Nikol Kučerová: Potvrdila jsem si, že ve čtyřech jsem schopná zajet!

30.01.2015 19:37:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

Nikol Kučerová: Potvrdila jsem si, že ve čtyřech jsem schopná zajet!

Na nedávném Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowbordingu v rakouském Kreischbergu získala skvělé šesté místo ve skicrossu závodnice z Benešova u Semil Nikol Kučerová. Po příjezdu do Česka našemu portálu poskytla krátký rozhovor.

Šesté místo na MS je pěkné, bylo těžké se pak motivovat po vyřazení v semifinále?

Tak to uplně není, že člověk když nepostoupí do finále, tak nemá motivaci k tomu jet malé finále. My vždycky říkáme, že lepší je vyhrát malé finále, než být čtvrtý ve velkém. Člověk může skončit závod povedenou jízdou a ta konkurence je v obou finále (malé a velké) srovnatelná. Je to vždycky o tom, komu se konkrétní jízda povede víc a komu trochu míň a taky je potřeba trocha toho štěstí. Takže jednoduše motivovat se nebylo těžké, spíš jsem si to chtěla užít, ale zároveň jet bez chyb. Po tom celém závodu je člověk už hodně unavený, i z malého problému se mnohem hůř dostává, než třeba v první jízdě a v sítích nechce skončit nikdo.

Nikol Kučerová na MS v rakouském Kreischbergu<br />Autor: Archiv Czech skicross team, Jakub KučeraCo chybělo k postupu mezi nejlepší čtyřku?

Udělala jsem v semifinále chybu za druhou zatáčkou. V televizi to asi nebylo moc vidět, ale byla jsem dlouhá na jednom ze skoků a pak mě potrestaly následné boule. Málem jsem lehla a držela jsem se rukou o sníh. Už jsem se tam viděla na zemi, ale nějak se mi to podařilo zachránit. Samozřejmě mě to zbrzdilo, a tím jsem se propadla na čtvrté místo. Pak přede mnou Němka lehla a já musela trochu brzdit a ty dvě už byly moc daleko. Dojížděla jsem je, ale nebyla šance.

Pomůže ti umístění na MS nyní třeba v nasazování ve světovém poháru?

Umístění se podle mě nepočítá do světového poháru. Teď startuju okolo 20. místa, kdyby se to počítalo, tak do 16., kde se to losuje, takže to není už takový rozdíl.

Tak v bodování ne, ale třeba v sebevědomí a respektu soupeřek dobré umístění na MS pomoci  může ne?

Ve vlastním sebevědomí určitě, protože jsem si potvrdila, že jakmile můžu závodit ve čtyřech, tak jsem schopná zajet! A v respektu soupeřek těžko říct. Možná trochu jo... Ale my se tam všechny už dost známe za ty roky, takže si myslím, že k nějakému podceňování tak často nedochází.

Jak se ti líbila trať na MS v Kreischbergu?

Nejdříve mi připadala taková malá, ale oni jí v průběhu tréninků trochu změnili, a nakonec to nebylo tak nudné, jak jsme se báli. Byla zábavná a neodpouštěla žádné chyby. Nic velkého, ale pořád se něco dělo a docela to i frčelo, což se mi líbí. Užila jsem si to a výsledek je taky fajn!

A co atmosféra na prvním šampionátu spojeném se snowbordisty?

Atmosféra byla super! Nevím, jestli to bylo tím, že jsme byli dohromady se snowboardisty, my se v podstatě potkali jen se závodníky na Big Air. Ale pro fanoušky to bylo to spojení asi dost atraktivní. Já si myslím, že Rakušani jsou prostě zvyklí chodit na podobné akce fandit. Navíc tam bylo dost fanklubů jednotlivých teamů a závodníků, takže v den závodu to v cíli fakt vřelo. I na vyhlášení to bylo super, koukat se dolů na všecky ty lidi a mávající vlajky.

Nikol Kučerová na MS v rakouském Kreischbergu<br />Autor: Archiv Czech skicross team, Jakub Kučera Tvoje disciplína přišla na řadu v poslední den šampionátu, stihla jsi se podívat třeba na jiné závody?

Byli jsme se podívat po prvním dnu tréninku na večerním finále lyžařů v Urampě. I když tam žádný český zástupce nebyl, bylo to super. Neskutečné jak vysoko lítají a co všecko tam stihnou otočit. A to ta rampa ani nebyla tak veliká, jako si jí třeba pamatuju ze Soči.

Co bys vzkázala fanouškům z Benešova a z Pojizeří?

Moc děkuju za podporu a držení palců. Strašně si toho vážím. Je příjemné, když jdu na procházku se psem a potkám někoho z okolí a ten mi řekne, ať se držím, že mě moc fandí! A taky ať si lidi víc váží toho, kde žijí. Já to tady mám hrozně ráda a přesto, že neustále někde cestuju, vždycky se těším domů. Bydlíme v nádherném místě, obklopeni krásnou přírodou a dýcháme zdravý vzduch. Jen je potřeba se postarat o to, aby to tak bylo i nadále. Mějte se všichni fajn a sportujte, je to zdravý a je to zábava!

Rozsáhlý rozhovor před olympiádou v Soči:

Nikol Kučerová: Účast na olympiádě je můj splněný sen

Další rozhovory nejen se sportovci čtěte v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT