Náměstek Ramzer ocenil studenta, který vyhrál Oscara za design

29.03.2022 11:21:47 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Náměstek Ramzer ocenil studenta, který vyhrál Oscara za design

Pomyslného designového Oscara získal Vojtěch Šenekel - absolvent Střední školy designu interiéru Kateřinky - Liberec. Uspěl v prestižní soutěži Národní cena za studentský design 2021 *junior. Za dobrou reprezentaci Libereckého kraje mu vyjádřil poděkování Dan Ramzer, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

„Vojta dosáhl obrovského úspěchu, zvítězit v konkurenci 269 přihlášených prací ze 17 univerzit a vysokých škol a 13 vyšších odborných a středních odborných škol z Česka i zahraničí je životní úspěch. Děkuji mu za perfektní reprezentaci školy i našeho kraje a myslím, že o něm v jeho profesním životě ještě uslyšíme. Zároveň mu přeji mnoho štěstí a úspěchů na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde nyní studuje," uvedl Dan Ramzer, který studentovi předal pamětní list a finanční odměnu.

Šenekelova vítězná práce s názvem Consilio představuje multifukční lavici a podle slov autora vzešla ze zadání jeho klauzurní práce při studiu na Střední škole designu interiéru Kateřinky - Liberec, kterým bylo navrhnout sedadlo do veřejného prostoru. Autor se rozhodl jít cestou multifunkčního sedadla, a to proto, že rád boří stereotyp a rutinu. V jeho práci ho vedla architektka Jitka Mádlová, vedoucí designérka a vyučující předmětu Design nábytku a interiéru ve škole v Kateřinkách.

Národní cena za studentský design byla vyhlášena poprvé Design Cabinetem CZ v roce 2008. Od roku 2018 vypisuje soutěž pod názvem Národní cena za studentský design Design Cabinet CZ, z. s., společně s nadací SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH, DEPO2015, odbornými institucemi, profesionálními organizacemi a se zúčastněnými univerzitami a vysokými školami. Soutěží se o ocenění Národní cena za studentský design, Excelentní studentský design a Dobrý studentský design. Soutěžní práce předkládá odborným porotám odborný garant soutěže - Design Cabinet CZ. Cílem soutěže je propojování škol a studentů designu s průmyslem, výrobními, produkčními a obchodními firmami, ateliéry a studií v ČR i v zahraničí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
V noci z pátku na pondělí aneb Obrazy Pavly Soukupové
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
Výsledky měření kvality ovzduší v Turnově 2022

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
26.01.: Jablonecká hala 2023 byla světová
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT