Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje

06.07.2022 08:23:08 | Autor: Zuzana Černá | Rubrika: KULTURA | Obce: Pojizeří

Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje

Pejskařská komedie Řekni to psem bude mít premiéru 7. července. Hlavní hrdinkou příběhu je Dita (Berenika Kohoutová), která místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa mladou border kolii, přestože nikdy žádného psa nechtěla a navíc ji pejskařská komunita připadá směšná.

Celý příběh začíná tím, že šlápne do psího... no, víte čeho! Opravdu je to štěstí? Zatím to vypadá, že se jí na paty lepí jen smůla. Naštěstí se proti svému očekávání sblíží nejen se svým psem, ale i s dalšími pejskaři. Od propagátorky psích hřišť, přes bývalého barového pianistu, až k Petrovi, z kterého se nakonec možná vyklube i něco více než jen její zdánlivě podivínský soused. A to možná díky tomu, že má shodou náhod za pejska taky border kolii.

Roli sympatického souseda Petra, jenž s Ditou sdílí coby vášnivý pejskař její psí patálie, ztvárnil Štěpán Benoni, nejlepší kamarádku Gábinu hraje Hana Vágnerová, expřítele Filipa představuje Igor Orozovič. Hrdinčinu poněkud excentrickou matku si zahrála Veronika Žilková a v rolích vášnivé pejskařky a barového pianisty ve výslužbě se představí zábavné duo - Táňa Medvecká a Jiří Lábus. Režie filmu se ujal Robert Sedláček.


Autorka scénáře, spisovatelka Irena Obermannová, téma filmu přibližuje slovy: „Řekni to psem je film o nás všech, nevidím to jako film o pejskařích nebo jenom pro pejskaře. Je to příběh o nás, co si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci - třeba Mám tě rád. V tomhle příběhu to nakonec za ty dva řekne jejich pes."

Hlavní hrdinkou příběhu je třicetiletá Dita v podání Bereniky Kohoutové. „Dita je holka, která docela dobře ví, co od života chce. Má to v hlavě srovnaný a věří, že se jí to splní. Než jí její kluk překvapí tím, že se s ní rozejde, a místo sebe a miminka, které si plánovala, jí nechá psa. Takže se jí život takhle poskládá a ona najednou neví, co se sebou, a taky co s tím psem, kterej je hodně zlobivej a divokej," představuje Berenika Kohoutová svou postavu.

Tvůrčí tým:

Režie: Robert Sedláček
Scénář: Irena Obermannová
Kamera: Jan Šuster
Střih: Josef Krajbich
Architekt: Jiří Sternvald
Hudba: Jiří Burian
Zvuk: Robert Slezák
Kostýmy: Paulína Bočková
Masky: Tomáš Richter
Výkonná produkce: Kristýna Drozdová
Hrají: Berenika Kohoutová (Dita), Hana Vágnerová (Gábina), Igor Orozovič (Filip), Štěpán Benoni (Petr), Táňa Medvecká (paní Voráčková), Jiří Lábus (pan Drnec), Veronika Žilková (Elvíra)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program jilemnického kina o prázdninách
Červencový program letního kina v Turnově
Červencová nabídka Městského kina v Lomnici nad Popelkou

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
07.08.: Turnov při startu divize těsně prohrál s Trutnovem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT