Nadace Euronisa rozdělila v Turnově 20 tisíc

06.02.2019 09:44:41 | Autor: Jana Jánová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Nadace Euronisa rozdělila v Turnově 20 tisíc

Aktualizováno: Za přítomnosti místostarostky města Turnov Petry Houškové předala Nadace Euronisa šeky v celkové hodnotě 20 tisíc korun dvěma neziskovým organizacím působícím v Turnově. Stalo se tak v úterý 5. února 2019 v 10 hodin na Městském úřadu v Turnově.

První symbolický šek v hodnotě 10 tisíc korun byl předán organizaci Slunce všem, z.s. na nákup vybavení keramické dílny sloužící těžce mentálně postiženým s autismem. Z rukou místostarostky Petry Houškové jej převzala ředitelka centra a předsedkyně spolku Marcela Kurfirstová. „Vítáme každou podporu a za tento příspěvek nakoupíme vybavení do keramické dílny a stojan na kreslení,“ přiblížila využití finančních prostředků Marcela Kurfirstová.

Předání šeků Nadace Euronisa dvěma neziskovým organizacím v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Druhý šek obdržela škola MŠ a ZŠ Sluníčko na pořízení světelných efektů do Snoezelenu, což je terapeutická místnost, kde se provádí senzomotorická stimulace dětí trpících mentálním postižením či kombinovanými vadami. Za tuto organizaci šek převzala ředitelka školy Dagmar Rakoušová.

Jak přiblížila, MŠ a ZŠ Sluníčko poskytuje vzdělání dětem nadaným, průměrný i dětem, které potřebují velkou podporu jako např. děti s těžkým mentálním postižením nebo děti s přidruženým postižním jako autismus. „Děkujeme všem, kdo ve sbírce přispěl,“ zdůraznila Dagmar Rakoušová.  

„Bez toho, aniž bychom našli školu, která poskytla studenty, kteří chodili s kasičkami, by se sbírka uskutečnit nemohla," řekl ředitel nadace Euronisa Petr Dušák. Současně poděkoval všem partnerům, kteří se podíleli ať už finančně či materiálně na uskutečnění celé sbírky. Jeho velký dík zvláště směřoval školám, ze kterých pocházeli dobrovolníci do sbírky. V Turnově to bylo Gymnázium Turnov a Střední zdravotnická škola Turnov. A poslední dík patřil všem dárcům v Turnově, kteří přispěli do kasiček sbírky.

Předání šeků Nadace Euronisa dvěma neziskovým organizacím v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Nadace EURONISA v prosinci 2018 ukončila 16. ročník sbírky Pozvedněte slabé! V něm se podařilo vybrat celkem 130 tisíc korun. Tento ročník byl uspořádán v 5 městech Euroregionu Nisa a tam bude výše zmíněná částka rozdělena mezi celkem 10 neziskových organizací. Smyslem této sbírky je pomoci získat místním neziskovým organizacím prostředky na svoji činnost.

Významnými partnery celého projektu jsou, UniCredit Bank a.s., Liberecký kraj, OC FORUM, Jizerské pekárny spol. s r.o., COPIA Liberec spol. s r.o., Pytloun Grand Hotel**** Imperial, Kancl.cz, ČSOB a.s. a Václava Appeltauerová - pojišťovací makléř. Mediálními partnery jsou RTM PLUS, Radio Contact Liberec a Český rozhlas Liberec.

Detailní informace o sbírkách a podpořených organizacích v jednotlivých městech

Liberec - sbírku uskutečnila SPŠSE a VOŠ Liberec a Křesťanská ZŠ a MŠ J. A. Komenského a podpořeny budou::
REVA, o.p.s. - na osobní asistenci lidem trpícím Alzheimerovou nemocí a osaměle žijícím seniorům
Centrum LIRA, z.ú. - na terapeutické aktivity určené rodinám s dětmi trpícími autismem

Jablonec n. N. - sbírku uskutečnila SUPŠ a VOŠ Jablonec n. N. a Gymnázium U Balvanu a podpořeny budou:
ROSKA Jablonec, z.s. - na zajištění hipoterapie pomáhající imobilním lidem trpícím roztroušenou sklerózou
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, z.s. - na aktivity sloužící rozvoji osobnosti mentálně postižených

Česká Lípa - sbírku uskutečnila Obchodní akademie ČL a Gymnázium ČL a podpořeny budou:
Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s. - na pomůcky sloužící nevidomým vést plnohodnotný život
Denní a pobytové sociální služby, p.o. - na zakoupení komunikační pomůcky pro osoby s těžkým kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra

Turnov - sbírku uskutečnilo Gymnázium Turnov a SZŠ Turnov a podpořeny byly:
MŠ a ZŠ Sluníčko Turnov - na pořízení světelných efektů do Snoezelenu, což je terapeutická místnost, kde se provádí senzomotorická stimulace dětí trpících mentálním postižením či kombinovanými vadami
Slunce všem, z.s. - na nákup vybavení keramické dílny sloužící těžce mentálně postiženým s autismem

Rumburk - sbírku uskutečnila SZŠ a Obchodní akademie a SOŠ Mediální grafiky a polygrafie a podpořeny budou:
Oblastní charita Rumburk - na projekt „CHCEME DOKÁZAT VÍC" zaměřený na pomoc dětem ze sociálně slabých rodin
Rytmus D, o.p.s. - na zajištění hiporehabilitace pomáhající lidem s mentálním, smyslovým a fyzickým postižením

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výtěžek zimní části sbírky Pozvedněte slabé! je přes 50 tisíc
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!
22. benefiční aukce umění v Oblastní galerii vynesla 525 tisíc korun!

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT