Nejmladší šachový mezinárodní mistr v historii ČR je z Turnova

11.08.2023 08:25:05 | Autor: František Zikuda, ŠK Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Nejmladší šachový mezinárodní mistr v historii ČR je z Turnova

Člen extraligového družstva ŠK Zikuda Turnov Václav Finěk získal titul mezinárodního mistra (IM) v šachu, a to ve věku 13 let, 6 měsíců a 29 dní.

Ve dnech 13. až 30. července 2023 se v Pardubicích uskutečnil šachový festival Czech Open Pardubice, kterého se zúčastnilo na 900 šachistů ze 47 zemí celého světa.

Na turnaji čtyřčlenných družstev, který se konal jako Mistrovství ČR 2023 za účasti 132 družstev, měl zastoupení i Turnov se šesti nominovanými týmy. Všichni hráči zde podávali velmi dobré výkony a dosáhli na pěkná umístění družstev. K nejlepším turnovským hráčům patří Václav Finěk, Jan Zima, Tomáš Brouček, Jaroslav Porš, Daniel Jodas, Zdenek Maršálek, Miroslav Frank a Marek Sýkora.

Ve dnech 21. až 29. července 2023 se hrál otevřený velmistrovský turnaj, kterého se zúčastnilo téměř 300 šachistů. Vynikajícího výsledku zde dosáhl hráč ŠK Zikuda Turnov Václav Finěk (13 let), rodák z Liberce, který ziskem 6,5 bodu obsadil 17. místo a splnil normu mezinárodního mistra v šachu. Václav Finěk je tak nejmladším držitelem titulu v historii ČR. Zajímavostí také je, že se stal druhým nejlepším Čechem turnaje hned za velmistrem Jiřím Štočkem na 4. místě. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Český šachový mistr do 12 let je z Turnova
Mistrovství České republiky v rapid šachu se konalo v Turnově
Začátek září v Turnově patřil šachu
Vynikající úspěch mladého turnovského šachisty na Mistrovství Čech

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT