(Ne)blázni, Turnove! počtvrté

10.09.2023 23:15:51 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

(Ne)blázni, Turnove! počtvrté

Čtvrtý ročník festivalu duševního zdraví začíná v pondělí 11. září, vyvrcholí zahradní slavností v sobotu 16. září. Podívejte se na program.

První ročník akce (Ne)blázni, Turnove! proběhl v roce 2020 s cílem uspořádat happening, který Turnovákům přiblíží činnost Fokusu Turnov u a zboří některé mýty nejen o organizaci jako takové, ale především o cílových skupinách, na které se FOKUS zaměřuje. V roce 2021, kdy se Fokus aktivně zapojil do reformy psychiatrické péče a jednodenní happening rozšířil na týdenní festival, jehož hlavním tématem je destigmatizace lidí s duševním onemocněním a psychické kondice vůbec.

V rámci programu už pravidelně probíhá konference - setkání odborné i laické veřejnosti s přednáškami s tématikou duševního zdraví, den otevřených dveří ve Fokusu, besedy, kulatý stůl na vybrané téma, společný výlet nebo jiná sportovní aktivita, kulturní akce a poslední den pak celodenní zahradní slavnost s koncerty, divadlem, aukcí děl lidí s duševním onemocněním, občerstvením a nakažlivou pohodou.

Na co se těšit letos? Besedy Křehká duše umělcova o talentu i genialitě, Jak na to vše nebýt sama o náročných stránkách mateřství, odehraje se kulatý stůl na téma sebepoškozování a duševních obtíží mladistvých. Opět nechybí den otevřených dveří Fokusu či pestrá zahradní slavnost, a to včetně akce Běhej, Turnove! Parlamentu mládeže města Turnova. Zastavte se, uvolněte se a nalaďte se, nebudete litovat...

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Chráněná území jsou drahokamy v koruně české přírody a krajiny
Chystají Týden čtení v Turnově
Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Nejčtenější články

23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května
23.05.: Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT