Nadace Euronisa připravuje 27. ročník benefiční aukce umění

12.10.2023 09:21:38 | Autor: Jiří Helis | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nadace Euronisa připravuje 27. ročník benefiční aukce umění

V Oblastní galerii Lázně v Liberci se opět potká umění s charitou. Díla významných českých umělců budou vystavena v reprezentativních prostorách bazénové haly a poté vydražena na podporu neziskových organizací z Libereckého kraje a Šluknovského výběžku.

Již tradiční podzimní charitativní akce se bude konat v sobotu 21. října od 13:30 v Oblastní galerii Liberec. Současně bude možné dražit také online na www.pragueauctions.com. Záštitu nad aukcí převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Před vlastní aukcí proběhne vernisáž výstavy, a to ve středu 11. října od 17:30 v prostorách Oblastní galerie Liberec. Výstava bude přístupná od 12. do 17. října, vstup pro návštěvníky výstavy bude zdarma. Všechna díla jsou také prezentována na www.pragueauctions.com nebo v online katalogu na www.euronisa.cz.

Pro letošní 27. ročník benefiční aukce své dílo darovalo 142 umělců a dárců a můžete se proto těšit na výběr ze 169 obrazů, grafik, skleněných plastik, mincí a dalších uměleckých objektů. Mnozí z autorů nám svá díla poskytují pravidelně, současně ale více než 40 autorů aukci podpořilo poprvé. Nabízena budou díla všech uměleckých generací. Věkové rozpětí mezi nejstarším a nejmladším umělcem je 75 let!

Ke štědrým dárcům patří Stanislav Kolíbal, Jiří Anderle, Tomáš Císařovský, Jiří Černický, Patrik Hábl, Martin Lukáč, Pasta Oner, Kurt Gebauer, Jan Poupě, Monika Žáková, Jan Stolín a skláři Jiří Pačinek, Jan Exnar, Jaroslav Wasserbauer, Tomáš Hlavička a mnozí další.

Benefiční aukce vloni vynesla včetně doprodeje rekordní výtěžek 1 290 000 Kč. Každoročně je tato částka po odečtení nákladů rozdělena mezi neziskové organizace v našem regionu, které se se svým projektem přihlásily do grantového řízení. Touto formou Nadace Euronisa podpořila v loňském roce 21 organizací. Patřila k nim např. Amina - služby pro rodinu s projektem individuálního doučování dětí z pěstounských rodin, Salesiánský klub mládeže z Rumburku na akce pro rodiny, děti a mládež nebo také Spolek střední školy Jana Blahoslava na vybavení učeben SŠ pedagogické a sociálně-právní a SZŠ v Hejnicích.

Přijďte si užít nezaměnitelnou atmosféru aukce v krásných prostorách bazénové haly, nakupte si včas vánoční dárky a svou koupí současně podpořte dobrou věc!

Nadace Euronisa založená v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské od svého založení rozdělila potřebným více než 39 milionů korun a podpořila z nich 1756 projektů 340 neziskových organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je veřejná sbírka Pozvedněte slabé!, jejímž patronem je herec Jiří Lábus.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nadace Euronisa vyhlásila veřejné grantové kolo
Nadace Euronisa zahájila veřejnou sbírku Pozvedněte slabé!
Nadace Euronisa rozdělila výtěžek Veřejné sbírky Pozvedněte slabé!
Nadace Euronisa letos rozdělila 920 tisíc korun
V semilském muzeu se bude dražit umění pro hospic
20. ročník sbírky Pozvedněte slabé! zatím vynesl 88 tisíc
Dražba uměleckých děl Nadace Euronisa vynesla přes 800 tisíc korun
Nadace Euronisa letos rozdělila přes 1 milion korun!
Benefiční aukce Nadace Euronisa bude online!
Již 15. benefiční ples hejtmana vynesl pro pečující organizace 588 tisíc
Benefiční aukce Nadace Euronisa vynesla přes 600 tisíc korun!
Výtěžek letní sbírky Pozvedněte slabé! je 156 tisíc korun
Nadace Euronisa rozdělila v Turnově 20 tisíc
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vychází nové číslo Turistických novin Českého ráje

Sdružení Český ráj vydává letošní letní číslo oblíbených Turistických novin Českého ráje, které opět přinášejí inspiraci všem, kdo se chystají objevovat krásy tohoto jedinečného regionu. V novinách najdete rozhovor s hercem a moderátorem Honzou Diblíčkem, který má k Českému ráji osobní vztah a v rozhovoru se se čtenáři podělí o své oblíbené trasy i místa, kde rád „vypíná" od každodenního shonu. „Nechybí přehled regionálních produktů, které stojí za ochutnání i za to si je odvézt domů - od tradičních pochoutek po originální řemeslné výrobky. Noviny také přinášejí tipy na výlety pro rodiny, pěší i cyklisty, a představují i méně známá zákoutí kraje, která stojí za objevování," doplnila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Advaita v Turnově rozšiřuje provozní dobu

Advaita, z. ú., bude nově služby v Turnově poskytovat také ve čtvrtek v čase od 9 do 17 hodin. Poradna má prostor v budově na ulici Žižkova 2031, Turnov. Na poradny se mohou obracet lidé, kteří řeší problémy související se závislostí na drogách, včetně alkoholu. Nabízí pomoc také lidem, kteří se dostali do problémů kvůli hazardnímu hráčství či sázení nebo kteří ztrácejí kontrolu nad hraním počítačových her či užíváním internetu. Objednat se můžete na e-mailu: turnov@advaitaliberec.cz nebo telefonicky na recepci Centra adiktologických služeb 603 829 730 nebo u terapeutky Bc. Blanky Budinské, tel. 720 158 739.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nedvězí – výhled, který bere dech
Komplikovaná dopravní situace v Dolánkách u Turnova
Most přes Libuňku v Turnově se otevře v sobotu 21. června
Léto na Krásné začne Svatojánskou slavností
Liberecká galerie v létě nabídne kaligrafii i sarkasmus

Nejčtenější články

20.06.: Řidič způsobil v Semilech karambol před semaforem a pak zmizel
20.06.: V Dolánkách u Turnova vymění svodidla pro zvýšení bezpečnosti
19.06.: ŘSD pořádalo koordinační schůzku staveb budoucí komunikace I/35

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT