Nafta pronikla do rybníku ve Studenci, hasiči zabránili dalšímu šíření

12.01.2012 19:22:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Studenec

Nafta pronikla do rybníku ve Studenci, hasiči zabránili dalšímu šíření

Zřejmě nafta z nehody kamionu pronikla až do chovného rybníku ve Studenci, hasiči se zde snaží zabránit dalšímu úniku stavěním norných stěn. Mezi zasahujícími jsou profesionální hasiči ze Semil a Jilemnice, pomáhají jim dobrovolní kolegové ze Studence a Jilemnice.   

„Ve čtvrtek 12. ledna kolem poledne byl hasičům ohlášen únik nebezpečných látek do chovného rybníku ve Studenci. Hasiči ihned začali se stavbou norných stěn, zasypáváním sorbentem a hledáním příčin znečistění," uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Potokem se nafta dostala až do rybníku

Na místě se podařilo hasičům zjistit, že s největší pravděpodobností se jedná o naftu, která unikla před třemi dny při nehodě kamionu. Zmíněná nehoda byla bez povolání jednotek požární ochrany. Znečišťující látka se tak postupně dostala trativodem do potoka a odtud zatím k prvnímu z chovných rybníků.

„Zasažená je zhruba třetina rybníku, máme zde čtyři norné stěny a další na potoce. Na pomoc jede posila s nádobami k jímání nafty. Předpokládáme, že se bude jednat o dlouhodobý zásah," sdělil ředitel Územního odboru Semily Jiří Kovalský.

Šíření nebezpečné látky dál je už zastaveno

V 16 hodin odpoledne bylo oznámeno, že šíření nebezpečné látky dál po rybníce bylo zastaveno, přesto zásah potrvá celou noc a ještě v průběhu zítřka. „Na rybníce jsou dvě nafukovací norné stěny, několik sorpčních hadů a zbudovali jsme také z prken 12 provizorních stěn na potoce. Po hodině až dvou budeme situaci monitorovat a měnit sorpční náplně, aby vše fungovalo, jak má," popsal velitel stanice jilemnických profesionálních hasičů Pavel Štěpánek.

Další dva rybníky nejsou díky včasnému zásahu hasičů ohroženy. Na místě se sešli také zástupci Povodí Labe, ČiŽP a svazu rybářů.

Související články:

Hasiči s motorovými pilami v Rokytnici i jinde opět odstraňovali stromy

Sníh lámal na Semilsku stromy: Neprůjezdné silnice i výpadky elektřiny

Jilemnicko: Kvůli přívalům sněhu padaly stromy a bourala auta

Další zásahy hasičů a policie v rubrice ZPRÁVY - Černá kronika

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji

Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.

Šestnáctý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody opět vyhlašuje oblíbenou fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky a hledá nejkrásnější snímky tohoto pohoří pro vznik benefičního kalendáře. Do šestnáctého ročníku mohou zájemci zaslat maximálně čtyři fotografie Jizerských hor, a to nejpozději do 5. června 2026. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Maloskalské volejbalistky slaví historické vítězství, muži nejhůř třetí
Turistické cíle v Českém ráji loni přilákaly statisíce návštěvníků
V lomnickém muzeu se bude modelařit v dílničkách
Divokou Severní Makedonií provede Pavla Bičíková
Ladislav Šourek bude v Lomnici povídat o hradu Valdštejn

Nejčtenější články

25.03.: Velikonoce ve Fabrice. Trhy, zvířátka i první pohled do expozice bicyklů
24.03.: Velikonoční trh na krajské náplavce nabídne to nejlepší z regionu
24.03.: V turnovské knihovně chystají Noc s Andersenem 2026

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT