Nakažených koronavirem v kraji 178, vzrostl počet uzdravených na 28!

13.04.2020 16:59:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Nakažených koronavirem v kraji 178, vzrostl počet uzdravených na 28!

V Libereckém kraji evidují hygienici aktuálně 178 případů onemocnění Covid-19 způsobeného novým koronavirem. Oproti neděli se jedná o nárůst o jednu osobu, podstatný je nárůst uzdravených osob z 8 na 28!

Nakažení konkrétně v okresech: Okres Liberec 66 (+1), okres Jablonec nad Nisou 73, okres Česká Lípa 5 a okres Semily 34 osob. Počet uzdravených: 28. Počet zemřelých: 2. Celkem bylo provedeno 2931 testů. Stav je ke dni 13. 4. 2020, 16:15.

V České republice je celkem 5991 osob s prokázanou nákazou, 467 vyléčených osob a 139 obětí. Celkem provedeno 128 359 testů. Údaje jsou z 13. 4. 8:30. Informace k lokalitám na http://mapaviru.cz.

Jedna dobrá Velikonoční zpráva je od krajských hasičů. Podle informace od krajského ředitele HZS Libereckého kraje Luďka Prudila jsou všichni testovaní ze stanice Semily na Covid19 negativní. V karanténě tak zůstává jen menší část hasičů.

 

Autobusy se od 14. dubna vrací téměř k normálu Od úterý se autobusová veřejná doprava v kraji vrací téměř k normálu. Nástup předními dveřmi již bude možný a cestující se znovu řádně budou moci odbavit u řidiče. Od úterý 14. dubna se cestujícím ve veřejné dopravě znovu otevřou kontaktní centra IDOL/ Opuscard a zákaznické centrum v Evropském domě v Liberci. Samostatný článek

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Autobusová doprava se od 14. dubna vrací téměř k normálu
V Libereckém kraji je už 177 lidí s koronavirem, nakažený i první hasič
HZS Libereckého kraje má prvního nakaženého, je ze stanice v Semilech
Koronavir má v Libereckém kraji 173 lidí, jeden přibyl v Jilemnici
ESCO zdarma poskytne záložní zdroje nemocnicím v případě výpadku
Případů koronaviru je v Libereckém kraji 170, přibyl jeden v Semilech
Proti koronaviru bojují studenti i pedagogové ze středních škol v kraji
Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli
Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
Ministerstvo financí pošle Libereckému kraji 10 milionů korun
Z výtěžku krajské sbírky získá liberecká nemocnice vybavení laboratoře
Poslanec Beitl daroval školám a školkám v kraji více jak 860 respirátorů
Některá opatření v kontextu s koronavirem vláda zmírnila
Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
Případů koronaviru v kraji je 154. O víkendu lidé poslechli a byli doma
Policisté doručili na krajský úřad další sadu rychlotestů na Covid-19
Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm
Třídit odpad smí jen zdravé domácnosti
V Turnově, Semilech i dalších obcích obdržely od kraje nanofiltry
Počet nakažených koronavirem v kraji stoupl na 140, tři lidé se uzdravili
Ministerstvo průmyslu podpoří výrobu i technologie proti Covid-19
Krajský úřad vyčlenil pro potřeby karantény prostory ve dvou zařízeních
Koronavir má v Libereckém kraji 136 lidí, na sbírkovém účtu už 795 tisíc
Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Parkoviště pod Valdštejnem, na Riegrovce a dalších lokalitách uzavřena
Nastaly změny při vstupu do turnovské nemocnice
Nakažených v kraji je už 108, páté odběrové místo bude v Turnově
Liberecký kraj vyhlásil veřejnou sbírku na boj proti koronaviru
Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
Chcete pomáhat s šitím roušek? Šijte s kapsou pro nanofiltry!
Roušky komplikují komunikaci lidem s poruchou sluchu
V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 68, přímo v Turnově pět
V krajských sociálních službách stále nemají dost ochranných pomůcek

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT