Noc s Andersenem zavede do světa Walta Disneye i Ondřeje Sekory

25.03.2023 07:34:43 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Noc s Andersenem zavede do světa Walta Disneye i Ondřeje Sekory

Již po třiadvacáté se uskuteční v pátek 31. března v knihovnách napříč krajem tradiční Noc s Andersenem - akce, jejímž cílem je vyvolat u dětí zájem o svět knihoven a čtenářství.

V letošním roce se tak bude dětem připomínat sté výročí narození ilustrátorky Heleny Zmatlíkové a literátky Daisy Mrázkové, 180 let od vzniku Andersenovy pohádky Ošklivé káčátko, devadesátiny Ferdy Mravence, který se poprvé objevil roku 1933 v Lidových novinách a sté výročí založení Disneyova Myšáka Mickeye.

„K potřebě číst knihy člověk nedojde sám od sebe. To se stává výjimečně. Je na rodičích, aby své děti vedli k četbě. A děti si potom lásku ke knihám uchovají po celý život. Naše knihovny jim v tom významně pomáhají," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Do akce se zapojí i knihovny v Libereckém kraji. Do Krajské vědecké knihovny v Liberci se mohou vydat děti ve věku do 11 let; čeká na ně noc v detektivním stylu - ať už pátrací hra za pokladem po celé knihovně, přednáška Policie České republiky s ukázkou výcviku psa, půlnoční pohádka i hudební pátračka.

Spolkové centrum a knihovna IGI ve Vratislavicích nad Nisou si připravily dobrodružné setkání s příběhy Walta Disneye a přespáním. Těšit se bude možno na čtení, povídání o knihách, dobrodružnou stezku knihovnou i překvapení.

Před Městskou knihovnou Antonína Marka v Turnově bude sraz v 17.30. Průvod se odsud v 18 hodin vydá na náměstí Českého ráje. Cestou u Nové radnice ve Skálově ulici bude zasazen další strom Pohádkovník. Jeho kmotrou se stane spisovatelka Ivona Březinová a všichni, kdo k jeho kořenům hodí lopatu hlíny.

V sobotu 1. dubna od 13 do 21 hodin nabízí ve svém sídle v Liberci akce spolek Motyčkovic klika; nebude chybět večerní tajuplný program pro rodiče s dětmi. Klika se promění v knihu od Ondřeje Sekory Kronika města Kocourkova a rodiče i s dětmi budou moci prozkoumat jinak nepřístupné kouty v pohádkové atmosféře.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT