Nováček z Lomnice na úvod podlehl Frýdlantu, vstup se povedl Turnovu

10.08.2021 10:52:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Turnov,Lomnice nad Popelkou

Po dlouhých měsících od října 2020 se krajští fotbalisté i jejich fanoušci dočkali návratu k mistrovským zápasům. Bod za remízu braly Sedmihorky z Višňové, Rovensko podlehlo Hrádku, derby ve Velkých Hamrech zvládli proti Brodu lépe domácí a nováček krajského přeboru z Lomnice prohrál doma s Frýdlantem. Naplno bodoval jen Turnov, který doma rozstřílel 5:0 Hejnice.

Višňová - Sedmihorky 1:1 (0:0)

Hosté proti tradičnímu soupeři v krajském přeboru vstoupili vcelku dobrým herním projevem i s navrátilcem Alešem Vaníčkem a novou posilou Matějem Randákem. Hrálo se na stadionu s novou tribunou a zázemím.

Diváci si na první gól museli počkat až do 62. minuty, když byla nařízena penalta za faul v pokutovém území. První pokus Mazánkovi gólman Špína kryl, ale pomezní rozhodčí signalizoval předčasný pohyb brankáře. Druhý pokus už domácí kapitán proměnil. Hosté pak vyvinuli talk ve snaze vyrovnat a v 87. minutě se to povedlo Marcelu Špínovi po centru Vebera. V závěru byli lepší hosté, ale domácí už remízu ubránili.

Branky: 62. Mazánek z penalty - 87. Marc. Špína.  Rozhodčí: Havel - Kadlec, Kořínek, ŽK: 3:5. Diváků: 125. Sedmihorky: Mart. Špína - Novotný, Holý, Vaníček, Veber - Urbánek, Kodr, Kroupa (65. Močkovský), Randák, Ložek (84. Černý) - Marc. Špína.

Hrádek n. N. - Rovensko 3:1 (2:1)

Hosté přijeli do Hrádku nad Nisou v kombinované sestavě. V 10. minutě už domácí vedli 2:0 a vypadalo to na debakl, ale pak se hra vyrovnala a před poločasem dokonce hosté snížili Šimkem na rozdíl gólu. Ve druhém poločase byli domácí nervóznější, ale jejich výhru přece jen potvrdil v 65. minutě střelou z dálky do šibenice Rumler.

„Domácí byli lepší, ale uhráli jsme si svoje a další zápasy nám snad vyjdou lépe," dodal k zápasu hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 2. Švejkovský, 10. Chmátal, 65. Rumler - 41. Šimek. Rozhodčí: Všetečka - Nešněra, Lopuszynski, ŽK: 0:3. Diváků: 150. Rovensko: Prokopec - Šteffan, Kočí, Bakeš, Perger, Taibr, Krejčík, Bangha (29. Vágenknecht), Dlouhý (74. Borovička), Mencl - Šimek.

Velké Hamry B - Železný Brod 2:0 (0:0)

Utkání krajského přeboru FK Velké Hamry B - FK Železný Brod<br />Autor: Antonín Bělonožník V bojovném utkání měli Hamrovští po celé utkání územní převahu, dokonce se jim už v první půli podařilo překonat výborného gólmana hostí Zdeňka Takacze, ale branka pro signalizovaný ofsajd nemohla být uznána. Zkušenější hosté pozorně bránili a především se snažili držet míč na svých kopačkách a hrozit z rychlých brejků. Domácí trenér Zdeněk Bryscejn o poločase vystřídal dva hráče a právě střídající Lukáš Vosecký vstřelil v 56. minutě vítěznou branku utkání. Tři zasloužené body pro domácí pak potvrdil v 80. minutě  Matěj Javůrek.

Branky: 56. Vosecký, 80. Javůrek. Rozhodčí: Jirák - Kvítek, Bohata, ŽK: 2:1. Diváků: 121. FK Velké Hamry B: Masařík - Macháček, Džmura, Janda, Petržilka, Javůřek, Šťovíček, Fidra, Brožek, Syrovátka, Jeřábek. Střídali: Kozák, Vosecký a Řezníček. FK Železný Brod: Tkacz - Holeček, T. Kotlár, M. Kotlár, Kysela, K. Makula, Š. Makula, Podzimek, Šimek a Habr. Střídali: Rozkovec, Šefr, Šťastný. Fotogalerie z utkání

Lomnice n. P. - Frýdlant 0:1 (0:0)

Po třech vítězných přípravách (Semily 8:2, Nová Paka 4:1 a Pečky 3:1) čekali domácí asi lepší zápas při vstupu do krajského přeboru, ale utkání s Frýdlantem jim nevyšlo. Kombinace jim vázla a nepomohlo ani vyloučení frýdlantského Kobra. Hosté totiž poté zjednodušili hru a pomáhala jim hra na brejky, ze kterých několikrát zahrozili. Nakonec rozhodla 76. minuta, kdy domácí zahrávali rohový kop, ale míče se zmocnil soupeř a rychlým přenesením se míč dostal až k Borkovcovi, který propálil Přibyla v lomnické brance.

„Frýdlant byl těžký soupeř a zápas se nám nepovedl. Kombinace nám nešla a nedařilo se ani napadání. Přibyl ještě chytil čtyři góly hostů při velkých šancích. Paradoxně nám ublížilo vyloučení, když hostům stačila jednoduší a zodpovědná hra. Frýdlant je podle mě mužstvem z první pětky tabulky. Brod a Rovensko jsou také zkušenější soupeř, ale doufám, že to zvládneme líp," hodnotil utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 76. Borkovec. Rozhodčí: Zlatník - Marek, Mach, ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (16. Kobr). Diváků: 150. Lomnice: Přibyl - Vágner, Dlouhý, Majer, Lábek (72. Žabokrtský), Drusan, Gaubman, Morávek (87. Martinec), Drahoňovský, Veg (62. Portyk), Fedorko.

Turnov - Hejnice 5:0 (3:0)

Staru sezony se dočkali v neděli po měsících čekání i fotbalisté a fanoušci v Turnově. Mladý tým Turnova potvrdil dobrou formu z přípravných zápasů (Mnichovo Hradiště 1:2, Dolní Chabry 4:2, Vrchlabí 7:2, a Poděbrady 5:3) a především střeleckou fazonu Jakub Beneš, který nastřílel čtyři góly! Domácí tak měli celý zápas pod kontrolou a kromě celkem pěti gólů do sítě soupeře udržel brankář Filla nulu. Ten musel zastoupit Ladislava Kopala, který se zranil v poslední přípravě, stejně jako Michal Jíra. Novými tvářemi z Liberce, které proti Hejnicím i nastoupili, jsou Jakub Flesner a Jan Křeš.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou a kluci potvrdili formu z přípravy. Ještě spoustu šancí jsme neproměnili. Máme hodně mladý tým, který si ale se vstupem do sezony dobře poradil," řekl po zápase trenér Turnova Emil Šafář.

Branky: 6., 20., 43 a 68. Beneš (třetí z penalty), 72. vlastní (Javůrek). Rozhodčí: Kořínek - Havel, Čurda, ŽK: 1:0. Diváků: 220. Turnov: Filla - Tvrdý, Bělina, Beníšek, Křeš - Drahoš (58. Bernát), Svoboda (73. Mach), P. Havel, Landfeld (77. Koucký) - Beneš, Flesner (46. Š. Havel).

Odstartovaly krajské fotbalové soutěže, přinášíme výsledky!