadace pro tuto školu získala od Teplárny Liberec.
Nadace také letos investovala do Programu vzdělávání, do kterého byly přizvány všechny organizace podpořené v otevřeném grantovém kole v minulých letech. Tento program byl vyhlášen se záměrem podporovat organizace v jejich činnosti vyšší vzdělaností svých pracovníků. Akademie Jana Blahoslava, která tento program administruje, uspořádala několik kurzů, do kterých se mohly organizace zapojit a získat tak na ně výraznou slevu. Proběhl např. kurz základní paliativní péče s názvem Umírající a pozůstalí, kurz Základů krizové intervence nebo kurz Péče o klienty s Alzheimerovou chorobou. Celkově bylo v tomto programu letos podpořeno 17 osob ze 7 organizací celkovou částkou 30 000 Kč.
Celkem tak letos Nadace Euronisa rozdělila 920 tisíc korun. Ředitelka Noemi Martinová děkuje všem, kteří pomohli tuto sumu získat. Hlavním firemním partnerům - společnostem Knorr Bremse, A. Raymond, Warmnis a ČSOB, dále dárcům a kupcům uměleckých děl, kteří přispěli k výbornému výsledku letošní aukce umění, ale také řadě dalších firem, zástupcům ostatních měst, neziskových organizací a každému dárci.
Křesťanská Nadace Euronisa vznikla v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské. Od svého založení rozdělila potřebným přes 39 milionů korun a podpořila jimi více než 300 neziskových organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je Veřejná sbírka Pozvedněte slabé!, jejímž patronem je herec Jiří Lábus.
Tabulka podpořených žadatelů:
|
| Místo | Žadatel | Název projektu | Přidělené příspěvky |
| 1 | Česká Lípa, Nový Bor | Včelka sociální služby o.p.s. | Podpora soběstačnosti prostřednictvím terénních sociálních služeb | 30 000 Kč |
| 2 | Mnichovo Hradiště | Spokojený domov, o.p.s. | Osobní asistence pro děti s postižením | 30 000 Kč |
| 3 | Liberec | Tichý svět - chráněná pracoviště, o.p.s. | Tichá jehla - podpora chráněné dílny | 30 000 Kč |
| 4 | Liberec Vratislavice | JB Vratislavice | Spolu ve Vratislavicích | 40 000 Kč |
| 5 | Dubá | Diakonie Dubá, z.s. | Centrum sociální rehabilitace | 30 000 Kč |
| 6 | Turnov | Sbor JB v Turnově | Deštník pro život | 40 000 Kč |
| 7 | Liberec | Amina - služby pro rodinu, o.p.s. | Individuální doučování dětem ze znevýhodněného prostředí | 30 000 Kč |
| 8 | Liberecký kraj | Přístav 3V, z.ú. | Aktivní život ve stáří | 60 000 Kč |
| 9 | Hejnice | Centrum volného času Moštárna o.p.s. | Buďme spolu! | 40 000 Kč |
| 10 | Semily | Sbor JB v Semilech | Rodinné centrum Pohoda - zázemí pro rodinu, propojení generací | 40 000 Kč |
| 11 | Česká Lípa | Krok pro všechny generace z.s. | Podpora ohrožených rodin | 40 000 Kč |
| 12 | Liberecký kraj | Asociace Comeniana, z.s. | Nejsme tu sami | 40 000 Kč |
| 13 | Liberecký kraj | MAJÁK o.p.s. | Primární prevence rizikového chování | 40 000 Kč |
| 14 | Hrádek nad Nisou | Maják Hrádek, z.ú. | Podpora práce s mladou generací | 40 000 Kč |
| 15 | Chrastava | Sbor JB v Chrastavě | Bétel - centrum pro plnohodnotný život | 60 000 Kč |
| 16 | Liberec | RC KNOFLÍK - RŮŽODOL, z.s. | SPOLU DO DALŠÍHO ROKU A VŠECH JEHO VÝZEV | 40 000 Kč |
| 17 | Semily | Domácí hospic 14 pomocníků, z.ú. | Domácí hospicová péče - příspěvek na mzdy | 30 000 Kč |
| 18 | Šluknovský výběžek | Chráněné bydlení Pastelky | Tvoříme, poznáváme a bavíme se SPOLU | 30 000 Kč |
| 19 | Liberec | Maják Plus, z.ú. | Provoz nízkoprahového klubu Zapes Liberec | 40 000 Kč |
| 20 | Hejnice | Spolek přátel Střední školy Jana Blahoslava | Vybavujeme učebny, III. fáze | 100 000 Kč |
| 21 | Šluknovský výběžek | Salesiánský klub mládeže z. s. Rumburk - Jiříkov | Aktivní rodiče, děti a mladí | 40 000 Kč |
| 870 000 Kč |
Související články
V semilském muzeu se bude dražit umění pro hospic
20. ročník sbírky Pozvedněte slabé! zatím vynesl 88 tisíc
Dražba uměleckých děl Nadace Euronisa vynesla přes 800 tisíc korun
Nadace Euronisa letos rozdělila přes 1 milion korun!
Benefiční aukce Nadace Euronisa bude online!
Již 15. benefiční ples hejtmana vynesl pro pečující organizace 588 tisíc
Benefiční aukce Nadace Euronisa vynesla přes 600 tisíc korun!
Výtěžek letní sbírky Pozvedněte slabé! je 156 tisíc korun
Nadace Euronisa rozdělila v Turnově 20 tisíc
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Kam za sportem a zábavou o víkendu 21. a 22. března
V obci Horka u Staré Paky hořel kolový nakladač
Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Nejčtenější články
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
20.03.: Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
19.03.: Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.