Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

02.02.2023 20:43:50 | Autor: HC Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Turnov

Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

V sobotu 21. ledna sehráli na Zimním stadionu Ludvíka Koška starší žáci HC Turnov 1931 U14 přátelské utkání s HC Stadion Vrchlabí. Předchozí utkání na vrchlabském ledě skončilo nerozhodně 5:5, nyní vyhrál Turnov 4:0. Na jejich vítězství se přišlo podívat 68 diváků. To ovšem nebylo podstatné, protože život přináší nejenom sportovní výhry a prohry.

„Z článku na webu hokej.cz jsme věděli, že klub HC Stadion Vrchlabí založil sbírku pro rodinu svého hráče Adámka Jindřiška. Tento hráč šesté třídy aktuálně bojuje s vážnou nemocí, a tak jsme v týdnu po jednom tréninku řekli s kolegou Robertem Jindrou klukům, že po sobotním utkání předáme finanční dar pro Adama Jindřiška. Pak jsem ještě všem poslal článek na společnou skupinu a poprosil je, aby o tom doma promluvili s rodiči. Někteří reagovali hned a předávali nám finance z vlastního kapesného. Další přinesli peníze před zápasem tak, jak bylo domluveno," vysvětlil za turnovský tým Radek Holán.

A protože částkou 1000 Kč přispěl také klub HC Turnov 1931, ještě před zápasem zašli Turnováci za svými vrchlabskými protějšky, abychom dohodli společný postup při předání této finanční pomoci. Stvrdit to mělo společné foto a kapitán Turnova pak měl symbolicky předat tento dar kapitánovi Vrchlabí. Na vytištěném šeku se slovy „Pro Adámka od HC Turnov 1931 předáno při přátelském zápase" byla aktuální hodnota vybraných peněz před zápasem 5555 Kč.

Jenomže trenéři Vrchlabí finanční dar po zápase nepřevzali, ale doporučili, aby jej vložili na zřízený účet přímo. Nakonec ani tato částka nebyla ještě konečná, protože po utkání přišli další rodiče mladých turnovských hokejistů, že chtějí ještě přispět další hotovostí. „Celou částku jsme proto vložili na účet v pondělí 23. ledna, ostatní se už připojili soukromě, takže konečnou cifru nevíme, ale všichni věříme, že Adámkovi a jeho rodině pomůže každá koruna zvládnout tuhle nelehkou životní situaci tak, aby se zase mohl vrátit zpátky na led," dodal Radek Holán.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
Výstavu Vymknuté výmyky zakončí komentovaná prohlídka

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT