Nehokejová středa ve Vrchlabí aneb lampiónový průvod

12.11.2015 15:46:37 | Autor: Jana Poskerová, HC Stadion Vrchlabí | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Vrchlabí

Nehokejová středa ve Vrchlabí aneb lampiónový průvod

Středa 11. 11. znamenala pro tým HC Stadion Vrchlabí volný den, a tak mohl hokejový klub uspořádat akci pro své nejmenší fanoušky, kterou je již tradiční Lampiόnový průvod za sv. Martinem.

Před pátou hodinou odpolední se parkoviště před zimákem začalo zaplňovat dětmi a jejich rodiči, kteří se s místními hokejisty již počtvrté vydali přivolat sv. Martina. Dlouhý had světýlek se vinul opravdu přes celý park a děti natěšeně vyhlížely, kdy a odkud že to ten Martin přijede. Volaly, volaly a pak už se ozval dusot podkov a Martin přivedl svého bělouše na travnaté prostranství před vrchlabský zámek. Pozdravil se s dětmi a při odjezdu, aby nezůstal dlužen nic své pověsti, nechal na trávě svůj plášť. Pak už se mezi děti vmísili vrchlabští hokejisté, kteří měli plné ruce práce sw rozdáváním drobných dárků, které Martin dětem přivezl.

O sváteční atmosféru se postaral Vláďa Paulů, který si společně s pěveckým sborem ze ZŠ Liščí kopec, připravil pro účastníky hudební vystoupení. Musíme prozradit, že dětské hlásky vylákaly z pracovny i pana starostu, který se na děti přišel jen tak trochu juknout. O krásnou tečku na závěr se postarala Simona Tryznová, která sόlově zazpívala „Halleluja" a pak se ještě nechala přemluvit k úplně poslední písničce večera Cesta, kde jí v refrénu s chutí podpořili všichni účastnici průvodu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Vrchlabští hokejisté porazili na nájezdy Písek
Podhůří Krkonoš nyní se spolehlivější dodávkou energie
Obrazem: Betonování nového mostu ve Vrchlabí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za příkladnou službu byli oceněni policisté Územního odboru Semily
Žitavská úzkokolejka zve ve svátek české fanoušky železnice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Nejvýše položená přehrada v Čechách je na Černé Nise u Bedřichova
Novinky v plaveckém bazénu na Výšince v Turnově

Nejčtenější články

22.09.: Fotbalové přípravky odehrály úvodní turnaj nového ročníku
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec
23.09.: I.B třída: Harrachov dotáhl na čele tabulky Pěnčín B

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT