(Ne)blázni, Turnove! počtvrté

10.09.2023 23:15:51 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

(Ne)blázni, Turnove! počtvrté

Čtvrtý ročník festivalu duševního zdraví začíná v pondělí 11. září, vyvrcholí zahradní slavností v sobotu 16. září. Podívejte se na program.

První ročník akce (Ne)blázni, Turnove! proběhl v roce 2020 s cílem uspořádat happening, který Turnovákům přiblíží činnost Fokusu Turnov u a zboří některé mýty nejen o organizaci jako takové, ale především o cílových skupinách, na které se FOKUS zaměřuje. V roce 2021, kdy se Fokus aktivně zapojil do reformy psychiatrické péče a jednodenní happening rozšířil na týdenní festival, jehož hlavním tématem je destigmatizace lidí s duševním onemocněním a psychické kondice vůbec.

V rámci programu už pravidelně probíhá konference - setkání odborné i laické veřejnosti s přednáškami s tématikou duševního zdraví, den otevřených dveří ve Fokusu, besedy, kulatý stůl na vybrané téma, společný výlet nebo jiná sportovní aktivita, kulturní akce a poslední den pak celodenní zahradní slavnost s koncerty, divadlem, aukcí děl lidí s duševním onemocněním, občerstvením a nakažlivou pohodou.

Na co se těšit letos? Besedy Křehká duše umělcova o talentu i genialitě, Jak na to vše nebýt sama o náročných stránkách mateřství, odehraje se kulatý stůl na téma sebepoškozování a duševních obtíží mladistvých. Opět nechybí den otevřených dveří Fokusu či pestrá zahradní slavnost, a to včetně akce Běhej, Turnove! Parlamentu mládeže města Turnova. Zastavte se, uvolněte se a nalaďte se, nebudete litovat...

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
V semilském parku opět připravují Mikulášský běh

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT