Nejzatíženější krajská silnice se dočká rekonstrukce

27.03.2018 20:35:00 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nejzatíženější krajská silnice se dočká rekonstrukce

Liberecký kraj zahájil výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce silnice III/2784 Liberec, ul. České mládeže v Liberci. Jedná se o nejzatíženější úsek na krajské silnici. Intenzita dopravy zde dosahuje asi 16 tisíc vozidel za den v obou směrech.

Kraj dlouhodobě jedná se zaměstnavateli v průmyslové zóně ve věci termínu uzavírky a návrhu objízdných tras. Vozovka bude opatřena nízko hlučným asfaltem. Celkové předpokládané náklady na rekonstrukci činí 38,5 milionu korun.

Rada Libereckého kraje na svém zasedání rozhodla o zahájení výběrového řízení na zhotovitele rekonstrukce silnice III/2784 - ulice České mládeže v Liberci, která je významnou dopravní spojnicí do průmyslové zóny JIH. Celková délka rekonstruovaného úseku je 1131 metrů. „Součástí rekonstrukce je obnova povrchu vozovky a rekonstrukce dvou stávajících okružních křižovatek, a to Kubelíkova a Nisa. V rámci stavby dojde k obnově dopravního značení či k rekonstrukci odvodnění," uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy a investic Marek Pieter.

Vzhledem k překračování hlukových limitů dojde v rámci rekonstrukce k výměně asfaltového povrchu za nízko hlučnou variantu. Jelikož se jedná o rekonstrukci na velmi zatíženém úseku silnice, bude jedním z hodnotících kritérií i celková doba výstavby, která nesmí přesáhnout 105 kalendářních dní. Se zahájením rekonstrukce se počítá začátkem července letošního roku. „K rekonstrukci zmíněné silnice mělo dojít už loni. Po jednání s firmami z průmyslové zóny jsme vyšli vstříc tomu, že je potřeba velice pečlivě volit termín oprav tak, aby nebyla narušena logistika průmyslové zóny, která má jen jednu přístupovou cestu," dodal hejtman Martin Půta.

V případě, že nebude v letošním roce poskytnuta dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury, jedná se o poslední zahajovanou akci v letošním roce. V rozpočtu kraje na letošní rok je schválena částka 300 milionů korun na opravy a rekonstrukce krajských silnic. V rámci evropských dotací plánuje kraj v letošním roce rekonstruovat silnice v minimálním objemu cca 250 milionů korun. O získání dalších finančních prostředků kraj usiluje u Státního fondu dopravní infrastruktury. Ministr dopravy v rámci návštěvy vlády České republiky v Libereckém kraji slíbil, že minimálně 1 miliarda korun bude v letošním roce krajům poskytnuta, což by pro Liberecký kraj znamenalo dotaci zhruba 42 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Největší investice do silnic začne v létě. Kraj ji chce financovat z IROPu
Obrazem: Jak probíhá rekonstrukce Palackého ulice v Turnově
Kvůli rekonstrukci v Nádražní ulici v Turnově pokácejí javory
V turnovské Palackého ulici začnou od března dopravní omezení
Husova ulice v Turnově se dočká nového přechodu pro chodce
Blíží se stavební práce v Nádražní ulici v Turnově a související uzavírky
Kraj požádá o dotaci na rekonstrukci páteřní turnovské komunikace

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT