Nepříznivý vývoj utkání se Zápy dotáhly Přepeře alespoň k remíze

30.08.2021 14:08:29 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Po úspěšném úterním utkání 2. kola Mol Cupu přivítaly v sobotu  Přepeře v RTW aréně celek SK Zápy. Domácí prohrávali už 0:2, v závěru dokázali vyrovnat a v nastavení měli blízko k výhře díky nařízené penaltě, ale už se skóre nezměnilo a utkání skončilo 2:2.

FK Přepeře - SK Zápy 2:2 (0:1)

Zápas začal ve vysokém tempu, obě mužstva rychle kombinovala. K první střele se sice dostali hosté, ale střela Kavalíra z 25 metrů skončila vysoko nad. V 6. minutě zahrozili domácí, když Martan zatáhl míč do vápna, udělal kličku a od brankové čáry vrátil na Pavlatu. Jeho prudkou střelu z 8 metrů reflexivně vyrazil brankář Hrubeš. V 10. minutě po narážečce od Bulíře vystřelil prudce za vápnem Hadaščok, Hrubeš jeho ránu vyrazil. Z rychlého protiútoku pálil hostující Koutenský, ale minul branku. Ve 23. minutě hosté odkopli míč ze svého vápna, ten si našel Janko, zatáhl ho do vápna, přihrál zpět na Jelínka a jeho tečovaná střela z 22 metrů skončila v šibenici - 0:1. Ve 29. minutě přepeřský Pavlata vysunul na pravém křídle Martana, ten se kličkou zbavil obránce a odcentroval. Bulíř na zadní tyči ovšem pálil nad. Ve 31. minutě Pavlata posunul do vápna na Bulíře, jeho střelu brankář vyrazil a dorážku směřující do branky srazil obránce rukou, ale bohužel jediný, kdo to neviděl, byl rozhodčí Nenadál. Ve zbytku poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale žádné mužstvo si šanci nevytvořilo.

Do druhého poločasu Přepeře posílily ofenzivu a na hřiště poslaly druhého útočníka Synka. Jenže v 50. minutě zahrávali hosté přímý volný kop téměř od rohového praporku. Na Hronův přesný centr si naskočil Matějka a hlavou zvýšil na 0:2. Druhá inkasovaná branka Přepeřské nabudila a v následujících minutách zatlačili Zápy do defenzívy. V 57. minutě prošel Martan po pravé straně až do vápna, jeho prudký centr odvrátil před Hadaščokem obránce na roh. Ten zahrával Novák, jeho centr ale odvrátila obrana hostí na další roh. Ten zahrával opět Novák. Po jeho centru se míč ze skrumáže na malém vápně odrazil do branky. Ležící brankář Hrubeš ještě stačil střelu reflexivně vyrazit nad sebe, ale Nesvadba hlavou míč vrátil do sítě na 1:2. Přepeře pokračovaly dále v aktivitě a v 61. minutě zahrávaly trestný kop, když byl na rohu vápna faulován Novák. Střelu Martana tečovala zeď těsně vedle branky. V 66. minutě se na půlce uvolnil Bulíř, přihrál do běhu Hadaščokovi, který se zbavil obránce a střela levačkou skončila na boční síti.

V 68. minutě se hosté dostali do ojedinělé šance, když si míč za obranu našel Janko, Truksa včas vyběhl a jeho pokus vyrazil. Od této chvíle domácí jasně dominovali a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí branku. Hosté zastavovali útoky domácích často jen za cenu žlutých karet, neboť jim evidentně docházely síly. V 76. minutě centroval z pravé strany Kventsar, Synkova hlavička minula branku. V 78. minutě podnikli hosté rychlý protiútok, Koutenský vysunul Janka, ale Truksa jeho lob vyškrábl na roh. V 81. minutě centroval z levé strany Bulíř, na míč si naskočil Synek a brankář jeho hlavičku vyrazil na břevno. V 82. minutě našel Pavlata ve vápně Tvarohu, ten sklepl míč doběhu Hadaščokovi, který míč uklidil do sítě - 2:2. Ve druhé minutě nastavení centroval z levé strany Knejzlík, Tvaroha byl ve vápně sražen, ale rozhodčí nepískal. Ve 3. minutě nastavení kopal Martan rohový kop, Pavlata na přední tyči míč prodloužil a obránce zahrál rukou, kterou měl nad hlavou a rozhodčí po chvíli váhání pískl penaltu. K té se postavil Martan, ale Hrubeš jeho střelu vyrazil, a tak utkání skončilo remízou.

„Zápy potvrdily svojí kvalitu. Byl to rychlý a tvrdý zápas plný osobních soubojů. V prvním poločase jsme bohužel z jediné střely na branku inkasovali a na začátku druhé půle jsme opět neuhlídali standardku. Klukům patří ale dík, že se nevzdali a bojovali dál. Od zhruba 70. minuty měli jasně navrch a zaslouženě vyrovnali. Škoda jen, že jsme v závěru neproměnili penaltu, mohli jsme mít tři body," hodnotil utkání místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 58. Nesvadba, 82. Hadaščok - 23. Jelínek, 50. Matějka. Rozhodčí: Nenadál - Starý, Bednář, ŽK: 2:4. Diváků: 200. Přepeře: Truksa - Tvaroha, Kventsar, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Janošík (46. Synek) - Martan, Bulíř, Novák (86. Elbel) - Hadaščok.