Noc kostelů láká na povídání s režisérem Anděla Páně a na mešní víno

31.05.2023 14:41:15 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Bozkov,Liberecký kraj,Pojizeří

Noc kostelů láká na povídání s režisérem Anděla Páně a na mešní víno

Po světle dne totiž nastupuje noc, kdežto žádné zlo nepřemůže moudrost. Tak zní motto již patnáctého ročníku festivalu Noc kostelů, který se po celé zemi, Liberecký kraj nevyjímaje, koná v pátek 2. června.

Také letos budou moci návštěvníci ve stovkách otevřených kostelů poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství, které nejsou pouze výrazem minulosti, ale i živé přítomnosti. O tom svědčí i kulturně-duchovní program; je ale také možno jen v tichém zastavení vnímat to, co bylo inspirací pro stavitele křesťanských chrámů.

„Každý rok přijde o Noci kostelů do těchto duchovních stánků mnoho lidí, kteří by za normálních okolností kostel nenavštívili. Mohou tak například zjistit, že se v posledních letech kostely opravují a objevit jejich specifickou architekturu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Jen v Libereckém kraji se do akce zapojí přes 80 kostelů, které si pro návštěvníky připravily zajímavý program. Kostel Navštívení Panny Marie v Bozkově hostí výstavu obrazů s názvem Divy světa, svatí a krásy domova Milady Vedralové a kolekci děl tamních malířů a malířek. V kostele Povýšení svatého Kříže v Kunraticích u Cvikova si bude možno užít povídání s režisérem Jiřím Strachem, podepsaným mimo jiné pod pohádkou Anděl Páně a Kostel svatého Mikuláše ve Světlé pod Ještědem zve na ochutnávku mešních vín.

Přehled všech kostelů a jejich program je k vidění na odkazu https://1url.cz/BuLrR. Do prvního ročníku Noci kostelů v roce 2009 se zapojilo pětadvacet kostelů. Letos jich připravuje program více než patnáct stovek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Noc kostelů přinese šachový turnaj i ochutnávku mešního vína
Hra na varhany i výstava moderního skla. Taková bude Noc kostelů
Noc kostelů proběhne i v Libereckém kraji
FOTO: Noc kostelů v Semilech propojilo téma Útěk

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilská knihovna spustila letní soutěž Okolo Jizery
Obrazem: Koncert skupiny Sayonara v Rohozecké restauraci
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
Turnovské kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky
Letní čtení v parku pořádá jilemnická knihovna

Nejčtenější články

20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
21.07.: Léto v Maškově zahradě bude ve velkém stylu!
21.07.: Letní pohádkové putování s QR kódy po Hraběnce

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT