Nejlepším výrobkem roku Libereckého kraje se stal Med s bílým pepřem

30.08.2018 11:50:02 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nejlepším výrobkem roku Libereckého kraje se stal Med s bílým pepřem

Med s bílým pepřem se stal Nejlepším výrobkem roku Libereckého kraje. Na Krajských dožínkách, které se uskuteční v sobotu 1. září v Bílém Kostele nad Nisou, předá ocenění vítězům v jednotlivých kategoriích i hejtman Martin Půta a radní Jiří Löffelmann.

Pořadatelé akce připravují i bohatý program pro celou rodinu, v rámci kterého nebude chybět dožínkový průvod, vystoupení místního folklórního souboru či hvězdy hudebního šoubyznysu.

O ocenění „Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství - zemědělství roku 2018" se ucházelo více než sto výrobků od místních farmářů a výrobců. Soutěžilo se v devíti kategoriích a hodnocena byla zejména chuť, vůně a vzhled. Preferováno bylo využití místních surovin, tradice výroby a pozitivní vliv na zdraví. Díky originální kombinaci medově sladké a jemně pálivé chuti se letos nejlepším výrobkem roku stal Med s bílým pepřem z malého rodinného včelařství pana Miloše Zástěry z Vratislavic nad Nisou.

„Tímto oceněním se snažíme vyzdvihnout zajímavé regionální výrobce a celkově upozornit na dobré potraviny z místních zdrojů. Cílem je také podpora zemědělských a potravinářských producentů," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje, jehož rezort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova celou soutěž připravuje.

Mezi další oceněné výrobky patří Lažanský rubín - 100% jablečná šťáva s mátou, mrkvový chléb z jablonecké Koláčkovy pekárny, Bělská jaternice z masa regionálního původu, sýrový pletýnek z Farmy Dolenec, bio kozí sýr Fišer z Kozí farmy Nový Dvůr, pivo Zámecký Máz 11° - kroužkovaný světlý ležák ze Svijan, jablečný extra džem s rozmarýnem a javorovým sirupem pod značkou Naivní marmelády a Špaldový harlekýn z Jizerských pekáren.

Ocenění Výrobek Libereckého kraje budou výhercům předána v rámci Krajských dožínek, které letos proběhnou v sobotu 1. září 2018 v obci Bílý Kostel nad Nisou. Od 10 hodin bude připraven bohatý program pro celou rodinu - tržnice regionálních potravin s ukázkami tradičních řemesel, výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, divadlo a dílničky pro děti. Nebude chybět dožínkový průvod a v rámci kulturního programu vystoupí místní folklórní soubory a hvězdy hudebního šoubyznysu - Janek Ledecký, Dasha za doprovodu Libereckého Big´O´Bandu či Eva a Vašek. Mezi Libercem a Hrádkem nad Nisou bude kyvadlově jezdit historický parní vlak.

Bílý Kostel není jediné místo, kde se bude oslavovat letošní úroda. Týden po setkání v Bílém Kostele je připraven dožínkový program například v Brništi a v Semilech.

Krajské dožínky se po letech vracejí do Bílého Kostela Program:
10:00 Vystoupení folklórních souborů Jizera a Jizerka
11:00 Eva a Vašek
11:30 Loutkové divadlo pro děti (na hřišti)
12:30 Bohoslužba a poděkování za úrodu
13:00 Dožínkový průvod
13:15 Slavnostní zahájení dožínek v Libereckém kraji
13:30 Předání ocenění Výrobek roku Libereckého kraje
14:30 Maya - taneční vystoupení místních seniorek
14:30 Loutkové divadlo pro děti (na hřišti)
15:30 Janek Ledecký
16:30 Vyhodnocení soutěže Dožínkový koláč
17:00 Bio´O´Band + Dasha
19:30 Seven - rock
21:00 DJ Honza Žíla

Na Krajské dožínky do Bílého Kostela pojede z Turnova parní vlak Historický parní vlak:
1) 7:27 Turnov - - 9:17 Liberec - - 9:50 Bílý Kostel nad Nisou - - 10:03 Hrádek n. N.
2) 10:26 Hrádek n. N. - - 10:40 Bílý Kostel nad Nisou - - 11:09 Liberec
3) 11:45 Liberec - - 13:00 Bílý Kostel nad Nisou - - 13:14 Hrádek nad Nisou (Pozor: vlak čeká 50 minut v Chrastavě)
4) 13:44 Hrádek nad Nisou - - 13:58 Bílý Kostel nad Nisou - - 14:37 Liberec - - 16:21 Turnov

Ke stažení

Plakát Krajské dožínky 2018 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Krajské dožínky do Bílého Kostela pojede z Turnova parní vlak
Krajské dožínky se po letech vracejí do Bílého Kostela
Liberecký kraj i letos hledá nejlepší potraviny
Pivo Konrad Vratislavické řezané získalo krajské ocenění
Výrobkem roku Libereckého kraje je Kitl Syrob malinový

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově

V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.

Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince

Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT