Nejkrásnější výlety v Pojizeří

11.06.2019 15:23:51 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Libštát,Bozkov,Český ráj,Pojizeří

Nejkrásnější výlety v Pojizeří

Region Pojizeří je dobrovolným svazkem 13 pojizerských obcí. Region se semknul za účelem podpory místního rozvoje, turismu, ale i podpory ochrany životního prostředí. Celý region se rozléhá v oblasti Semil a patří do něj například Bozkov, Libštát či Roztoky u Semil. A kam se v této oblasti vydat na výlet? Máme pro vás pár tipů.

Český ráj

Český ráj je jednou z nejkrásnějších oblastí České republiky. Nejen, že se zde nachází zajímavé památky jako hrad Trosky, ale především člověkem nedotčená příroda, nad jejíž krásou zůstává rozum stát.

Co bychom se báli na Prachovské skály?

Prachovské skály proslavila nejen jejich přírodní krása, ale i písnička Ivana Mládka. Skály jsou skalami pískovcovými a nachází se kousek od Jičína. Pro turisty jsou zde celkem tři pěší okruhy. Po náročném dni procházek se také můžete smočit v místním přírodním koupališti Pelíšek. Pokud jste se po vzoru písně Ivana Mládka nadchli pro lezení po skalách, nezapomeňte si sebou potřebné náčiní, potvrzení kvalifikace, ale i tuzemské cestovní pojištění, které vás ochrání i při náročných horolezeckých aktivitách.

Roztocký mlýn

Roztocký mlýn je starý přes 300 let a po namáhavé rekonstrukci byl zpřístupněn veřejnosti coby památka jeho pekařské a mlynářské historie. Pro děti ve mlýně čekají pohádkové postavy, dospělí naopak mohou obhlédnout muzejní expozici.

Bozkov

V Bozkově se budete moci podívat na Kostel Navštívení Panny Marie, jehož vznik se datuje až do 14. století. Původní kostel sice shořel, v 16. století jej ale znovu vystavěli. Další zajímavostí v oblasti Bozkova jsou Bozkovské dolomitové jeskyně. Ty tvoří vápnitý dolomit a byly objeveny až v roce 1947. Podzemní prostory jeskyň jsou delší více než jeden kilometr a pro turisty je vyhrazena cesta v délce zhruba čtyř set metrů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závody Světového poháru ve slalomu se jedou v Krkonoších

Svátkem pro české fanoušky alpského lyžování je víkendový závod Světového poháru ve sjezdu žen ve Špindlerově Mlýně i s hvězdami Michaelou Shiffrinovou a Petrou Vlhovou! Oba dny jsou na programu slalomy, v sobotu se jede v 9.30 a 12.30 a v neděli 9.15 a 12.15. Přehled pozvánek na aktuální víkend

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
V noci z pátku na pondělí aneb Obrazy Pavly Soukupové
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
Výsledky měření kvality ovzduší v Turnově 2022
Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Nejčtenější články

26.01.: Jablonecká hala 2023 byla světová
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT