Nejnižší Cimrmanova rozhledna v roce 2022

14.12.2022 10:13:55 | Autor: M. Farská a L. Bruckner | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Nejnižší Cimrmanova rozhledna v roce 2022

V malebné obci Nouzov je již 17 let Cimrmanova nejnižší rozhledna na světě a v jejím sousedství stojí kaplička zasvěcená sv. Benediktovi. Ta v tomto roce, v roce 10letého výročí od jejího vzniku, prošla i renovací.

Místo, od kterého by asi málokdo čekal, že se zde mohou udát nějaké společenské a kulturní akce. Ovšem opak je pravdou, obzvláště v tomto roce.

V neděli 10. července 2022 se po delší odmlce uskutečnila od kostela sv. Petra a Pavla v Semilech k nouzovské kapličce svatá pouť. I přes nepřízeň počasí se jí zúčastnilo zhruba 50 poutníků. Mši svatou vykonal semilský pan děkan R. D. Jaroslav Gajdošík. Pro všechny účastníky bylo připravené i malé občerstvení.

A aby toho organizátoři neměli málo, hned v následujícím týdnu, 12. července 2022, proběhlo na Cimrmanově rozhledně natáčení České televize Ostrava, jako součást připravovaného šestidílného dokumentárního seriálu Stopy Járy Cimrmana. Vysílat se bude na ČT2 v květnu 2023. Bylo pro nás nesmírnou ctí a poctou, že ze spousty rozhleden, které jsou v naší rodné vlasti věnovány právě tomuto velikánovi a vlastenci, ostravský štáb vybral tu nejnižší, nouzovskou.

Natáčení pořadu ČT s Miroslavem Táborským<br />Autor: Ladislav Bruckner Neskutečné a nezapomenutelné bylo i povídání s panem Janem Hrabětou, panem Miroslavem Táborským a jeho paní Kateřinou. Natáčení se zúčastnil i Zdeněk Škrdlant, též ze žižkovského divadla Járy Cimrmana. Pochopitelně nesmíme zapomenout ani na celý natáčecí štáb, kterému „velel" režisér pan Patrik B. Ulrich a produkční paní Marta Hostinská. Nezůstalo jen u jednoho natáčecího dne, ale navázalo se i krásné a srdečné přátelství. Několikrát rozhlednu navštívil i reportér Českého rozhlasu Liberec Jaroslav Hoření. Rozhlednu o prázdninách navštívila i televize Nova.

Pro návštěvníky rozhledny se podařila zrealizovat výroba dřevěných Cimrmanových turistických koleček, které vyrábíme svépomocí. I turistické vizitky mají novou podobu. Rozhlednu se přidalo obohatit o pár doplňků a vystavil se i nový exponát JÁ-TY.

Bezpočet návštěvníků, kteří v letošním roce rozhlednu navštívili, svědčí o její oblíbenosti a nás ujišťuje, že péče o ni, i její okolí, není zbytečná. A jak řekl Jan Hraběta: „Tato rozhledna je v tom správném nefalšovaném cimrmanovském duchu." Za ta slova i ocenění jsme mu vděčni a nesmírně si toho vážíme. Vždyť to byla slova od jednoho ze zakladatelů cimrmanovské historie a myšlenky.

A co nás čeká v roce 2023? Připravujeme další novinky, ale to zatím neprozradíme.

Závěrem bychom Vám všem chtěli popřát, aby rok 2023 byl pro Vás všechny jen o radosti, štěstí a hlavně zdraví. A jak říká klasik, PŘIJĎTE POBEJT.

M. Farská a L. Bruckner - Nouzov

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kolem Liptákova. Cimrmanova cyklostezka přináší zábavu i poučení
Kaplička svatého Benedikta na Nouzově letos slaví 10 let
Svatá pouť po letech opět v Semilech
Cimrmanova nejnižší rozhledna v Nouzově získala po 16 letech nový háv
Nejnižší Cimrmanova rozhledna na Nouzově slaví 15 let
Rozhledna Járy Cimrmana se nepyšní výškou, ale hloubkou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
Hasiči mají tři nová vozidla vybavená systémem CCS Cobra
V paseckém kostele sv. Václava pořádají koncert
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již poosmnácté
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10

Nejčtenější články

08.06.: Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
09.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
07.06.: Krkonoše jsou opět čistější

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT