Nejkrásnější výlety v Pojizeří

11.06.2019 15:23:51 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Libštát,Bozkov,Český ráj,Pojizeří

Nejkrásnější výlety v Pojizeří

Region Pojizeří je dobrovolným svazkem 13 pojizerských obcí. Region se semknul za účelem podpory místního rozvoje, turismu, ale i podpory ochrany životního prostředí. Celý region se rozléhá v oblasti Semil a patří do něj například Bozkov, Libštát či Roztoky u Semil. A kam se v této oblasti vydat na výlet? Máme pro vás pár tipů.

Český ráj

Český ráj je jednou z nejkrásnějších oblastí České republiky. Nejen, že se zde nachází zajímavé památky jako hrad Trosky, ale především člověkem nedotčená příroda, nad jejíž krásou zůstává rozum stát.

Co bychom se báli na Prachovské skály?

Prachovské skály proslavila nejen jejich přírodní krása, ale i písnička Ivana Mládka. Skály jsou skalami pískovcovými a nachází se kousek od Jičína. Pro turisty jsou zde celkem tři pěší okruhy. Po náročném dni procházek se také můžete smočit v místním přírodním koupališti Pelíšek. Pokud jste se po vzoru písně Ivana Mládka nadchli pro lezení po skalách, nezapomeňte si sebou potřebné náčiní, potvrzení kvalifikace, ale i tuzemské cestovní pojištění, které vás ochrání i při náročných horolezeckých aktivitách.

Roztocký mlýn

Roztocký mlýn je starý přes 300 let a po namáhavé rekonstrukci byl zpřístupněn veřejnosti coby památka jeho pekařské a mlynářské historie. Pro děti ve mlýně čekají pohádkové postavy, dospělí naopak mohou obhlédnout muzejní expozici.

Bozkov

V Bozkově se budete moci podívat na Kostel Navštívení Panny Marie, jehož vznik se datuje až do 14. století. Původní kostel sice shořel, v 16. století jej ale znovu vystavěli. Další zajímavostí v oblasti Bozkova jsou Bozkovské dolomitové jeskyně. Ty tvoří vápnitý dolomit a byly objeveny až v roce 1947. Podzemní prostory jeskyň jsou delší více než jeden kilometr a pro turisty je vyhrazena cesta v délce zhruba čtyř set metrů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roprachtická stezka Vlček slaví první narozeniny
Nové lavičky v botanické nabídnou paletu barev i vůni pryskyřice
V dotačním programu rozdělil kraj na obnovu památek 22 milionů
V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť
Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi

Nejčtenější články

26.09.: Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
27.09.: V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT