Náměstek Ramzer ocenil studenta, který vyhrál Oscara za design

29.03.2022 11:21:47 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Náměstek Ramzer ocenil studenta, který vyhrál Oscara za design

Pomyslného designového Oscara získal Vojtěch Šenekel - absolvent Střední školy designu interiéru Kateřinky - Liberec. Uspěl v prestižní soutěži Národní cena za studentský design 2021 *junior. Za dobrou reprezentaci Libereckého kraje mu vyjádřil poděkování Dan Ramzer, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

„Vojta dosáhl obrovského úspěchu, zvítězit v konkurenci 269 přihlášených prací ze 17 univerzit a vysokých škol a 13 vyšších odborných a středních odborných škol z Česka i zahraničí je životní úspěch. Děkuji mu za perfektní reprezentaci školy i našeho kraje a myslím, že o něm v jeho profesním životě ještě uslyšíme. Zároveň mu přeji mnoho štěstí a úspěchů na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde nyní studuje," uvedl Dan Ramzer, který studentovi předal pamětní list a finanční odměnu.

Šenekelova vítězná práce s názvem Consilio představuje multifukční lavici a podle slov autora vzešla ze zadání jeho klauzurní práce při studiu na Střední škole designu interiéru Kateřinky - Liberec, kterým bylo navrhnout sedadlo do veřejného prostoru. Autor se rozhodl jít cestou multifunkčního sedadla, a to proto, že rád boří stereotyp a rutinu. V jeho práci ho vedla architektka Jitka Mádlová, vedoucí designérka a vyučující předmětu Design nábytku a interiéru ve škole v Kateřinkách.

Národní cena za studentský design byla vyhlášena poprvé Design Cabinetem CZ v roce 2008. Od roku 2018 vypisuje soutěž pod názvem Národní cena za studentský design Design Cabinet CZ, z. s., společně s nadací SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH, DEPO2015, odbornými institucemi, profesionálními organizacemi a se zúčastněnými univerzitami a vysokými školami. Soutěží se o ocenění Národní cena za studentský design, Excelentní studentský design a Dobrý studentský design. Soutěžní práce předkládá odborným porotám odborný garant soutěže - Design Cabinet CZ. Cílem soutěže je propojování škol a studentů designu s průmyslem, výrobními, produkčními a obchodními firmami, ateliéry a studií v ČR i v zahraničí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji k polovině července
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT