Náměstek Ramzer ocenil studenta, který vyhrál Oscara za design

29.03.2022 11:21:47 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Náměstek Ramzer ocenil studenta, který vyhrál Oscara za design

Pomyslného designového Oscara získal Vojtěch Šenekel - absolvent Střední školy designu interiéru Kateřinky - Liberec. Uspěl v prestižní soutěži Národní cena za studentský design 2021 *junior. Za dobrou reprezentaci Libereckého kraje mu vyjádřil poděkování Dan Ramzer, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

„Vojta dosáhl obrovského úspěchu, zvítězit v konkurenci 269 přihlášených prací ze 17 univerzit a vysokých škol a 13 vyšších odborných a středních odborných škol z Česka i zahraničí je životní úspěch. Děkuji mu za perfektní reprezentaci školy i našeho kraje a myslím, že o něm v jeho profesním životě ještě uslyšíme. Zároveň mu přeji mnoho štěstí a úspěchů na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde nyní studuje," uvedl Dan Ramzer, který studentovi předal pamětní list a finanční odměnu.

Šenekelova vítězná práce s názvem Consilio představuje multifukční lavici a podle slov autora vzešla ze zadání jeho klauzurní práce při studiu na Střední škole designu interiéru Kateřinky - Liberec, kterým bylo navrhnout sedadlo do veřejného prostoru. Autor se rozhodl jít cestou multifunkčního sedadla, a to proto, že rád boří stereotyp a rutinu. V jeho práci ho vedla architektka Jitka Mádlová, vedoucí designérka a vyučující předmětu Design nábytku a interiéru ve škole v Kateřinkách.

Národní cena za studentský design byla vyhlášena poprvé Design Cabinetem CZ v roce 2008. Od roku 2018 vypisuje soutěž pod názvem Národní cena za studentský design Design Cabinet CZ, z. s., společně s nadací SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH, DEPO2015, odbornými institucemi, profesionálními organizacemi a se zúčastněnými univerzitami a vysokými školami. Soutěží se o ocenění Národní cena za studentský design, Excelentní studentský design a Dobrý studentský design. Soutěžní práce předkládá odborným porotám odborný garant soutěže - Design Cabinet CZ. Cílem soutěže je propojování škol a studentů designu s průmyslem, výrobními, produkčními a obchodními firmami, ateliéry a studií v ČR i v zahraničí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT