Nečekané obraty v přípravách pojizerských fotbalistů

13.02.2011 20:47:12 | Autor: Petr Ježek, Jiří Endler, Aleš Krejčík | Rubrika: SPORT | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

V sobotu 12. února pokračoval zimní turnaj v jabloneckých Břízkách, kterého se účastní Semily a Sedmihorky. Další přípravný zápas sehráli i fotbalisté FKP Turnov.

Semilský tým vedl v poločase se Mšenem o jednu branku, ale ve druhém doslova vybouchl a nechal si dát od domácích další čtyři branky. Sedmihorky zažily v zápase s Pěnčínem přesně opačný vývoj a po prohraném poločase dokázaly zápas ještě otočit ve svůj prospěch. Do třetice obrat ve druhé půli předvedli i turnovští fotbalisté proti dorostu Jablonce.

Další pojizerský zástupce v krajském přeboru Jablonec nad Jizerou herní přípravu stále nezahájil, protože pro velký počet nemocných na straně soupeře byl zrušen zápas s Velkými Hamry.

Mšeno - Semily 5:2 (1:2)

Od prvních minut se hrál kvalitní fotbal vysoké úrovně. Semilský tým vedl od 17. minuty, ve které se trefil Peškar. Stejný hráč zvyšoval ve 26. minutě na 2:0. Domácí prakticky ve stejné minutě snížili, když se trefil bývalý semilský hráč Lukáš Brož.

Také po změně stran se hrál pohledný fotbal, ve kterém padaly branky pouze do sítě Semil. V 66. minutě proměnil Vrabec, srovnal, a v 76. stejný hráč proměnil pokutový kop. Čtvrtý gól Mšena přidal v 79. minutě Bém. Na konečných 5:2 upravil v 89. minutě Ondřej Lietava.

Branky: 14. Brož, 66. a 76. Vrabec, 79. Bém, 89. O. Lietava - 17. a 26. Peškar. Rozhodčí: Rais - Diringer, Šikl. Mšeno: Brániš - Selinger, Pavlata, Váňa, Bém - Holeček, Vrabec, Brož, J. Lietava - Krejčík, O. Lietava, střídali: Vanc, Daniel, Brezinský, Farský. Semily: Macháček - Matocha, Peškar, Vrchovský, Kočí - Ševčík, Koťátko, Brett, Havel - Makula, Hartman, střídali: T. Veg, J. Veg, Stehlík, Otmar, Bohatý. Fotogalerie ze zápasu

Doplněno video s hodnocením trenérů Semil a Mšena po vzájemném utkání

Sedmihorky - Pěnčín 4:2 (1:2)

Úvod zápasu probíhal poměrně opatrně, bez větší šance. Postupně začali mít mírně navrch hosté. První příležitost ještě nevyužili, poté v 23. minutě nastřelili z dálky břevno a v 30. minutě se již po samostatné akci trefili - 0:1. Ale jejich vedení netrvalo dlouho, po akci Pařízek - Kusák druhý jmenovaný tváří v tvář brankaři nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Tento stav vydržel jen tři minuty a Pěnčínští se poměrně lacino opět dostali do vedení po přetaženém centru a hlavičce z úhlu. Poté ještě Kusák ve vyložené šanci ztratil míč a střela osamoceného Mencla těsně minula tyč hostující branky.

V 56. minutě se po kombinaci Vágenknechta a Paříka - po pěkném centru hlavičkou zavěsil Koubus a srovnal tak na 2:2. Další gól mohl přidat Koubus v 70. minutě, ale nedal. Za chvíli potom Pařík v samostatné akci obešel i brankáře a do prázdné brány dal třetí sedmihorský gól. Za pět minut měl šanci Koubus, ale ujala se až ta další příležitost, kdy si na centr Kratochvíla naběhl Koťátko a z voleje k tyči dal výsledku konečnou podobu 4:2.

„Hosté si v druhém poločase moc šancí nevytvořili, proto je naše vítězství zasloužené," poznamenal po zápase vedoucí mužstva Miroslav Kobrle.

Branky: Kulhánek, Sobotík - Kusák, Koubus, Pařík, Koťátko. Sedmihorky: Prokopec - Kratochvíl, Bakeš, Vávra, Mrňák - Mencl, Koťátko, Pavlíček, Pařízek - Kusák, Bangha. Střídali: Vágenknecht, Pařík, Koubus.

Další známé výsledky zimního turnaje v Břízkách: Rychnov - Nová Ves (Li) 1:4, Lučany - Frýdlant 3:1, Mšeno B - VTJ Rapid Liberec 1:0, VTJ Rapid Liberec B - Maršovice 4:4, Rapid A - FK Baumit Jablonec dorost 4:1.

Baumit Jablonec dorost - FKP Turnov 1:2 (1:0)

V další prověrce před začátkem divize se turnovské A-mužstvo utkalo s A-dorostem Jablonce n. N.. První půle byla z obou stran neurovnaná, trefil se pouze ke konci poločasu domácí celek po průniku středem obrany.

Do druhého poločasu nastoupili Turnovští s dvěma útočníky a na výkonu mužstva to bylo znát, když se postupně trefili Koubek a D. Škréta. Do konce utkání pak už domácí dorost přehrávali a zaslouženě zvítězili 2:1.

Branky FKP Turnov: Koubek, D. Škréta. FKP Turnov: Cimbál - D. Hurt, Koťátko, Vítek, Kulhánek - Bělík, Novotný, Mendlík, Maňas, Moravec - Krejčík. Do druhého poločasu střídali: Koubek, Bárta, D. Škréta.

Fotogalerii ze zápasu Mšeno - Semily najdete na partnerském webu Naše Jablonecko