Nejkrásnější výlety v Pojizeří

11.06.2019 15:23:51 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Libštát,Bozkov,Český ráj,Pojizeří

Nejkrásnější výlety v Pojizeří

Region Pojizeří je dobrovolným svazkem 13 pojizerských obcí. Region se semknul za účelem podpory místního rozvoje, turismu, ale i podpory ochrany životního prostředí. Celý region se rozléhá v oblasti Semil a patří do něj například Bozkov, Libštát či Roztoky u Semil. A kam se v této oblasti vydat na výlet? Máme pro vás pár tipů.

Český ráj

Český ráj je jednou z nejkrásnějších oblastí České republiky. Nejen, že se zde nachází zajímavé památky jako hrad Trosky, ale především člověkem nedotčená příroda, nad jejíž krásou zůstává rozum stát.

Co bychom se báli na Prachovské skály?

Prachovské skály proslavila nejen jejich přírodní krása, ale i písnička Ivana Mládka. Skály jsou skalami pískovcovými a nachází se kousek od Jičína. Pro turisty jsou zde celkem tři pěší okruhy. Po náročném dni procházek se také můžete smočit v místním přírodním koupališti Pelíšek. Pokud jste se po vzoru písně Ivana Mládka nadchli pro lezení po skalách, nezapomeňte si sebou potřebné náčiní, potvrzení kvalifikace, ale i tuzemské cestovní pojištění, které vás ochrání i při náročných horolezeckých aktivitách.

Roztocký mlýn

Roztocký mlýn je starý přes 300 let a po namáhavé rekonstrukci byl zpřístupněn veřejnosti coby památka jeho pekařské a mlynářské historie. Pro děti ve mlýně čekají pohádkové postavy, dospělí naopak mohou obhlédnout muzejní expozici.

Bozkov

V Bozkově se budete moci podívat na Kostel Navštívení Panny Marie, jehož vznik se datuje až do 14. století. Původní kostel sice shořel, v 16. století jej ale znovu vystavěli. Další zajímavostí v oblasti Bozkova jsou Bozkovské dolomitové jeskyně. Ty tvoří vápnitý dolomit a byly objeveny až v roce 1947. Podzemní prostory jeskyň jsou delší více než jeden kilometr a pro turisty je vyhrazena cesta v délce zhruba čtyř set metrů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT