Nadace Euronisa připravuje 27. ročník benefiční aukce umění

12.10.2023 09:21:38 | Autor: Jiří Helis | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nadace Euronisa připravuje 27. ročník benefiční aukce umění

V Oblastní galerii Lázně v Liberci se opět potká umění s charitou. Díla významných českých umělců budou vystavena v reprezentativních prostorách bazénové haly a poté vydražena na podporu neziskových organizací z Libereckého kraje a Šluknovského výběžku.

Již tradiční podzimní charitativní akce se bude konat v sobotu 21. října od 13:30 v Oblastní galerii Liberec. Současně bude možné dražit také online na www.pragueauctions.com. Záštitu nad aukcí převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Před vlastní aukcí proběhne vernisáž výstavy, a to ve středu 11. října od 17:30 v prostorách Oblastní galerie Liberec. Výstava bude přístupná od 12. do 17. října, vstup pro návštěvníky výstavy bude zdarma. Všechna díla jsou také prezentována na www.pragueauctions.com nebo v online katalogu na www.euronisa.cz.

Pro letošní 27. ročník benefiční aukce své dílo darovalo 142 umělců a dárců a můžete se proto těšit na výběr ze 169 obrazů, grafik, skleněných plastik, mincí a dalších uměleckých objektů. Mnozí z autorů nám svá díla poskytují pravidelně, současně ale více než 40 autorů aukci podpořilo poprvé. Nabízena budou díla všech uměleckých generací. Věkové rozpětí mezi nejstarším a nejmladším umělcem je 75 let!

Ke štědrým dárcům patří Stanislav Kolíbal, Jiří Anderle, Tomáš Císařovský, Jiří Černický, Patrik Hábl, Martin Lukáč, Pasta Oner, Kurt Gebauer, Jan Poupě, Monika Žáková, Jan Stolín a skláři Jiří Pačinek, Jan Exnar, Jaroslav Wasserbauer, Tomáš Hlavička a mnozí další.

Benefiční aukce vloni vynesla včetně doprodeje rekordní výtěžek 1 290 000 Kč. Každoročně je tato částka po odečtení nákladů rozdělena mezi neziskové organizace v našem regionu, které se se svým projektem přihlásily do grantového řízení. Touto formou Nadace Euronisa podpořila v loňském roce 21 organizací. Patřila k nim např. Amina - služby pro rodinu s projektem individuálního doučování dětí z pěstounských rodin, Salesiánský klub mládeže z Rumburku na akce pro rodiny, děti a mládež nebo také Spolek střední školy Jana Blahoslava na vybavení učeben SŠ pedagogické a sociálně-právní a SZŠ v Hejnicích.

Přijďte si užít nezaměnitelnou atmosféru aukce v krásných prostorách bazénové haly, nakupte si včas vánoční dárky a svou koupí současně podpořte dobrou věc!

Nadace Euronisa založená v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské od svého založení rozdělila potřebným více než 39 milionů korun a podpořila z nich 1756 projektů 340 neziskových organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je veřejná sbírka Pozvedněte slabé!, jejímž patronem je herec Jiří Lábus.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nadace Euronisa vyhlásila veřejné grantové kolo
Nadace Euronisa zahájila veřejnou sbírku Pozvedněte slabé!
Nadace Euronisa rozdělila výtěžek Veřejné sbírky Pozvedněte slabé!
Nadace Euronisa letos rozdělila 920 tisíc korun
V semilském muzeu se bude dražit umění pro hospic
20. ročník sbírky Pozvedněte slabé! zatím vynesl 88 tisíc
Dražba uměleckých děl Nadace Euronisa vynesla přes 800 tisíc korun
Nadace Euronisa letos rozdělila přes 1 milion korun!
Benefiční aukce Nadace Euronisa bude online!
Již 15. benefiční ples hejtmana vynesl pro pečující organizace 588 tisíc
Benefiční aukce Nadace Euronisa vynesla přes 600 tisíc korun!
Výtěžek letní sbírky Pozvedněte slabé! je 156 tisíc korun
Nadace Euronisa rozdělila v Turnově 20 tisíc
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT